Į Rubikių ežerą įvirtęs japonų gamybos UAB „Kurklių karjeras“ ekskavatorius buvo ištrauktas buldozerio pagalba.
Trečiadienį Klikūnų kaime į Rubikių ežerą įvirto UAB „Kurklių karjeras“ ekskavatorius, kuris UAB „Jarimpeksas“ vadovo Rimo Jasiūno sodyboje kasinėjo ežero pakrantę.

Į „Anykštos“ redakciją paskambinęs ir apie įvykį pranešęs žmogus teigė, kad iš į ežerą įvirtusio ekskavatoriaus į vandenį veržiasi tepalai, dėl kurių gali būti padaryta žala gamtai.

„Anykštos“ žurnalistą pasitikęs R. Jasiūnas teigė, kad visi darbai jo sodyboje atliekami pagal patvirtintą ir su aplinkosaugininkais suderintą projektą (sodybos kieme buvo ir kitokios UAB „Kurklių karjeras“ technikos bei darbininkų). Paklaustas, ar ekskavatorininkas galėjo būti neblaivus, R. Jasiūnas tai neigė ir tikino, kad ekskavatorių vairavęs žmogus išvykęs. R. Jasiūnas sakė, kad įvykio metu žmonės nesusižeidė.

Kaip „Anykštai“ sakė UAB „Kurklių karjeras“ direktorius Kazys Daškevičius, į Klikūnų kaimą buvo nusiųstas tralas su buldozeriu, kuris ekskavatorių ištraukė iš vandens.“Mes su R. Jasiūnu esame pasirašę sutartį, pagal kurią įsipareigojome savo technika išvalyti ežero pakrantę. Ekskavatorius ten nuvežtas tik vakar. Už darbų saugą yra atsakingas pats R. Jasiūnas. Ekskavatorininkas Sigitas Vėbra yra patyręs darbuotojas, mūsų įmonėje dirba apie 15 metų. Tiesiog ekskavatorius nuslydo nuo šlaito, ant kurio buvo supiltas gruntas. S. Vėbra tikrai buvo blaivus. Į ežerą neišsiliejo degalai ar tepalai, nes šis japoniškas mechanizmas yra sandarus“, - sakė K. Daškevičius.

Anykščių aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų duomenimis, už tai, kad R. Jasiūnas į savo sodybą atvežė žvyro ir jį supylė ežero pakrantėje (dalis grunto buvo sustumta į vandenį), jam buvo skirta 150 Lt administracinė bauda ir paskaičiuota 2175 Lt žala gamtai.

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.