Alantos technologijos ir verslo mokyklos, kurios filialu yra tapusi Anykščių technologijos mokykla, direktorius Vladas Pusvaškis nestokoja optimizmo ir aktyviai gaivina Anykščių mokyklą.

Alantos technologijos ir verslo mokyklos (ATVM) Anykščių filiale – statybos ir pertvarkos. Ruošiamasi įrengti valgyklą ir bendrabutį, sutvarkyti dirbtuves ir net aprūpinti mokyklą energija iš atsinaujinančiųjų šaltinių.

 

ATVM direktorius Vladas Pusvaškis „Anykštai“ pasakojo, kad Anykščių mokykloje – statybos. Pirmajame mokyklos aukšte bus įrengta valgykla su mokymo klase ir bendrabutis mokiniams.
„Numatome įrengti 16- kos kambarių bendrabutį, virtuvėlę ir poilsio kambarį. Ten, kur šiuo metu yra pirmojo aukšto fojė, bus valgykla, o ten, kur yra rūbinės patalpos, įrengsime virtuvę ir sandėliavimo patalpas.
Greta valgyklos dar suprojektuotas maisto ruošimo technologijos kabinetas (laboratorija). Tai bus praktinio mokymo bazė su nauja, modernia įranga virėjų ir maisto ruošėjų mokymui - mikseriais, plaktuvais ir visa kita modernia ir reikalinga mokymui įranga“, - apie pertvarkomą infrastruktūrą pirmajame mokyklos aukšte pasakojo mokyklos direktorius.
Paklaustas, ar valgykloje mokyklos mokiniai galės tobulinti profesinius įgūdžius, V.Pusvaškis pabrėžė, kad mokiniams kuriama atskira mokymo tobulinimo laboratorija, kuri kuriama prie valgyklos, o mokiniai valgykloje praktiką atlikti galės.
„Mes nuo baseino, per vidinį kiemelį, įrengėme priėjimą, kad, nesant karantino ribojimų, į valgyklą galėtų ateiti maitintis ne tik mokiniai, bet ir lankytojai“, - apie planus pasakojo ATVM direktorius.
Nors numatomi gana stambūs pertvarkymo darbai, tačiau tai dar ne viskas. Planuojama atstatyti ir įrengti mokyklos dirbtuves: „Manome, kad mokomosios dirbtuvės iki Naujųjų metų taip pat bus atstatytos. Remontui skiriama 130 tūkstančių eurų. Viliamės, kad naudosime šilumos siurbliais „oras – vanduo“ tiekiamą šildymą ir šildysime mokymo kabinetus – šaltkalvystės, kalvystės, metalo apdirbimo, pjovimo, tekinimo laboratorijas“, - apie rimtas pertvarkas „Anykštai“ pasakojo V.Pusvaškis.
„Kadangi Alantoje vyksta 120 Kw galios saulės elektrinės statyba, tai mes trūkstamą elektros kiekį Anykščių mokyklai galėsime panaudoti iš statomos elektrinės.
Mes elektrą pagaminsime iš saulės, o dar turime biodujų jėgainės gaminamą elektrą, tai praktiškai abi mokyklas aprūpinsime elektra iš atsinaujinančių šaltinių. Ir tai ne tiek ambicingi, kiek realūs planai. Liepos mėnesį jau turime gaminti savo energiją. Kadangi esame gaminantis vartotojas, pagamintą energiją perkelsime į Anykščius ir Anykščiuose ją naudosime“, - planais dalijosi mokyklos direktorius.
V.Pusvaškis pasakojo, kad išvardyti darbai yra stambūs, tačiau toli gražu ne visi, kuriuos jau įvykdė ar vykdo, kai Anykščių mokykla buvo prijungta prie Alantos. Daug darbų padaryta pačios mokyklos jėgomis, kaip kad sutvarkyti kabinetai ar įrengta salė. Taip pat perkama technika, pavyzdžiui, mokomasis krovininis ir mokomasis lengvasis automobiliai.
„Gyvybė jau įkvėpta, dabar reikia įkurtą ugnį dar labiau įpūsti, kad ji nebe rusentų, o kūrentųsi. Manau, viskas bus gerai. Keisis aplinka, keisis mokyklos įvaizdis, atsirado tęstinio mokymo programos, kurių anksčiau nebuvo mokykloje“, - optimizmo, kalbėdamas apie Anykščių technologijos mokyklą, nestokojo Alantos mokyklos direktorius V.Pusvaškis.

Rytis KULBOKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Toks kaip vladas Alanta sutvarkyta grazu pažiurėti. Anykšcius dabar šaunuolis ..ka musu savivaldybė daro baisu ..reik ten verzlaus zmogaus

  Prieš mėnesį
 • Tai

  Nuoroda

  Gi gal buvo jau anksčiau viskas įrengta

  Prieš mėnesį
 • Klausimiukas

  Nuoroda

  O ką dėstys mokytojas Vytautas Povilavičius? Šaudykloje jis darbuojasi? Ar jau pensijoje gal?

  Prieš mėnesį
 • Algis

  Nuoroda

  Manau , labai daug kas priklauso nuo vadovo,kai vadovas protauja ir nesvaisto pinigu kairen ar desinen , tai ir ne su milijononem lesom daug padaro ,

  Prieš mėnesį
 • mmm

  Nuoroda

  Džiugu, kad p. Vladas Pusvaškis "prikels iš mirusiųjų" Anykščių technologijų mokyklą. Pasirodo, ką gali vienas žmogus, jei nuoširdžiai dirba savo darbą. Anykštėnams nepavyko, nes nebuvo noro ir pastangų.

  Prieš mėnesį
 • Valio

  atsakymas į: mmm Nuoroda

  Šaunu, kad atgyja, o ne žlugdoma

  Prieš mėnesį
 • aaaa

  atsakymas į: mmm Nuoroda

  galima daryti išvadą, kad ir savivaldybę reikia prijungti prie labiau maotyvuotos ir darančios darbus dėl gyventojų interesų tenkinimo.... užtektų palikti seniūnijos funkcijas ykdančią.
  anykštėnai valdininkai per daug susireikšminę ir iškėlią savivertės liniuotę viš realybės taško.

  Prieš mėnesį