Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė tikino, kad darnaus judumo planas miestui yra „mirtinai reikalingas“.

Anykščių mieste, nepriklausomai nuo transporto priemonės, susisiekimas taps greitesnis ir patogesnis. Šį tikslą pasiekti turėtų padėti pradėtas rengti Anykščių miesto darnaus judumo planas.

 

Šį planą už 48 tūkst.400 Eur rengs UAB „Smart Continent LT“. Paslaugos teikėją savivaldybė išsirinko tik po ketvirto viešojo pirkimo.
Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė „Anykštai“ sakė, kad darnaus judumo planas Anykščiams, kurie „dramblio žingsniais siekia kurorto statuso“, yra „mirtinai reikalingas“.
„Visas pasaulis eina tuo keliu, kad prioritetai pirmiausia yra skiriami pėstiesiems, dviratininkams, keliaujantiems visuomeniniu transportu ir tik po to - vairuojantiems asmeninius automobilius. Tuo galima įsitikinti apsilankius daugelyje užsienio šalių. Ką mes dabar matome Anykščiuose? Pavyzdžiui, mieste važiuoja dviratininkas ir prieš akis jam išnyra bordiūras. Jis nebegali toliau važiuoti, per tą bordiūrą jam dviratį tenka persinešti. Taigi, turėsime kritiškai peržiūrėti visą miesto infrastruktūrą“, - kalbėjo D.Gasiūnienė.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D.Gasiūnienė sakė, kad darnaus judumo planas leis peržiūrėti ir kai kurių Anykščių miesto gatvių plotį.
„Yra tikrai nemaža gatvių, kurių pločiai yra tokie, kokie neturėtų būti“, - sakė ji.
D.Gasiūnienė jau anksčiau yra užsiminusi, kad teks siaurinti pernelyg plačią J.Biliūno gatvę, dalį jos užleidžiant pėstiesiems bei dviratininkams. Tiesa, ši gatvė priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijos pavaldumui, tačiau be darnaus judumo plano net ir ji nesiima jokių pokyčių.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D.Gasiūnienė ramino, kad didžioji dalis Anykščių miesto gatvių nebus siaurinamos, kai kurias jų, anot savivaldybės specialistės, reikėtų net ir paplatinti.
„Pavyzdžiui, Šaltupio gatvė. Kažkodėl joje yra vienpusis judėjimas? Kodėl? Gal neužtenka gatvės pločio, todėl tai reikia įvertinti. Darnaus judumo planas gali padėti apspręsti ir eismo struktūrą“, - sakė D.Gasiūnienė.
Darnaus judumo planas taip pat, anot D.Gasiūnienės, padės išspręsti automobilių stovėjimo aikštelių problemą. Priminsime, kad anksčiau savivaldybės specialistė yra kalbėjusi, kad tokias aikšteles reikėtų įrengti miesto prieigose. Ten palikę savo transporto priemones, žmonės po Anykščius judėtų pėsčiomis ar dviračiais.
Parengus darnaus judumo planą, miesto centre greičiausiai nebebildės sunkiasvorė technika, nes, anot Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos D.Gasiūnienės, jame bus numatyta, kuriomis gatvėmis toks transportas gali judėti, o kuriomis - ne.
Kuomet bus parengtas Anykščių miesto darnaus judumo planas, jame numatytoms priemonėms įgyvendinti reikėtų daugybės milijonų eurų.
„Įgyvendinti pokyčius reikėtų milijonų, bet esmė pasidaryti „namų darbus“. Svarbu pokyčiams būti bent kiek pasiruošus“, - aiškino D.Gasiūnienė, pateikdama pavyzdžių, kai valstybė skiria finansavimą vieniems ar kitiems savivaldybių projektams, kuriems jau iš anksto pasiruošta.
Didesni judumo pokyčiai Anykščių mieste laukia dar negreitai, sakė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D.Gasiūnienė.
„Darnaus judumo plano rengimas yra kelerių metų darbas. Šiemet bus atlikta tik apie 30 proc. darbo“, - skaičiavo ji.
Beje, pabūgusiems Anykščių mieste kardinalių pokyčių D.Gasiūnienė turėjo gerų naujienų. Ji sakė, kad dėl su darnaus judumo planu susijusių sprendinių bus daug viešųjų svarstymų su visuomene.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D.Gasiūnienė atkreipė dėmesį, kad darnaus judumo planus jau turi visi Lietuvos didieji miestai bei kurortai.
„Viskam reikalingas ryžtas - tai pagrindinis variklis“, - apie mieste laukiančius pokyčius kalbėjo Anykščių rajono savivaldybės specialistė.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Judumas

  Nuoroda

  Ir sugalvok gi tu man tokį zodi

  Prieš mėnesį
 • Julytė

  atsakymas į: Judumas Nuoroda

  Mano Petriukas sako, kad dėl judomo sukeliamos trinties gali kai kas prapyšti, todėl visada reikia laiku tepti projekto valdytojus kad gerai praslystų reikalas.

  Prieš mėnesį
 • zinantis

  Nuoroda

  Ideja puiki , tik manau reikia visas imanomas pastangas deti I aplinkelio irengima.
  Juki dabar butent puiki proga meras konservatorius , valsybes valdzioje konservatoriai , reikia stengtis ir visais imanomai budais pradeti ta aplinkeli statyti ( na pagaliau nuvezkite koki tai kysi ar ka I Vilniu gal pades) ,nes tokios progos reikes laukti vel 10 metu

  Prieš mėnesį
 • Svedasu Jadze

  Nuoroda

  Aš paskaičius šitų pranešimų supratau kal Svėdasys pagrindinėj rašytają vardu pavadintaj gatvej nebėra šalygatvių, tinkamų žmogui eit. Pasirodo rajoni būvą drambliai užėjį ir išmynė gatvių, šaligatvių akspaltų. Dabar daug dabėtų ir kupstuotų gatvelių ir šaligatvių, katrie jau mirtini ir dėl to pask arcitektores perkamas darnaus judumo planas.
  Va Svėdasys, kad pegerint susiekimų net vandens matarinio transporto trasų statis, nars nieką iš gyventajų neklausė ar kas juo naudosis ar tik paskutinį neprivatizuotų maudyklų panaikins, padarydami laivų nulaidimo kelių.Nu kaip kalhozo laikais, kai fermas prie dvaro statė nieką nesaugodami kas sukurta ir pritaikyta darniai su gamtu gudrių architektorių iš Vakarų Eropas. Buva socialistinio gyvenimo pasekimai...

  Prieš mėnesį
 • jooo

  Nuoroda

  Bukit geri,padarykit volupio gatve N. Elmininku judre,nes ji tuoj dings is zemelaoiu.

  Prieš mėnesį
 • Viskas čia gražiai skamba,bet nereikia apsimesti,kad rajone nera ukininku,kurie tais paciais keliais su savo technika vazineja.Kaip zinia technika masyvi ir ganetinai plati susiaurintuose keliuose vaziuoti.O aplinkelio tai nera,vien draudimais,kad neleisim jiems per miesteli vaziuoti problemos neissispres.Tad reikia galvoti kompleksiskai.

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Visur tik dviračių takus įrenginėja, o "judžioje" Gedimino gatvėje per visą miesto gyvavimo istoriją nesugeba šaligatvių įrengti.

  Prieš mėnesį
 • Pirmiau sutvarkykite

  Nuoroda

  esamas gatves, kur asfaltas lopomas metai iš metų !!! Pavasarį duobė prie duobės .. . Ar matėte K.Būgos gatvę ir į ją panašias???
  Juk čia tokie maži pinigai palyginus su numatomais grandioziniais planais

  Prieš mėnesį
 • Kas

  Nuoroda

  Per judumas nesuprantu

  Prieš mėnesį
 • suprantu

  Nuoroda

  kai sako greitesnis, saugesnis, patogesnis, bet kai pasako darnus suprantu, kad reikalu uzsiima abaldujai kuriu tikslas susisavinti pinigus, o visi tie zodziai tik tuscia sudomalyste.

  Prieš mėnesį
 • Judumas judrumas

  Nuoroda

  Nesamonių sapalionės. Paupiu važiuojant į skyles baisu neįpult, dviračių stovų žolėse iki klyno aukštumo ieškot reikia. Senamiestyje prie fontanėlio pastatytu stovą dviračiams, nes dabar numesti ant šaligatvio nuolat, praeit neimanoma. Turistai dėl to nekalti, kad nėr kur cekavai pastatyti.

  Prieš mėnesį
 • Liba

  Nuoroda

  Nera nieko baisesnio kaip pinigu plovimas. O darbai baisus ir visur netvarka

  Prieš mėnesį
 • Vitalija

  Nuoroda

  Mes niekada nemokam pasidžiaugti.Tik keikiam ir keikiam,nes viskas. pas mus blogai.Kas gero?

  Prieš mėnesį
 • Mirtinai

  Nuoroda

  Mirtinai reikalinga priziureti tai, kas jau padaryta. Praejo puse vasaros, o niekaip nesugeba pakeisti 5 lenteliu dviraciu take ties maudykla (pries miesta, link aukuro), laukia, kol kas kaulus susilauzis. Nusienaukit normaliai miesta, isvalykit nuluzusius medzius, apgenekit sakas, kad nereiketu vaikscioti saligatviais dvylinkiems, kad akiu neissibadyti, tada svaikit apie naujus projektus. Kurortai visi blizga, o cia kur ziuri, ten apleista, netvarka.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Anykščiuose jei ką kas nors daro, būna visiems blogai. Jei nieko nedaro, būna visiems blogai. Ar kas žino, kiek ima algos už nieko neveikimą? Kiek mokesčių mokėtojų pinigų išeina sėdėtojams šiltoje kėdėje. Bet gerai, sėdi, nieko neveiki, ir prie tokių nekimba. Siūlau nieko nebesiūlyti anykštėnams.

  Prieš mėnesį
 • Pastaba

  Nuoroda

  - Žodžiai yra kvaili dalykai, todėl geriausia, ką galite pasakyti, yra dramblys. - Charlesas Chaplinas.

  Prieš mėnesį
 • 6,12

  Nuoroda

  vyt ja lauk, pati priprojektuoja bardiuru po to aiskina kad kliuna

  Prieš mėnesį
 • negadinkim kelių

  Nuoroda

  Šaltupio gatvė po remonto tragiškai sugadinta, kiek dėl to padaugėjo dviračių? Žmonės nepersės iš automobilių į dviračius, vien dėl to, kad turim ilgą šaltajį sezoną. Gal nereikia lygiuotis su Italija, kur visai kitas klimatas. Kas dėl turistų, tai turistai nori važinėtis gamtoje, o ne mieste, tad ir tieskit dviračių kelius paupiu, aplink visus ežerus ir miškuose, o ne mieste kokioje Taikos ar Biliūno gatvėje. Apie išmestus 49 tūkstančius kažkokiai vizijai, tai išvis patyliu. Čia yra vagystė vidury dienos.

  Prieš mėnesį
 • Žiema

  atsakymas į: negadinkim kelių Nuoroda

  Suprantat- pinigai tai ir žiemą pinigai. Todėl reikia paptrasčiausią nuovažų įrengimą apvadinti judumu, pakelti triukšmą, skambėti varpais kaip mes čia išsijuosę dirbame. O vėliau- užsnigs..

  Prieš mėnesį
 • Bobūnė

  Nuoroda

  Ale tai sakyk, ant mir̃tino pãtalo darnaus judumo planas guli, o da visko reik...?

  Prieš mėnesį