Nuo 2022 metų darbo užmokestis, kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos bus mokamos ne grynaisiais, o pavedimu. Išimtis bus taikoma tik jūrininkams. 

 

Už tokias Darbo kodekso pataisas antradienį balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo šeši, o susilaikė 24. 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovas Mindaugas Lingė įsitikinęs, kad 90 proc. transporto sektoriuje dirbančių vairuotojų nori, kad atlyginimai būtų pervedami į sąskaitas. 

Pasak jo, 2020 metais Valstybinė darbo inspekcija darbuotojų naudai išieškojo per 9 mln. eurų dėl neskaidrių ir nesąžiningų atsiskaitymų.

Tuo metu „valstietis“ Valius Ąžuolas tikino, kad toks sprendimas būtų naudingas bankams.

„Valdantieji pasistengė, kad bankams būtų atvesta kuo daugiau klientų“, – teigė jis. 

Seimo Audito komitete dirbanti „valstietė“ Laima Nagienė apgailestavo, kad pirma priimami 
įstatymai, o paskui galvojama, kaip juos įgyvendinti. 

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas mano, kad pataisos leis mažinti šešėlį ir užtikrins darbuotojų socialines garantijas. Jo teigimu, algų mokėjimas grynaisiais sudaro sąlygas išnaudoti darbuotojus, vengti mokesčių.

Laisvės frakcijos narys Kasparas Adomaitis pataisas pavadino „nekokybiškas teisėkūros“ 
pavyzdžiu.

„Nėra atlikta jokios analizės, jokių skaičių, jokių vertinimų, kiek yra dabar mokama grynais. Niekas negalėjo pasakyti – nei Lietuvos bankas. (...) Per du mėnesius gimęs projektas iš skirtingų variantų buvo sukristalizuotas į visaapimantį draudimą“, – kalbėjo parlamentaras.

Jis mano, kad grynųjų draudimas nepadės kovoti su šešėliu: „Jeigu kažkas turi šešėlinių grynų pajamų, tai jis ir toliau tuos šešėlinius atlyginimus mokės. Dar blogiau. Tai gali net padidinti tam tikrais atvejais šešėlį. Žmonės, kurie norės gauti grynais pajamas, jie tiesiog pasitrauks iš legalių grynųjų pinigų į nelegalius atlyginimus vokeliu“, – svarstė K. Adomaitis. 

Be kita ko jis pabrėžė, kad Trišalėje taryboje šiuo klausimu nėra sutarimo.

„Buvo bandymai, siūlymai ieškoti kompromisų. Prie tų kompromisų buvo neprieita, jie buvo praleisti ir buvo nukeliauta visa apimančiu draudimo keliu“, – tvirtino K. Adomaitis.   

- BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Va Taip

  Nuoroda

  Laisve baigesi ! Kontrole bus Kaip gyventi , pasidavem skysčiui sušvirkštam , dabar tik kortele bus , toliau su kuo gyvent ir Kaip gyvent.Żodziu lanzbergynas prašiko Lietuva !

  Prieš mėnesį
 • pirmas

  Nuoroda

  kaip gerai, bankas, jei tu dirbi ir gauni pinigus grinais, pvz per kasos aparata, turesi butinai nesti i banka jie pasiims svo procenta- gtynju inesimas, po to persivesi sau alga ir imones saskaitos banka - uz pavedima, gausi savo saskaitoje, bankas - uz iskaityma. Noresi nusipirkt parduotuveje, nes daznai korteliu skaitytuvai neveikia, banka - uz isgryninima. Iir taip nuo minimalios algos bankui paliksi apie 15 evru. Dziaukites kaip gera gyventi

  Prieš mėnesį
 • Antras

  atsakymas į: pirmas Nuoroda

  Tu pirmiausia apsispręsk kas esi, verslininkas ar uż minimalę alga dirbantis pilietis. Bet greičiausiai esi verslininkas kuris rodo VMI uždirbamą minimalę algą, bet važinėja su X6 džipu.

  Prieš mėnesį
 • Trečias

  atsakymas į: Antras Nuoroda

  Minimumą mokės per banką,o likusius grynais. Kas pasikeis priėmus tokį įstatymą? Ogi nieko. Valdantieji žadėjo po rinkimų,kad nekeps įstatymų neišdiskutave puse metų,o ką daro.

  Prieš mėnesį