Anykščių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, kmonservatorius Šarūnas Grigonis Anykščių rajono tarybai pateikė 2020 m. birželio - 2021 birželio mėnesio veiklos ataskaitą.


"Per savo veiklos metus Jaunimo reikalų taryba:
1) Surengė 7 posėdžius, kurių metu aptarė jaunimo politikos situaciją rajone, diskutavo jaunimo užimtumo, savanoriškos tarnybos, atvirųjų jaunimo erdvių veiklos užtikrinimo klausimais, kėlė problemų aktualumą. Taip pat nustatė prioritetus 2021 m. „Jaunimo užimtumo skatinimo“ programai, patvirtino 2021-2022 m. Jaunimo reikalų tarybos veiklos planą, apžvelgė Savivaldybės 2020 m. finansuotų jaunimo srities programų kiekybinius ir kokybinius rezultatus, įvykdytus projektus. Pateikta informacija į Jaunimo reikalų departamento raštą ,,Dėl pilietiškumo ugdymo priemonių savivaldybėse“, gilinosi į jaunimui suteikiamos psichologinės pagalbos paslaugų prieinamumo problemą. 2020 metų spalio mėnesį nariai dalyvavo Jaunimo reikalų departamento surengtoje konsultacijoje ir gavo rekomendacijas efektyvesniam Jaunimo reikalų tarybos darbui.
2) 2020 m. gruodžio mėnesį suorganizavo nuotolinį susitikimą su Anykščių rajono jaunuoliais, kuriame pristatė Jaunimo tarybos veiklą, jos tikslus, veikiančias atvirąsias jaunimo erdves, galimybes jaunimui dalyvauti Savivaldybės jaunimo užimtumui skatinti skirtuose konkursuose, atlikti tiek trumpalaikę, tiek ilgalaikę savanorystę. Jaunuoliai dalijosi savo pastebėjimais apie jaunimo problemas Anykščių rajone, siūlė savo idėjas, vyko diskusijos.
3) Suorganizavo susitikimą su VšĮ ,,Socialinė iniciatyva“ bei Savivaldybės administracija dėl mobilaus darbo su jaunimu paslaugos pristatymo. 2021 m. Anykščių rajono savivaldybės administracija paskelbė naują finansavimo programą būtent mobiliajam darbui su jaunimu ir skyrė 1600,00 eurų dotaciją.
4) Pateikė kreipimąsi Anykščių rajono savivaldybės tarybai dėl 2021 metais jaunimo užimtumo programai skiriamų biudžeto lėšų, kuriame rekomendavo padidinti biudžeto skiriamas lėšas jaunimo užimtumo programai (pagal priemonę Nr. 6.1.1.01), atvirųjų jaunimo erdvių veiklos užtikrinimo bei jaunimo savanoriškos veiklos skatinimo programoms. Naujajame biudžete šioms programoms buvo skirta 7000,00 eurų daugiau nei 2020 metais.
5) Bendradarbiavo su Jaunimo savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos koordinatoriumi Anykščių rajone, padėjo viešinti informaciją apie Jaunimo savanoriškos tarnybos galimybes jaunimui. Bendradarbiavo ir su kitomis Anykščių rajone veikiančiomis organizacijomis, kurios vykdo veiklas su jaunimu – ,,Pasaulio anykštėnų bendrija“ bei ,,Anykščių jaunimo klubu“. 2020 metais jaunimo savanorišką tarnybą baigė ir papildomų balų prie savo studijų programos prisidėjo 16 jaunuolių. Svarbu pažymėti, kad 2019 m. pradėti darbai, siekiant su jaunimu dirbančioms organizacijoms gauti Europos solidarumo korpuso kokybės ženklą, buvo tęsiami ir 2020 metais. Akredituotos dvi organizacijos, norinčios turėti ir tarptautinių savanorių. Tai – Anykščių menų centras ir VšĮ „Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras“, joms suteiktas Europos solidarumo korpuso kokybės ženkas su galimybe priimti tarptautinius savanorius.
6) Gilinosi į Anykščių mieste esančios atvirosios jaunimo erdvės „Labas“ veiklą ir jos rodiklius bei veiklų tęstinumą. Šiuo tikslu išsiuntė prašymą Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktoriui Romui Kutkai, kuriame prašė atsakyti apie galimybes ir po karantino užtikrinti atvirosios jaunimo erdvės pasiekiamumą, įsteigiant pareigybę atlikti atvirąjį darbą su jaunimu ir kuruoti veiklas, vykstančias šioje jaunimui svarbioje įstaigoje.
7) Surengti jaunimo atstovų rinkimai į Jaunimo reikalų tarybą, įvyko visuotinis susirinkimas, kurio metu dalyvavo 9 kandidatai į laisvas 5 Jaunimo reikalų tarybos narių vietas. Rinkimai įvyko sėkmingai ir po birželio mėn. Tarybos sprendimo Jaunimo reikalų taryba atsinaujins ir sėkmingai savo veiklą tęs ir 2021 metais.
8) Facebook puslapyje „Anykščių rajono jaunimo reikalų taryba“, skelbė aktualią informaciją
jaunimui apie galimybes jauniems žmonėms pasireikšti, savanoriauti, naudingai praleisti laisvalaikį. Šiame puslapyje taip pat viešinami Anykščių rajone vykstantys renginiai. Su Jaunimo reikalų taryba susijusi informacija ir dokumentai (posėdžių protokolai, veiklos planai, ataskaitos) skelbiami Anykščių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje", - rašoma ataskaitoje.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Keksas

  Nuoroda

  Čia tas bičas kur mokytoja užleido tarybos nario mandatą?

  Prieš mėnesį
 • reksas

  atsakymas į: Keksas Nuoroda

  čia būsimas meras :)

  Prieš mėnesį
 • Kolonija

  Nuoroda

  Tokie briedžiai naciams tarnavo ,žydus padėjo naikinti

  Prieš mėnesį
 • A

  atsakymas į: Kolonija Nuoroda

  Uz tokią rašliavą baudžiamoji atsakomybė. Nėra žodžių. Esate nesvekatos būsenoje.

  Prieš mėnesį
 • VSB

  Nuoroda

  Kam aktualu, pasidalinkite:
  https://www.anyksciai.lt/naujienos/nemokamos-individualios-psichologo-konsultacijos-anyksciu-rajono-savivaldybes-gyventojams/5949
  Registruojami be šeimos gydytojo siuntimo. Konsultacijos nemokamos!

  Prieš mėnesį
 • Dpr

  Nuoroda

  Sumanus, atsakingas vaikinas, sékmės jam!

  Prieš mėnesį
 • posėdžiai

  Nuoroda

  susirinkimai, kreipimaisi, prašymai pinigų - tai sunku pavadinti rimtu darbu.
  Trumpai tariant - darbo imitacija ir lėšų švaistymas

  Prieš mėnesį
 • tam debilui, aukščiau

  atsakymas į: posėdžiai Nuoroda

  Kaip dabar suprasti pasaulį išlipus iš mėšlinų guminių ir parėmus šakes prie vartų.
  Nes štai pedofilas Putinas ką dirbą- susitikimai, kreipimaisi, atsakymai į klausimus. Ir seneliukas Baidenas, Net milijardierius Maskas... Va prie komunistų, tai buvo aišku - imk lopetą ir kask, nepatinka imk šakes.

  Prieš mėnesį
 • Taigis Kaipgis

  atsakymas į: tam debilui, aukščiau Nuoroda

  Ar tik pats nebūsi tas pedofilas, kuris kitus tokiais vadina?

  Prieš mėnesį
 • Esmė

  Nuoroda

  ši portalo redaktoriaus publikacija- panegirika rajono tarybos nariui, kuris daugiau savo nosies galiuko nemato...

  Prieš mėnesį
 • Taip

  atsakymas į: Esmė Nuoroda

  O kažkas panašiai elgiasi kaip Svėdsų Jadzė ir pats nematydamas galo, rodo kitiems.
  ******SVARBU*****
  Sveiki. Rašau čia kadangi noriu visus informuoti apie individą kuris mergaitėms ir merginoms viduryje dienos sugeba rodyti savo lytinius organus. ???? Kas tas asmuo yra jau išsiaiškinome ir žinome kur jis gyvena. Labai gaila, tačiau tikslių duomenų apie jį rašyti negalime. Tačiau noriu informuoti, kad jis gyvena šveicarkės mikrorajone. Tikslaus adreso negalių rašyti. Amžius apie 40-45m., neaukšto ūgio, vyras. Šiai akimirkai yra parašytas pareiškimas ir policijos pareigūnai nubaus jį ADMINISTRACINĘ nuobauda (policijos pareigūnams jokių priekaištų dėl to neturiu, kadangi jie dirba savo darbą ir jis bus baudžiamas pagal šalyje galiojančius įstatymus(supuvusi sistema)), noriu tik jiems padėkoti už greita reakcija ir operatyvų dabą, kadangi po pareiškimo parašymo jie iš karto ėmėsi veiksmų.
  Pagal tai kiek merginos atsiliepė į mano rašytą vakarykštį postą, tai šis padaras tokiais veiksmais užsiiminėjo jau labai senai, tačiau iki šiol jokių veiksmų niekas nesiėmė. Todėl turiu PRAŠYMĄ TĖVAMS, jeigu tik jūs ar jūsų vaikas atsidurs tokioje situacijoje nebijokite ir būtinai kreipkitės į policijos pareigūnus, kad daugiau nepasikartotų tokie atvejai ir nusikaltėlis būtų nubaustas.

  Prieš mėnesį
 • Sa

  atsakymas į: Esmė Nuoroda

  O jūs matot savo nosį. Tapkite tarybos nariu ir lauks anykštėnai kol pamatysite tą galo nosį.

  Prieš mėnesį
 • Ats.

  atsakymas į: Sa Nuoroda

  Viskas koncentruota į Anykščių m. ir savivaldybės valdomų įstaigų veiklų pagyras, bei biudūeto lėšų naudojimą.
  Jokios informacijos apie organizacijos savarankiškai rastas/nerastad lėšas jaunimo reikalų ir užimtumo veikloms.
  Jokio socialinio bendradarbiavimo su privataus verslo juridiniais asmenimis, su ES ir pasaulio jaunimo organizacijomis, bei jas remiančiais fondais, jokio konkretaus darbo su NVO.
  Palinkėkim jaunimo reikalų tarybai tik tobulėti ir nelikti politikavimo traukinyje. Kiekvienas, padirikęs veiklos sritį gali padaryti daugiau, begu tik kopijuoti praeityje rastus darbus.

  Prieš mėnesį
 • Tumba Rumba!

  Nuoroda

  Septynis kartus plepėjom
  Nei ką pjovėm, nei ką sėjom
  Ko tikėtis iš tarybos
  Jei ji moka tik pjaut grybą...

  Veikloje jos nieko naujo,
  Nes konservai vadovauja.
  Vis kartodavo chebrytė:
  - Reiktų gal kažką daryti...

  Nėr darbų - tik pliurpalai
  A ja jai kaip negerai !

  Prieš mėnesį
 • P

  atsakymas į: Tumba Rumba! Nuoroda

  Pliurpalo pliurpalas.

  Prieš mėnesį