Anykščių profesinė mokykla, tapusi Alantos technologijos ir verslo mokyklos filialu, atsigauna. Naujieji šeimininkai investuoja į aplinką, mokymo bazę, auga profesijų pasiūla. Pašnekovų klausėme, ką jie mano apie profesinio ugdymo perspektyvas. Ar jaunuoliui žūtbūt reikia įgyti aukštojo mokslo diplomą, o galbūt reikia geriau įvertinti darbo rinką bei savo galimybes ir pirmiausia įgyti amatą:

 

Michailas BALUCKAS, įmonės „Varžos matas“ savininkas: „Lietuvoje iki šiol trūksta tam tikrų sričių specialistų - santechnikų, elektrikų, statybininkų, galinčių kvalifikuotai renovuoti namus, išmanančių naujas technologijas. Kur besi pirštu - ten vadybininkai ruošiami. Ir universitetuose, ir kolegijose, ir profesinėse mokyklose. Didžiai abejoju, ar vadybininką galima išmokyti - turi tu įgimtų gabumų arba neturi. Vadybos galima mokytis ir dirbant, stebint, kaip kitas žmogus veiklą organizuoja. Lietuvoje buvo laikas, kai turbūt visi, kas norėjo, tas į aukštąją mokytis įstojo. Ir kas iš to? Baigia universitetą ir ieško „kokio nors“ darbo. Yra ir pas mane buvę elektrikų, kurie turėjo aukštojo diplomus... Privalumai? Na, jeigu kūno kultūrą baigęs, tikėtina, kad bus ištvermingas.“

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Eglė

  Nuoroda

  Dabar kone visur svarbu perprasti technologijas, nepriklausomai koks darbas. Verslo sektoriuje analizės atliekamos naudojant programas https://www.analitika360.lt/" alt="analitika360.lt">analitika360.lt ir visi dirbantys turi gebėti jomis naudotis, kad informacija būtų pasiekiama nuo pradinės grandies iki finansinių ataskaitų.

  Prieš 5 dienas
 • 123

  Nuoroda

  kurioj vietoj bus reikalingas jų balsas?

  Prieš mėnesį
 • 321

  atsakymas į: 123 Nuoroda

  Perdime !

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Reikia konstatuoti faktą - rajono savivaldybė taip pat tapo technologijų mokyklos dalininke. Taigi, sprendžiant investicijų į mokymo bazė reikalus turės balso teisę ir vietos politikai.

  Prieš mėnesį