Nuo pirmadienio Lietuvoje „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso pradedami skiepyti 12–15 metų vaikai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

„Siekdami apsaugoti vaikų sveikatą ir mažinti viruso cirkuliaciją populiacijoje, Lietuva šiandien pradeda vaikų nuo 12 metų skiepijimą“, – pirmadienį pranešė SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

 

Pasak jos, registruotis skiepui paaugliai gali jau nuo pirmadienio: tai jie gali padaryti patys arba juos užregistruoti gali artimieji.

„Į vakcinacijos centrą vaikas turėtų atvykti su vienu tėvų ar globėjų – tai reiškia tėvų sutikimą skiepyti vaiką“, – sakė SAM kanclerė.

Ministerijos duomenimis, šio amžiaus grupėje persirgusiųjų COVID-19 yra apie 4 procentai. Paaugliai raginami skiepytis, nes tai itin svarbu, kad moksleiviai galėtų saugiai grįžti į mokyklas rudenį.

Vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė-alergologė Indrė Plėštytė-Būtienė per spaudos konferenciją sakė besidžiaugianti, kad pagaliau pasiskiepyti galės ir paaugliai.

„Tikrai laukėme šio patvirtinimo. Susidariusi nuomonė, kad vaikai beveik neserga COVID-19 infekcija, bet aš sakyčiau, pakeiskime šitą sakinį: vaikai serga covidine infekcija, tik serga rečiau ir kitaip, bet vis tiek serga. Todėl apsaugoti savo vaikus mes privalome“, – kalbėjo ji.

„Tikrai neabejodama patarsiu visiems skiepytis ir pati skiepysiu vaikus, todėl, kad tikrai svarbu mano vaikų sveikata ir mano pacientų sveikata“, – teigė gydytoja.

Pasak I. Plėštytės-Būtienės, paauglius paskiepyti yra svarbu tiek todėl, kad jie galėtų grįžti į mokyklas, tiek tam, kad pavyktų suformuoti masinį imunitetą.

„Be vaikų pasiekti 70 proc. imunizaciją, ligą sustabdyti, užkirsti kelią mutacijoms beveik neįmanoma“, – sakė ji.

Pasak medikės, šiuo metu vakcinos efektyvumas paaugliams siekia beveik 100 procentų. Ji ragino žmones nesibaiminti mitų dėl šalutinių reakcijų, kurių paaugliams neva gali turėti vakcina, ir nepamiršti, kad koronavirusas jiems gali turėti labai realių ir sunkių pasekmių.

Lietuvoje iki šiol skiepytis galėjo visi vyresni nei 16 metų gyventojai.

Ministerijos kanclerės teigimu, paauglių, kaip ir kitų gyventojų amžiaus grupėse, tikimasi paskiepyti apie 70 procentų.

Vaikus nuo dvylikos metų jau skiepija Italija, Vokietija ir kitos valstybės.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kuklusklan

  Nuoroda

  Mažina populiacija ,ateityje paskiepitieji negalės turėti vaikų.

  Prieš mėnesį
 • Achan

  atsakymas į: Kuklusklan Nuoroda

  Valstybė pirmiausia turėtų kastruoti antivakserius, kad jie nesidaugintų, nes įdiotai našta visuomenei.

  Prieš mėnesį
 • Argi

  atsakymas į: Achan Nuoroda

  Nes tu jau gimei idiotu!

  Prieš mėnesį
 • To Ahoho

  Nuoroda

  Cia tikriausiai skiepo poveikis...kad taip neadekvaciai reaguojat i priesinga nuomone.....Ne kas ...

  Prieš mėnesį
 • Kolonija

  Nuoroda

  Konserfašistai jau vaikus zudys ??

  Prieš mėnesį
 • Ahoho

  atsakymas į: Kolonija Nuoroda

  Kiek tau kartų sakyta, bek iš čia į savo Urodiną, o tai paskiepys dar tave ir išaugs tau trečias kiaušas, kur tu su juos dėsies paskui, juoksis iš taves iki Uralo kalnų.

  Prieš mėnesį
 • močiutė

  Nuoroda

  O kaip bus su kitais vaikais iki 12 metų?

  Prieš mėnesį