Renkantis sporto šaką nereikėtų vaikytis madų – pasirinkta aktyvi veikla pirmiausia jums turi patikti, nes tik tuomet sportas taps jūsų kasdieniu įpročiu. Jei anksčiau niekada nesportavote, o dabar nusprendėte imtis tam tikrų veiksmų, tikėtina, kad svarstote, kokia sporto šaka jums tiktų labiausiai.

Žemiau rasite kelias idėjas, kuriomis pasinaudoję galėsite padidinti savo fizinį aktyvumą ar net padailinti kūno formas. Taigi, kokios sporto rūšys labiausiai tinka pradedantiesiems?

 

 

Vaikščiojimas pėsčiomis

Turbūt paklausite – o koks čia sportas? Iš tiesų ėjimas yra tikrai labai naudinga veikla, kuri gali pagerinti jūsų bendrą savijautą ar net padailinti kūno formas. Iš pradžių vertėtų išsiugdyti įprotį kiek įmanoma dažniau visur vaikščioti pėsčiomis, o vėliau palaipsniui galite didinti distancijas. Jei ieškote tokios veiklos, kuri būtų ne tik naudinga, bet taip pat ir labai smagi, puikia pasirinkimo galimybe gali būti pažintinių takų lankymas: įvairių pėstiesiems skirtų trasų mūsų šalyje tikrai nestinga, todėl turėsite galimybę atrasti pačias mėgstamiausias pasivaikščiojimų vietas.

 

Bėgimas

Jei nuspręsite pradėti bėgioti, pirmieji nubėgti atstumai turėtų būti pakankamai nedideli: pirmąją savaitę nubėkite ne daugiau nei 25 kilometrus, o vėliau nubėgtą atstumą palaipsniui didinkite (jei bėgiosite 5 kartus per savaitę, vienos treniruotės metu rinkitės ne didesnę nei 5 kilometrų distanciją). Jei po treniruotės jausite energijos trūkumą, užsukite pas mus ir išsirinkite tinkamus sporto papildus, kurie jums suteiks daugiau energijos ir leis pasiekti kur kas geresnių rezultatų. Gąsdina bėgiojimas per lietų ar šlapdribą? Galite pasvarstyti apie bėgimo takelio įsigijimą – tokiu atveju galėsite mankštintis net ir prastais orais.

 

Plaukimas

Vasaros metu daugelis mūsų mėgsta pasiplaukioti ežere ar kitame vandens telkinyje. Tai – itin naudinga veikla, kurios metu dirba visi didieji kūno raumenys. Jei siekiate palaikyti puikią savijautą ir užtikrinti pakankamą fizinį aktyvumą. Visiškai pakanka plaukioti po 20-30 minučių 3-4 kartus per savaitę. Šiltuoju metų laiku tam galite rinktis mėgstamus vandens telkinius, o žiemą galite pasvarstyti apie baseino lankymą.

 

Slidinėjimas

Tai – vis labiau populiarėjanti fizinė veikla, kuri puikiai tinka ne tik įgudusiems sportininkams, bet taip pat ir pradedantiesiems. Nors tokią veiklą galima rinktis tik tada, kai žemę užkloja pakankamai stora sniego danga, tačiau taip pat galima lankytis sniego arenose, išvykti slidinėti į užsienio šalis, ir t.t. Vasaros metu taip pat galite neprarasti įgūdžių – tam puikiai tinka vaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis.

 

Važiavimas dviračiu

Jei esate pratę visur važiuoti nuosavu automobiliu, vertėtų pasvarstyti apie alternatyvą – važiavimą dviračiu. Nustebsite, kad ši transporto priemonė gali kone visiškai pakeisti automobilį! Važinėjimas dviračiu yra viena naudingiausių aktyvių veiklų, kuri padeda formuoti raumenis ir stiprina širdį. Jei siekiate, kad ši aktyvi veikla būtų kiek įmanoma naudingesnė, rekomenduojama važiuoti maždaug 20-25 km/h greičiu. Važiavimas dviračiu puikiai tinka ne tik jauniems, bet taip pat ir vyresnio amžiaus žmonėms.
Nesvarbu,  kokią sporto šaką nuspręsite pasirinkti, vertėtų pasirūpinti , kad jūsų mityba būtų pakankamai gerai subalansuota. Jei pasirinkta sporto šaka taps nuolatine jūsų palydove, taip pat vertėtų pagalvoti ir apie kokybiškų maisto papildų vartojimą –
viską rasite čia

Užsak. nr. 596