Svėdasiškis Algimantas Giedraitis, siekdamas pasiskiepyti, turėjo pereiti vargo kelius.

Daug kalbama ir rašoma apie skiepų nuo COVID -19 reikšmę, tačiau elementarios informacijos, kuri aktuali gyventojams, akivaizdžiai trūksta.
Prasidėjus agitacijai, jog reikia skiepytis nuo COVID-19, svėdasiškis Algimantas Giedraitis tuomet, kai jam pagal amžių ir gretutines ligas atėjo eilė skiepytis, nusprendė kreiptis į medikus.Vyrui teko įveikti vargo kelius, kol gavo pirmąjį skiepą ir galų gale išsiaiškino, kada jam atvykti antrajai vakcinai.

 

„Galvoju, niekas manęs neieškos - reikia ieškoti pačiam. Skambinu į Svėdasų polikliniką. Sesutė aiškina:„Mes tik savus rašom“, o aš pas gydytoją prisiregistravęs Utenoje. Jai aiškinau, jog eilė sudaroma pagal gyvenamąją vietą, o ne pagal registraciją pas medikus. Ji tvirtina: „Čia tik savi“, bet mano telefoną užsirašė, paklausė, kokios vakcinos noriu, ir  liepė laukti skambučio. Aiškinau, kad turiu gretutinių ligų, bet man dėstė, jog nieko apie mano ligas ji nežino ir negali žinoti, nes aš pas Utenos gydytoją prisiregistravęs.

Skambinu Utenon savo gydytojai. Stebisi, jog mano gretutinių ligų kompiuteryje nemato. Vėl skambinu į Svėdasus, sakau - kompiuterio neturit? „Yra vienas pas daktarę, aš nežinau. Laukit, mes paskambinsim“. Laukiu. Visus skiepija ir skiepija. Šneka, kad jau ir mokinių eilė atėjo. Galvoju - savivaldybė sudarinėja sąrašus pagal metus, pagal ligas. Todėl nesulaukęs skiepo skambinu Svėdasų seniūnui Sauliui Rasalui. Atsiliepė. Sako: „Aš gi ne skiepintojas“. Man tik kojas pakirto, tiesiog užkimau, gal pusę minutės pratylėjau. Sakau: „Tai su kuo aš šneku - su mokiniu kokiu?“. Galvoju - užpyks. Bet ne. „Žinai aš tau duosiu numerį. Tu ir ieškok tenai“, - ramiai atsakė seniūnas. Štai tokią skiepų paieškos istoriją „Anykštai“ pasakojo A.Giedraitis.
Svėdasiškis kalbėjo, jog net šiek tiek nustebo, kad, kai paskambino S.Rasalo nurodytu telefonu, su juo atsiliepusi moteris kalbėjo maloniai. „Aš tuoj išsiųsiu jūsų duomenis, greit gausit žinutę ir būsite paskiepytas. Tai buvo bendrosios praktikos slaugytoja Irena Mikailienė. Ir iš tikrųjų - kitą dieną man skambina iš poliklinikos - atvažiuokit, jus apskiepysim“, - dėstė svėdasiškis. Jis jau džiaugėsi, kad pagaliau skiepų problemą išsprendė, bet kai pasiskiepijo, pažiūrėjo į lapelį, o jame antrojo skiepo data nebuvo nurodyta.
„Klausiu skiepijusios seselės - kada man atvykti antrą kartą? Atsako nežinanti. Sakau - sakykit tada, kas žino, o ji tiesiog toliau tvirtina: „Nežinau aš nieko, aš sesutė“. Dar matau - baltais chalatais pora moterų laksto, klausiu jų gal žinančios, kada man antro skiepo atvažiuoti. Nieks nė nežino. Važiuoju namo. Savaitė praeina, galvoju - eina dienos, o joms viskas „dzin“. Nežinau, kada važiuoti. Skambinu į polikliniką tuo telefonu, kuriuo mane pirmo skiepo pakvietė. Išaiškina - registruokis 1808 arba koronastop.lt. Liepia tai liepia. Prisiregistruoju internete, man iššoka lentutė - antro skiepo kreipkitės ten, kur pasiskiepijote... Aišku. Skambinu 1808. Kol prisiskambinu.... Ten toks bardakas, fonas, keli vienu metu šneka... Išaiškinu padėtį. Sako – „mes niekuo padėti negalime, kreipkitės ten, kur gavote pirmą skiepą...“ Sakau - tai duokit pono Dievo telefoną, nebėra man daugiau kur kreiptis. Paskambinsiu jam, gal žinos, kaip man antrą skiepą gauti“, -apie savo vargo kelius kalbėjo svėdasiškis.
Tada jis dar skambino į Sveikatos apsaugos ministeriją. „Tik klapčiukai atsiliepia, prie rimtesnių žmonių neprieisi. Sako man ministerijos mergytė: „Niekuo aš jums negaliu padėti“, - bet galų gale ji davė telefoną, kuriuo turėčiau skambinti. Surenku. Pasirodo, vėl ta pati I.Mikailienė. Jau drąsiau skambinu, išaiškinu, ko noriu. „Gausit žinutę, kaip ir pirmą kartą“. Sakau - jūs vienintelė Lietuvoje skiepus organizuojate“, - kaip galų gale priėjo antrojo skiepo, įspūdžiais dalijosi svėdasiškis.
Jis stebėjosi, jog per televiziją nuolat šnekama, kad žmonės nenori skiepytis, o kai pabandai pakliūti, turi pereiti vargo kelius.
Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis tvirtino, jog po pirmojo skiepo gautame lapelyje privalo būti įrašas, nurodantis, kada atvykti antrojo skiepo. „Duokit tam žmogui mano telefoną, išspręsiu problemą“, - siūlė vicemeras. Tačiau A.Giedraičio problemą jau buvo išsprendusi bendrosios praktikos slaugytoja I.Mikailienė.
D. Žiogelis aiškino, kad anykštėnai, norintys registruotis skiepams, turėtų skambinti telefonu 8 (664) 36 778 . Pasak D.Žiogelio, dabar gaunamų vakcinų kiekio Anykščiai jau nebeįsisavina, vakcinų turi gerokai į priekį, Anykščiuose skiepijami Utenos ir Ukmergės gyventojai. Bent pirmąją vakcinos dozę Anykščiuose yra gavę 48 proc. gyventojų, tačiau, pasak D.Žiogelio, net 50 abiturientų atsisakė skiepų.
Paskambinus anksčiau nurodytu telefonu, atsiliepė ta pati bendrosios praktikos slaugytoja I.Mikailienė. Slaugytoja tikino, kad šis telefonas skirtas norintiems revakcinuotis, o pirmajai vakcinacijai visgi reikia registruotis bendruoju numeriu 1808 arba koronastop.lt. „Šiandien bandžiau, kaip veikia koronastop.lt. Dabar tikrai šiame puslapyje lengvai galima užsiregistruoti“, - tvirtino slaugytoja.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Išvada

  Nuoroda

  Kai buvo musu Lietuvoje mirties bausme ir Sibiras-mylejom vienas kita ne iš meiles, o iš baimes-bet mylejom, o dabar be intrigu, patyčiu ir išnaudojimo negalim užmigti nakčia-nuo laisves silpnaprotyste isigijom...

  Prieš mėnesį
 • totali

  Nuoroda

  nesąmonė! Žmogus pats kuria problemas sau, tuo pačiu įtraukdamas kitus ir pateikdamas taip, lyg tai būtų tiesa... Dėmesio trūkumas...

  Prieš mėnesį
 • Svėdasų Jadzė

  Nuoroda

  Sauliui reikia susirinkti žaislus ir trauktis iš Svėdasų.

  Prieš mėnesį
 • Brane

  atsakymas į: Svėdasų Jadzė Nuoroda

  Kam neaušku, pridėk dar prie atsišaukimo - visi seniūnijos proletarai vienykitės už kolchozinės valdžios sugrąžinimą. Šitą ir rajono vykdomojo organas "Kolektyvinis darbas" palaiko, formuodamas laikrašio skaitytojams nuomonį, kad socdemai visas problemas liaudžiai išsprendžia. Belieka tik raudonų skepetų pakabint.

  Prieš mėnesį
 • Pas gydytojus į uteną nuvaziuoti gali, skiepytis jau negali

  Prieš mėnesį
 • Nu jo

  Nuoroda

  Kažkoks gyvenime vietos nerades diedokas nalaimigas elinį kartą, kad nemoka prirsiregistruoti pats, o nugyveno gyvenimą taip, kad nėra kam iš artimųjų, biški raštingesnių, jam padeda.
  Užuojauta ir tiek.

  Prieš mėnesį
 • Apakęs

  Nuoroda

  Stebina seniūno Rasalo abejingumas. Ne "atsifutbolinti" reikėjo, o pačiam viską išsiaiškinti ir pranešti žmogui. Žiūrėsim, kaip jo poelgį įvertins Savivaldybės administracijos vadovai.

  Prieš mėnesį
 • Alvydas

  atsakymas į: Apakęs Nuoroda

  Visoje istorijoje tik Seniūnas pasirodė gerai. Suteikė žmogui informacija ir padėjo. Apie kokį abejingumą rašote?

  Prieš mėnesį
 • Cekava

  Nuoroda

  ką visu šituo ''reportažu'' norima parodyti?

  Prieš mėnesį
 • kliudžiau

  atsakymas į: Cekava Nuoroda

  anykštėnai, norintys registruotis skiepams, turėtų skambinti telefonu 8 (664) 36 778
  anykštėnai, kurie pasirinko gydymo įstaigą Utenoje yra blogai aptarnaujami
  IŠVADA -
  2021 metų mediko rinkimuose laimės ponia I.Mikailienė.
  Iš anksto sveikiname laimėtoją

  Prieš mėnesį
 • Neišeis

  atsakymas į: kliudžiau Nuoroda

  Nes geriausius išrenka pagal padėkas už pinigus anykštoje. Nu tikrai tokie amžinai nelaimingi ir nemokantys gyventi dabartiniame gyvenime nerašys ir nepirks padėkų nei mikalienės nei steniulienėms.

  Prieš mėnesį
 • Svesasų Zosė

  atsakymas į: Neišeis Nuoroda

  Nusišnek.

  Prieš mėnesį