Prieš beveik šešerius metus mirusi gydytoja Lionė Gižinskienė naujosiose Anykščių kapinėse ramybėje ilsėtis negali. Ilgus metus anykštėnų sveikata besirūpinusios gydytojos kapą vis pataiko užkliudyti sunkiasvorė technika.

L.Gižinskienės kapas yra kampinis - pro jį važiuoja šiukšles iš kapinių konteinerių išvežanti UAB Anykščių komunalinis ūkis technika.

 

Per mėnesį ant kapo užvažiavo tris kartus

Velionės vyras, anykštėnas, buvęs Anykščių rajono tarybos narys, muzikos mokytojas Romaldas Gižinskas, neapsikentęs važinėjimo per žmonos kapą, raštu kreipėsi į Anykščių rajono vadovus bei į UAB Anykščių komunalinis ūkis direktorių Kazį Šapoką.
„Esu priverstas kreiptis į jus dėl pavaldžios komunalinės įmonės administracijos nesprendžiamo klausimo. 2021 m. balandžio 29 d. kapinėse buvo apgadintas žmonos Lionės Gižinskienės antkapis. Sulaužyta marmurinė plokštė. Protektoriaus žymės liudijo, kad važiuota traktoriaus. Informavau asmeniškai direktorių K.Šapoką. Gegužės 10 d. vėl buvo užvažiuota ant signalinio strypo. Direktorių informavau. Pažadėjo vairuotoją sudrausminti. Gegužės 21 d. vėl užvažiuota ir sulaužytos plytelės. Direktorius informuotas. Žmonės, matę įvykį, sakė, kad vairuotojas nesugeba 4 m. plotyje privažiuoti prie šiukšlių konteinerių. Nuo 2015 m. jokių tokių įvykių nebuvo. Prašau imtis veiksmų ir atlyginti žalą, kad žmona galėtų ilsėtis ramybėje“, - raštu išdėstė R.Gižinskas.
Žinomas anykštėnas kalbėjo, kad kaskart į kapines jis eina jausdamas baimę - ar tik vėl neras suniokoto kapo. „Patys pagalvokit, kokias emocijas jaučiu. Čia juk kapas, ne gėlių darželis prie namo“, - „Anykštai“ sakė R.Gižinskas.

 

Visas tekstas - šeštadienio "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anykštėnė

  Nuoroda

  Reiktų tuos konteinerius kažkur kitur perkelti ir būtų problema išspręsta.

  Prieš mėnesį
 • Gyventojas

  Nuoroda

  Šienaudami apdrebia kapavietes žole, o jeigu akmenukais užpilta tai nei ką daryt, nei nušluosi, nei nugrėbsi.

  Prieš mėnesį
 • jūs mažiau meskit šiukšlių ir nereikės tokiomis amšinomis vežti užteks karučių.
  Gyvus matykik ir glėbius gėlių dovanokit,o ne ant kapų klokit. Jie nemato, čia dėl gyvųjų.

  Prieš mėnesį
 • tik ANYKSCIUOSE

  Nuoroda

  tokia tvarka,vadovas savo gatve uzdare nuo zmoniu vazinejimo o po kapus ir per antkapi vaziuoja,tai savyvaldybe to nezino

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Užuojauta šoperiams. Teko matyti kaip Svėdasų kapinėse didžiulę mašiną varo atbulą kelis šimtus metrų. Keliukas siauras,palei tvorą,su posūkiais. Darbo organizatorius GENIJUS. Tarsi konteineriams negalima rasti patogios vietos.

  Prieš mėnesį
 • Skaitau

  Nuoroda

  Šis vienašališkas skundo paviešnimas tai kažkokia, galimai teikiama pschologinė pagalba galimai nukebtėjusiam nuo savivaldybės valdomos bendrovės veiksmų.
  Tačiau, vadovaujantis etikos principais, skelbiant vienos pusės skundą, turėtų būti publikuojamas atsliepimas ir kitos pusės arba sudaryta galimybė paneigti ar paaiškinti, kad skaitytojai susidarytų objektyvią nuomonę apie aprašomus įvykius.
  Kita vertus, davartiniu metu, psichologonė pagalba reikalinga ne tik buvusiems aktyviems politikos ir visuomenės veikėjams, bet ir dabar , mobingo sąlygomis dirbantiems paprastiems darbininkams, kurie yra visada kaltinami už viską ir net apšmeižiami užsakomais straipsniais spaudoje iš darbdavio pusės, be tyrimo ar teismo išvadų. Deja, darbdaviai naudojasi pagarsėjusio " savų" rato apsaugos stogu ir nekeičia bendravimo ir valdymo metodų, neatsiprašo viešai.
  Gal tikrai, esant tokiai įtampai, daug kam reikia pasinaudoti visuomenės sveikatos centro teikiamomis individualiomis psichologo konsultacijomis, kad susitvarkytų santykiai ir emocinė sveikata. Gal nereikėtų spaudoje kelti iš mirusiųjų žmonių dėl žemiškų gyvųjų nesusipratimų, kai tie nesusipratimai net nėra aptarti tarp dviejų pusių, kurios gali gyvai bendrauti.
  Būkite sveiki!

  Prieš mėnesį
 • Nepatenkintas

  Nuoroda

  Taip ,man irgi sugadino ,tiksliau suraižė antkapio borderius pjaudami žolę .Turejau sumokėti 30 € už pataisyma ,o turetū kikas už tai būt atsakingas .Mokinkit savo darbuotojus kaip elgtis kapinėse ir negadint antkapių ,nes reiks atlygint .

  Prieš mėnesį
 • ..

  Nuoroda

  Nuo kada kapinaitese paminklui reikalingas projektas???

  Prieš mėnesį
 • Dėja

  atsakymas į: .. Nuoroda

  Jau daug daug metelių

  Prieš mėnesį
 • Tiesa tokis

  Nuoroda

  Visi antkapiai kapinėse statomi be leidimo t.y. nesuderinus projekto. Jei statinys nelegalus ,t.y. už įstatymo ribų, neįteisintas, tai ir žalos nieks nelegaliai statybai daryti negali. Dėja, tai tiesa, tai Lietuvks įstatmai.
  Tad, Romuk, esi už įstatymo ribų, ve pykčio, bet čia tiesa.

  Prieš mėnesį
 • Jo, jo

  atsakymas į: Tiesa tokis Nuoroda

  stok į valstiečius ir viskas bus gerai (po įstatymo raide), kurią skaito įmonė vykdanti kapinių priežiūrą savivaldybės pavedimu.

  Prieš mėnesį
 • butu saziningas

  Nuoroda

  vadovas ,kurio pavaldiniai ta padare ,atlygintu nuostolius ,atsiprasytu ir viskas butu zmoniskai ,bet ne ,jokio zmogiskumo,tai ka meras,juk jo vadovaujamos istaigos vadovo zmones tai padare,truksta zodziu

  Prieš mėnesį
 • Nerijus

  Nuoroda

  Kreiptis teisma skusti...kas per lietuvis pasidarė.......iškelkit konteinerius baiksis bėdos verksnei

  Prieš mėnesį
 • O ką bepasakysi.

  Nuoroda

  Ponas Romualdai, juk matote, kur mes gyvename. Juk matote, kas iš mūsų kančių gyvena. Sveikatos Jums.

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  Nuoroda

  Apgadinti ir kiti kapai,tik žmonės tyliai susitvarko,susiremontuoja. Iškelkite tuos konteinerius už tvoros,kur ,,KIKO,, antivairuotojai pataikytų privažiuoti. Na kiek galima tyčiotis?!

  Prieš mėnesį
 • Ona

  Nuoroda

  Baust tokius darbuotojus reikia turbut uzpiltom akim vazineja nera ramybes net anapilin isejusiems geda

  Prieš mėnesį
 • Teisė

  atsakymas į: Ona Nuoroda

  Kapą ir kapavietę prižiūrintis asmuo turi teisę kreiptis į teismą su civiliniu iškiniu dėl materialinės ir moralinės žalos atlyginimo. Bendrovė, vykdanti kapinių priežiūra ir neužtikrinati tinkamų darbų vykdymo, bei dėl to padariusi materlinę žalą turi atlyginti nuostolius ir ištaisyti, atsatyti kapavietės įrenginius pagal pradinę jos būklę.

  Prieš mėnesį