Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius savo potvarkiu sudarė komisiją savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vadovo Artūro Juozo Lakačausko galimam tarnybiniam nusižengimui tirti.

 

Meras S.Obelevičius „Anykštai“sakė, jog buvo atskleista, kad kontrolierius savivaldybės vidaus duomenų bazėje atsivertinėjo dokumentus, kurių tikrinimas nėra priskirtas jo kompetencijai. Įtariama, kad kontrolierius galėjo nutekinti informaciją apie dar nepasirašytus dokumentus.

Galimą kontrolieriaus A.J.Lakačausko nusižengimą tirsiančiai komisijai vadovaus savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Marijus Paužuolis. Į komiją pakviesta specialistų iš aplinkinių savivaldybių.  

Plačiau -"Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • istorija

  Nuoroda

  ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS VILIUS JUODELIS atsisako pasakyti, kokiems savivaldybės darbuotojams vien per 9 šių metų mėnesius išmokėta 94 tūkstančiai litų už papildomai atliktą darbą, kuris neįeina į jų pareigybes. 2013 metais per visus metus šioms reikmėms skirta 90 tūkst. Lt Pasak DIREKTORIAUS, išvardinus, kokiuose skyriuose ir kiek žmonių gauna atlyginimus už papildomą darbą, būtų lengva išsiaiškinti kas, dirbdamas savivaldybėje gauna „antrą“ algą.
  O tai jau būtų privačių duomenų apie asmenį atskleidimas. Valstybės svarbos paslaptimi savivaldybės administracija laiko ir darbus, už kuriuos valdininkai gauna papildomą užmokestį

  Prieš mėnesį
 • Lukas

  Nuoroda

  Rašykite pranešimą savivaldybės administracijai, tegul tiria Rasalo, o ne Lakačiausko veiklą.

  Prieš mėnesį
 • Po tubio teisme nuskambėjusių

  Nuoroda

  ir aprašytų duomenų - nebegerbiu nei per nago juodymą.

  Prieš mėnesį
 • Žinia

  Nuoroda

  Influenseris S.R. dažnas su savo trigašiu, kai reikia pažeminti buvusį merą

  Prieš mėnesį
 • diskusijai

  atsakymas į: Žinia Nuoroda

  Apsispręskite. Influenseris dirba dėl savo vardo žinomumo, po to vardą naudoja. Atidirbti vardai yra Taigi, Svėdasų Jadzė, BGK ir Juozas. Ties dažnu Juozo komentaru matosi kontrokomentaras apie Gerovės centrą. Reikia suprastai, kad kažkas "Juozu" nori pavadinti Donaldą. Iš visų išvardintų nei vienas netinka SR.

  Prieš mėnesį
 • ???

  atsakymas į: diskusijai Nuoroda

  Atidirbti vardai- tai kas jie tokie, gal galima plačiau, jei taip viską žinome. Ar čia vienas ir tas pats viename asmenyje

  Prieš mėnesį
 • Žiniai

  atsakymas į: Žinia Nuoroda

  Pagaliau kažkas suprato, kad būtent S.R. net ir be progos džiaugiasi galėdamas "įkasti " buvusiam merui. Ir ne tik jam...

  Prieš mėnesį
 • Bronė

  atsakymas į: Žiniai Nuoroda

  Kaip jį laiko seniūnu... Kitą kadenciją bus pirmasis, kuris bus išvytas

  Prieš mėnesį
 • Liniuotė

  atsakymas į: Bronė Nuoroda

  o gal jis ir nesilaiko įsikibęs tos kėdės, po rinkimų gal atsisės vėl į aukštą postą rajone, kartu su partijos nariais.
  Ką jau jūs geriau padarote, kat taip vertinti mokate?

  Prieš mėnesį
 • Istorija kartojasi

  Nuoroda

  Algirdas Brazauskas viešai paskelbė iš vidaus reikalų ministro gautą raštišką informaciją, kad policijos pareigūnai neteisėtai rinko duomenis apie aukščiausius šalies vadovus ir jų šeimos narius, naudodamiesi Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenų baze. Pasak premjero, tai viena iš priežasčių, kodėl nuo pareigų buvo nušalintas policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.
  pareiškė, kad V. Grigaravičius nesugebėjo užtikrinti įstatymų laikymo ir žmogaus teisių gerbimo policijos sistemoje apskritai ir pačiame Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos.
  tvirtino, kad "teisiniu aspektu galima atleisti generalinį komisarą", bet būtinas išsamesnis tyrimas, siekiant išsiaiškinti ne tik jo, bet ir kitų pareigūnų vaidmenį šioje istorijoje. "Kai kas gali pasakyti - ten (VRM duomenų bazėje - ELTA) anketiniai duomenys apie Brazauską, jo žmoną, dar ką nors... Žinoma, mes žiniasklaidai visiškai atviri ir galbūt žiniasklaida ir visuomenė daugiau žino apie tuos žmones, kuriuos paminėjau. Bet iškyla principinis klausimas: ar apsaugotos piliečio teisės, kurias garantuoja įstatymai?..."

  Prieš mėnesį
 • Kontrolieriai

  Nuoroda

  Turi viską žinoti ir skleisti žmonijai tik tiesa kokios dar paslaptys gal nespėjo pavogti

  Prieš mėnesį
 • Įdomiai pasakyta

  atsakymas į: Kontrolieriai Nuoroda

  Ar norite pareikšti, kad STT Tubiui iškvietė ?

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Konserfašistai baimė prarado ??

  Prieš mėnesį
 • Neišprusęs

  Nuoroda

  Jei darbuotojas skaito ne jo kompetencijai priskirtus dokumentus- kaltas vadovas. Dokumentų valdymo sistemoje yra (turi būti) įrankis, kuris neleidžia to daryti. Prieiga prie dokumentų suteikia vadovas. Žmogus laimės bylą teisme- garantuoju

  Prieš mėnesį
 • B GK

  atsakymas į: Neišprusęs Nuoroda

  Pagal logiką kontrolieriui privalu suteikti prieigą prie visų dokumentų. Nes tik taip galima organizuoti kokybišką darbą. Priešingu atveju kontrolierius turėtų atlikdamas patikrinimą prašyti atskiro leidimo arba apsikrautų popieriais.
  Prisimenu, kaip Anykščių policininkai pagarsėjo po to, kai pasinaudodami savo teisėmis pradėjo domėtis šviesios atminties Brazausko asmens duomenimis, šeimos nariais. Neteko girdėti, kad dabar policijai būtų apribojamos teisės susirasti, bet kokio asmens duomenys. Tik duomenys rinkti galima ne dėl smalsumo, dėl šantažo ar pn. , o tiks turint duomenų peržiūrai rimtą argumentą.

  Prieš mėnesį
 • Pastaba

  atsakymas į: Neišprusęs Nuoroda

  ir prieš darbdavį ir prieš nepatvirtintos informacijos skleidėję....

  Prieš mėnesį
 • Gėda

  Nuoroda

  Merui. vyksta akivaizdus susidorojimas su savivaldybės ir pavaldžių įstaigų darbuotojais,

  Prieš mėnesį
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Jeigu taip būtų prie Tubio, tai jau būtų atleistas ir durys užantspauduotos.

  Prieš mėnesį
 • Nuomonei

  atsakymas į: Nuomonė Nuoroda

  Tubis buvo labai šališkas ir linkęs į asmeniškumus. Jei būtų numatęs vietą savo kadrui, tai būtų užantspaudavęs ir apkaltinęs tėvynės išdavyste. Kai be valdybos sprendimo, t.y. grubiausiu būdu pažeisdamas tvarką, Gališankos kursiokas įdarbino, Tubis bėdos nematė.

  Prieš mėnesį
 • vaitinas

  Nuoroda

  Na matyt rado būda kaip "padėkoti" už atlikta ligoninės auditą ir "geras" audito išvadas.

  Prieš mėnesį
 • nu

  Nuoroda

  ale,matai kiek daaug paslapciu,,,pavarte knygelu ir jau nusizengimas,,,tai kom gi jus baidotes,,,nebent yra del ko,,,nutekino,,ku ten tekint,,upes ravet visiem,,,

  Prieš mėnesį
 • Mokytoja

  atsakymas į: nu Nuoroda

  Vartyti elektroninėje erdvėje dokumentus, kurie tau nepriklauso, tai tas pats, kas būtų, jeigu mokiniai ar mokytojai ateitų į direktoriaus kabinetą ir raustųsi jo stalčiuje. Čia ne apie slaptumą kalba. Nežinau, ar direktorius norėtų tokį mokytoją laikyti mokykloje. Tas pats ir čia. Kontrolieriaus vietoje dingčiau nieko nelaukusi.

  Prieš mėnesį
 • Jadze Svedasu

  atsakymas į: nu Nuoroda

  taigi laikraščiuos rašo, kad tokiam ažžiui vyrams raikia pasitikrinti dėl prostatos vėžio profilaktikos. Va jaigu jau nutaka tai gali būti rimtų prežasčių, katras turrės gytyt Anykščių daktarai, panaudodami ligonių kasos skiriamas lėšas.

  Prieš mėnesį
 • Be moningo

  Nuoroda

  Jeigu vakdžios institucijos vadovas nera patvirtinęs dokumentų valdymo ir naudojimo instrukcijos, tai reikia tik paklausti ekonomistės kiek po to savivaldybei kainuoja advokato teisinės paslaugos ir kitos teismų bei teisinių netesybų išlaidos iš mokesčių mokėtojų sąskaitos.

  Prieš mėnesį
 • faktas

  Nuoroda

  Jeigu kontrolierius varto dokumentus, kurie jam nepriklauso, tai, vadinasi, jis turi per mažai darbo, o gal vykdo kažkieno užsakymą kompromituoti savivaldybę ir jos vadovus?

  Prieš mėnesį
 • reikia pradėti nuo to

  atsakymas į: faktas Nuoroda

  Premiją gavo?

  Prieš mėnesį
 • Nesuprantanti

  Nuoroda

  Jeigu žmogui nepatinka dirbti su esama valdžia, kodėl jis neišeina iš darbo ir nepaieško tokios darbovietės, kur jo viršininkai jam patinka?

  Prieš mėnesį