Seime, daugiausia Laivės partijos pastangomis, kelią skinasi vadinamasis narkotikų dekriminalizavimo įstatymas. Siekiama, užuot taikius baudžiamąją atsakomybę už mažo kiekio visų narkotinių medžiagų turėjimą be tikslo jas platinti, taikyti administracinę atsakomybę. Su narkotikais įkliuvusius siūloma įspėti arba bausti bauda nuo 20 iki 100 eurų, o įkliuvus pakartotinai – bausti nuo 100 iki 200 eurų.
„Anykšta“ klausia - ką manote apie baudžiamosios atsakomybės nebetaikymą už nedidelio kiekio bet kokių narkotikų turėjimą? Ar šis įstatymas būtų reikalingas, ar labiau žalingas?

 

Raimundas RAZMISLAVIČIUS, verslininkas, buvęs policijos komisaras:
„Iš gyvenimo ir darbo patirties galiu pasakyti, kad tai labai jautrus klausimas.
Kaip ir daugelyje mūsų sprendimų, svarbiausia nepadaryti klaidų. Ar dabar yra blogai, ar ne – negaliu pasakyti, nes neturiu realios statistikos, objektyvaus problematikos įvertinimo.
Bet mes turime galvoti ne apie šiandieną, o apie ateitį, kas bus toliau, ar mūsų visuomenė yra pribrendusi lengvatoms, kad, girdi, mes tau tik pagrūmosime? Dekriminalizavimas paskui gali atsisukti prieš mus, prieš mūsų vaikus. Ar kas žino, koks to sprendimo bus poveikis ateityje? Tai jautrus klausimas ir nesiryžčiau pasakyti, kad tikrai galim tai padaryti, kaip ir kategoriškai tvirtinti, kad nereikia pakeitimų. Į tai žiūriu atsargiai.
Kiek šis sprendimas reikalingas mūsų visuomenei, o kiek jis reikalingas politikams, kad susirinktų balus? Reikia atsakyti į šį klausimą“.

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • */*

  Nuoroda

  pagaliau narkotikus galės visi laisvai platinti,juk puikus pasiteisinimas,radus nedidelę dozę kišenėje,aš ją turiu savo reikmėms,bet niekas nepaklaus,O KAS TAU PARDAVĖ? GAL TADA PREKIAUKITE TIK VAISTINĖSE.

  Prieš mėnesį
 • kaip visada

  Nuoroda

  jis nieko nezino ir nori turbit geras buti visiems

  Prieš mėnesį