Seime, daugiausia Laivės partijos pastangomis, kelią skinasi vadinamasis narkotikų dekriminalizavimo įstatymas. Siekiama, užuot taikius baudžiamąją atsakomybę už mažo kiekio visų narkotinių medžiagų turėjimą be tikslo jas platinti, taikyti administracinę atsakomybę. Su narkotikais įkliuvusius siūloma įspėti arba bausti bauda nuo 20 iki 100 eurų, o įkliuvus pakartotinai – bausti nuo 100 iki 200 eurų.
„Anykšta“ klausia - ką manote apie baudžiamosios atsakomybės nebetaikymą už nedidelio kiekio bet kokių narkotikų turėjimą? Ar šis įstatymas būtų reikalingas, ar labiau žalingas?

 

Kęstutis TUBIS, Anykščių rajono tarybos narys, buvęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas:
„Manau, kad tai yra grėsmė. Kai kurie prekeiviai gali turėti nedidelį narkotikų kiekį ir prekiauti. Bus sunku ar net neįmanoma įrodyti, kad jie tuos narkotikus nori parduoti.
Kita problema – jei jau yra priklausomybė nuo narkotinių priemonių naudojimo, jei žmogus „sėdi ant adatos“, tai jis nuolat ir nuolat vartoja, perka, paskui, kai nusigyvena iki galo, pradeda vogti ir daryti kitus nusikaltimus.
Žinoma, kai už labai mažą kiekį žolės žmogus teisiamas – nelogiška, bet ir bauda, kuri numatyta, nėra adekvati. Už kitus pažeidimus dabar bausmės didelės. Kad ir vairavimo esant neblaiviam, siekiant 1,5 promilės – baudos tūkstantinės ir baudžiamoji atsakomybė, o už narkotines priemones gaunasi kažkokia indulgencija. Jei žmogus pagauna lydeką ir ji nėra 50 centimetrų ilgio – skiriama didžiulė bauda, skaičiuojama žala gamtai. Man atrodo, kad pas mus teisėkūra pasidarė labai iškreiptos formos. Vienur labai atlaidžiai žiūrima, o kitur labai per griežtai. Išeina tokia proginė teisėkūra – kas prie valdžios vairo, tas kuria įstatymus sau palankia linkme.
Iš įstatymo pakeitimo tiesioginę naudą turėtų narkodileriai, nes žmonės nebebijos turėti narkotikų. Žmogus žino, jog už tokį pažeidimą nedaug „duoda“, tada gali ramiai naudoti. Ir už pakartotiną narkotikų turėjimą baudų labai nedidelis skirtumas.
Narkotinė priklausomybė veda į visus kitus baisumus – prie nužudymų, plėšimų, vagysčių. Teko matyti ne vieną šeimą, kur nueini, o ten stovi tik stalas ir lova. Vaikai jau nebeturi už ką pirkti narkotikų, viską iš tėvų išnešė. Kai išneša paskutinį daiktą, tada tėvas parašo pareiškimą, kad apvogė. Tada tą vaiką sodina. Narkomanija - didžiulė problema. Kai kurių, ypač sunkiųjų, narkotikų vartojimas, pavyzdžiui, heroino, jei kartą pavartojai gyvenime, palieka neišdildomą atspaudą. Užtenka vieno karto, kad ateitų priklausomybė. Jei žmogus yra silpnesnės valios, o tokių dauguma, tai jis praranda viską, ką turi gyvenime. Sakykime, Olandijoje, kurioje „žolė“ legali, nors ten ir visuomenė kitokia, bet kitų pažeidimų yra žymiai daugiau“.

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Lietuva

  Nuoroda

  Nuo savos valdžiukes cypsim ciucika apsikabine, - o Santvarka prispaude koja mus naikins... Čia Sąjudis taip išmokino!!! Visa Pasauli mokinam, kaip intrigas kurti ir žmogu naikinti-tipo esam Pasaulio didieji tik per 30 metu normalios sienos su kaimynais negalim pastatyti... demarkuotos juostos negalim išdrapavot-geda... Ne vastybe, o klika.

  Prieš mėnesį
 • Idomu

  Nuoroda

  O seimas neturi Svarbesnių Lietuvos problemų tik pederastai ir narkotikai ! Seime sėdintys Jovaiša ,baura ko jus ten sėdit ,rankas pakilot ir alga pasiimt ? Ar Lietuvai svarbu dabar žoles ir pederastų nesąmones ,?
  Puse gyventojų ant skurdo ribos ,yra ir žemiau skurdo ribos gyvenančių ,bedarbyste kaip niekad išaugus ,nėr darbo vietų ( neskaityt krautuvių ) savižudybes ,jaunimo ißsilavinusio nutekėjimas i kitas šalis ,,,,,o jie sprendžia žoles ir pederastu problemas ! Nu tik prie tokios pederastiškos valdžios ir gali but tokie sprendimai ,gaila kad neturim normalaus prezidento o tik aukštą pastumdelį .Valdžią mes išrinkom,kad spéstu gyventojų problemas ,o ne grupeles .Valdžia supykdė mus su visais kaimynais ,gėda ,kad esam tokie teliukai ,,,kenčiam kol visai mus sutryps ,,ir liüdniausia ,kad savi !

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  atsakymas į: Idomu Nuoroda

  Gerai, kad ūsuotis bebrai, tarp jų ir Tubis, nepateko į Seimą. Be LGBT būtų dar naktinė medžioklė, renta Brazauskienei ir koks nors kirčiavimo istatymas.

  Prieš mėnesį
 • Eikit jūs visi

  Nuoroda

  Su tuo savo tb ir jo pakalikais iš buvusio kgb.

  Prieš mėnesį
 • Gyventojas

  Nuoroda

  Gerai atsimename, kaip mušėsi į krūtinę, kad Jablonskio gatvė bus suremontuota rugsėjo pirmai dienai...
  Tubis pasidžiaugė, kad gegužės 15 dieną jau pasirašyta su rangovu UAB „Termotaupa“ darbų sutartis ir darbai greitu laiku bus pradėti. Meras akcentavo, kad tokį projektą regione vykdome mes pirmieji. Projektą „Susisiekimo sąlygų pagerinimas tarp kuriamų Anykščių miesto traukos centrų bei patogus gyvenamosios aplinkos pasiekiamumo užtikrinimas rekonstruojant J. Jablonskio g. ir tiesiant Obelų g.“ vykdo Anykščių rajono savivaldybės administracija, projektą įgyvendinanti institucija – Transporto investicijų direkcija.
  Pasak mero, projekto darbus planuojama pradėti birželio, o užbaigti rugpjūčio mėnesį.

  Prieš mėnesį
 • @@@

  Nuoroda

  Narkotikai-turtuoliu verslas!!!! Lietuvoje miško banditeliu sąntvarka-nieko nuostabaus...

  Prieš mėnesį
 • BBD

  atsakymas į: @@@ Nuoroda

  Kirtimų tabore vien turtuoliai... Nusikalbate. Visas nešvarus verslas, jei koncentruotas vienuose rankose, pagimdo turtuolių. Jei Rusija, liaudies gynėjų - skrebų santvarka. tai ten nuostabu?

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  Nuskendus amfibija - tai didelė grėsmė.

  Prieš mėnesį
 • X - man

  Nuoroda

  Jau dabar Seime išsiskyrė nuomonės, dėl nedidelio kieko narkotinių medžiagų dekriminalizavimo. Vieni už, kiti prieš, nesutariama kokia dydžio baudą ar jos formą skirti, atsakomybę perkeliant iš baudžiamojo kodekso į administracinių nusižengimų straipsnyną. Panašu, kad šios teisinės iniciatyvos laukia pravalas, kaip jau buvo su Stambulo konvencija, bei Partnerystės įstatymu.

  Prieš mėnesį
 • Viskas

  Nuoroda

  Pasakyta labai teisyngai nėra ką be pridurti

  Prieš mėnesį
 • Jurachas

  Nuoroda

  Jo... radot iš ko imt komentarą. Iš buvusio mento, ir susikompromitavusio politikieriaus

  Prieš mėnesį
 • Politikas jis ne koks

  atsakymas į: Jurachas Nuoroda

  Bet policininkas buvo geras. Juo ir reikėjo laimingai likti.

  Prieš mėnesį
 • Atmintis

  atsakymas į: Politikas jis ne koks Nuoroda

  Iki policijos atėjo laikai, kai uždraudė lupti, imti kyšius ir girtam važinėti traiškant vaikus Aleksandrijos kaime. Tada policijos reitingas pradėjo augti.

  Prieš mėnesį
 • Atmintis

  atsakymas į: Politikas jis ne koks Nuoroda

  Iki policijos atėjo laikai, kai uždraudė lupti, imti kyšius ir girtam važinėti traiškant vaikus Aleksandrijos kaime. Tada policijos reitingas pradėjo augti.

  Prieš mėnesį
 • agaga

  atsakymas į: Jurachas Nuoroda

  Jei žmogus yra silpnesnės valios, o tokių dauguma tai jie neatsparūs korupcijai

  Prieš mėnesį