Seime, daugiausia Laivės partijos pastangomis, kelią skinasi vadinamasis narkotikų dekriminalizavimo įstatymas. Siekiama, užuot taikius baudžiamąją atsakomybę už mažo kiekio visų narkotinių medžiagų turėjimą be tikslo jas platinti, taikyti administracinę atsakomybę. Su narkotikais įkliuvusius siūloma įspėti arba bausti bauda nuo 20 iki 100 eurų, o įkliuvus pakartotinai – bausti nuo 100 iki 200 eurų.
„Anykšta“ klausia - ką manote apie baudžiamosios atsakomybės nebetaikymą už nedidelio kiekio bet kokių narkotikų turėjimą? Ar šis įstatymas būtų reikalingas, ar labiau žalingas?

 

Kęstutis JACUNSKAS, Anykščių rajono tarybos narys, gydytojas:
„Manau, kad dabartinės bausmės yra per griežtos. Vienareikšmiškai esu prieš narkotikų vartojimą, bet už nedidelį kiekį žlugdyti jaunų žmonių gyvenimą, kelti baudžiamąsias bylas... Daug Lietuvoje yra įstatymų, kuriais „perlenkiama lazda“. Tikrai, liberaliai žiūriu į šį dalyką, nors dar kartą pabrėžiu, kad esu prieš narkotikus, ypač prieš stipriųjų vartojimą. Bet už kokios „žolytės“ nedidelį kiekį tokios griežtos bausmės – prieštarauju.
Turbūt sutiksim, kad stipriuosius narkotikus vartoja vargšai žmonės, jau „paslydę“ gyvenime, turintys didelių psichologinių problemų, ligoniai. O dar juos griežtai bausti? Reikia bandyti juos gydyti, valstybė turi teikti paramą jų gydymui. Žinoma, nuo tokios priklausomybės gydyti labai sunku.
Ar tai skatins narkotikų vartojimą? Man atrodo, kad narkotikai jau ir taip pakankamai paplitę tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Nemanau, kad vartojimas padidės.

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Jo jo

  Nuoroda

  Natkašas gydyti ,lėšas jiems ,o vaikū ligonines naikinti ,nes nėr lėšų ! Kažkaip prasilenkiama su logika.

  Prieš mėnesį
 • Reikia

  Nuoroda

  Gyditi bizuno kirčiai tai tikrai padėtu

  Prieš mėnesį
 • Gerai

  Nuoroda

  Pasakė Tubis jei žmogus pagaus norėdamas vgyti lydeka mažesnė baus tūkstančiais, o uždaroma nusikaltimą tik paglostis, ar tai adekvatu

  Prieš mėnesį
 • Vargšelis

  atsakymas į: Gerai Nuoroda

  Pagautas darant korupcinę įtaką baudžiamas 4 metais kalėjimo. Nepalyginti su lydeka.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Galima įtarti, kad kai kurie Seimo nariai dirba narkotikų mafijai.

  Prieš mėnesį
 • Tai

  Nuoroda

  Tikrai narkomanu padaugės nes jie bus nebaudžiami . Šaunuoliai tauta kvalinat o kvailius ir narkomanus bus lengva valdyt . Avinai .

  Prieš mėnesį