Paaiškėjo, kad Anykščių rajono kultūros tarybai dėl paraiškos UNESCO atstovybei Lietuvoje rengimui apsimelavusi Anykščių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė vadovavo (ar koordinavo) darbo grupės, kurios ... nėra, veiklą. Tačiau rajono meras Sigutis Obelevičius skyriaus vedėjos bausti neketina. Darbo grupė neva rengė paraišką, kad Anykščiai taptų UNESCO kūrybinių miestų tinklo nariais.

 

Kilus skandalui dėl šios paraiškos, kurios rengimui savo sprendimu balandžio mėnesio posėdyje pritarė rajono taryba, A.Pajarskienei teko rajono tarybai pasiaiškinti.
„Šiais metais gegužės 6 dieną, vykstant aktyviausioms 2021 metų Anykščių paraiškos pildymo veikloms, anykštėnų darbo grupę pasiekė Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato elektroninis laiškas ir žinia, kad sekretoriatas šiais metais rems Vilniaus, taip pat teikiančio kandidatūrą literatūros miestų tinklui, paraišką“, - gegužės mėnesio Anykščių rajono tarybos posėdyje raštą skaitė savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja A.Pajarskienė. Ji nurodė, kad raštas yra „Anykščių rajono savivaldybės administracijos“.

Rašte, kurį rajono tarybai skaitė A.Pajarskienė, minima „darbo grupė“. „Anykštai“ pasidomėjus, kokie UNESCO ekspertai dirbo šioje darbo grupėje, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė „Anykštai“ sakė, kad darbo grupę savo potvarkiu turėjo sudaryti meras S.Obelevičius.
Tačiau savivaldybės administracijos Bendrojo ir ūkio skyriaus darbuotojų paprašius surasti mero potvarkį dėl darbo grupės, rengusios Anykščių paraišką dėl jungimosi į UNESCO kūrybinių miestų tinklą sudarymo, paaiškėjo, kad tokio dokumento nėra.
„Kaip nėra? Šakės!“ - nustebo meras S.Obelevičius. Jis aiškino, kad kiekvieną dieną pasirašo šūsnis dokumentų, todėl negali prisiminti kiekvieno rašto. „Išeitų, jog A.Pajarskienė užmiršo parengti raštą. Aš juk pats raštų nerašau“, - teisinosi S.Obelevičius.
Kadangi oficialios darbo grupės nebuvo, išeitų, jog A.Pajarskienė pati ėmėsi vadovauti rajonui, o su UNESCO komunikavusi Istorijų dvarelio darbuotoja Orinta Žiliukienė neturėjo ir negalėjo turėti jokių įgaliojimų. Istorijų dvarelis nėra pavaldus savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriui, tad A.Pajarskienės nurodymai kitos įstaigos darbuotojams neturi juridinio pagrindo.
Sužinojęs apie neparuoštą potvarkį, meras S.Obelevičius apie A.Pajarskienę kalbėjo:. „Na kenčiam ją kažkaip. Bet kuo toliau, tuo labiau darosi sudėtinga“, - sakė meras.

Plačiau - "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Apie šį merą galima pasakyti tik labai gerai. Demokratiškas, mandagus, diplomatiškas, suprantantis reikalo esmę. Jis politinis lyderis. Duoda ir leidžia dirbti administracijai, vykdančiai šios daugumos politinę viziją. Visos strėlės turi būti skirtos administracijai, kuri turi skirti prioritetus nuo neprioritetų, būti stiprūs profesionalai pagal sritis. Žinoma, kad yra ir bus tokių, kurie pervertina savo jėgas, nemoka siekti užsibrėžtų tikslų, nes tiesiog jų kaip tokių neturi. Mėgaujasi savimi, kaip tame rusiškame multike. Meras duoda laisvę, imkite ją ir naudokite su pagarba, profesionaliai atlikdami užduotis, kurdami ateities vizijas, nepataikaudami, nepopulistindami, kelkite anykštėnų mentalitetą vedančiais į priekį sprendimais. Rajonui reikia strategų ir atrategijos, o atlikėjai atliks darbus. Atlikėjams nereikia ypatingo išsilavinimo.

  Prieš mėnesį
 • Deja

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Demokratija nėra lygi laisvei. Jeigu studijavote aukštojoj, kad ir tarybiniais laikais, tai turėtumėte žinoti. Jeigu meras leidžia skyriaus vedėjai viešai apmeluoti tarptautinę organizaciją, neįvykdyti jo paties duoto nurodymo suformuoti darbo grupę, kurI dirbtų prie paraiškos UNESCO , o Pajarskienė jo neklauso, tai joks jis ne demokratas. Meras paprasčiausiai nesusitvarko su savo darbu vadovauti rajonui.

  Prieš mėnesį
 • D.:)

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Meras silpnas, o administracijos vadovų išvis nėra. Niekas nesprendžia žmonių problemų

  Prieš mėnesį
 • Cekava

  atsakymas į: D.:) Nuoroda

  jeigu nebus problemų, tai ir valdžios nereikės :) . Valdžia turi tokią sistemą, kad viasda būtų problemų, dėl kurių reikėtų įvairių darbo grupių, konsultacinių institucijų, etatų ir t.t.

  Prieš mėnesį
 • jop štaratai

  Nuoroda

  tai Pajarckas prisidirba,kaltų nerasta, šita persona dura stumia ir nieko .Tragedija su šia valdžia

  Prieš mėnesį
 • Ingrida

  Nuoroda

  Dabar aišku kad rajoną valdo ne Obelevičius ir Žiogelis, o Pajarckienė!

  Prieš mėnesį
 • Psichologė

  Nuoroda

  Labai keista ir apmaudu, kad žiniasklaida nesilaiko etikos kodekso normų ir užsiima mobingu, vienašališkai nukreipdama kaltinimų laviną prieš vieną asmenį, kai tuo tarpu "pūlinys" yra pačioje organizacijoje- valdžios institucijoje, už kurios veiklą atsako savivaldybės vadovas.
  Kodėl vadovas neprisiima atsakomybės dėl savo ir savo komandos narių padarytų klaidų?

  Prieš mėnesį
 • ne psichologė

  atsakymas į: Psichologė Nuoroda

  Jei, būtumėt psichologė, žinotumėte kas yra Mobingas... Mobingo apirbrėžimas niekaip neatitinka šios pateiktos informacijos

  Prieš mėnesį
 • Pastabėlė

  atsakymas į: ne psichologė Nuoroda

  Kaikam labai "skanu" publikuoti savo primestą nuomonę, nsuteikiant asmeniui teisės paneigti viešą imformaciją, publikuojamą ir pateikiamą tam asmeniui kritiką.
  Kitiems gi smagu mėgautis skaitant vienašališkai pateiktą kritiką ir taip sukuriant pulimo prieš nesiginabtį atmosferą.
  Taigi, pabandykite atsidurti kritikuojamojo vietoje, tada džiūgaukite kaip ta " informacija" paskleidžiama.
  Ramaus savaitgalio .

  Prieš mėnesį
 • Tai jau

  atsakymas į: Psichologė Nuoroda

  Jeigu ne ,,Anykšta" tikrai nieko nežinotumėm apie personos veiklą

  Prieš mėnesį
 • ERKĖS

  Nuoroda

  Aš tai žaviuosi, kaip žmogus neveikia nieko ir atlyginimą gauna. Ar vienas toks?

  Prieš mėnesį
 • Baisu

  Nuoroda

  Merui reiktų pabendrauti su viešųjų ryšių atstovais, o ne tik gėlių ir žolių nuotraukas į Facebook'ą kelti. Žemas lygis mero.

  Prieš mėnesį
 • Merui

  Nuoroda

  gal prieš pradedant kalbėti, reikia įjungti dar ir smegenis. Baisu, kai šitaip pasisakote apie savo darbuotojus. Menkinate tik save.

  Prieš mėnesį
 • Smegenys

  atsakymas į: Merui Nuoroda

  Norint įjungti, reikia turėti.

  Prieš mėnesį
 • Merui

  Nuoroda

  Koks netikęs esate vadovas. Bailys ir dar melagis. Tikrai nejauku ir gėda skaityti tokias sapaliones...nežinojau, kažkas kažko nepadarė, kenčiame per nevalią žmones, kurie kažką dirba. Tai ar ne jūs buvote tos grupės vadovas?

  Prieš mėnesį
 • Merui...

  atsakymas į: Merui Nuoroda

  Ar buvo kada kitaip? Panašus ligoninėje pasodintas.

  Prieš mėnesį
 • O

  atsakymas į: Merui... Nuoroda

  tai Vasiliauską jau pasodino? O kaip jo globėjo Tubio reikalai, ar dar nepasodintas?

  Prieš mėnesį
 • O visai O

  atsakymas į: O Nuoroda

  Išgerkite vaistų, kad pavyktų suprasti tekstą. Nors nuo beprotybės lyg ir nėra vaistų.

  Prieš mėnesį
 • Ekspertas

  atsakymas į: O visai O Nuoroda

  Tikrai, sodinama už nusikalstamą veiklą (pvz Tubio)

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Tokie pranešimai spaudoje rodo, kad savivaldybės vadovai su žiniasklaida bendrauja asmeninių ryšių pagrindais. Ne bepagrindo p. Juozas nekartą pareiškė viešai, kad valdžia su visuomene nekomunikuoja. Per visą šios kadencijos valdymo laikotarpį savivaldybės administracijos atstovės spaudai ir ryšiams nesame girdėję ar regėję. Vienasmeniškai pranšimus teikia arba vicemeras arba meras, o iš to paskleidžiama neapibendrinta informacija, neatitinkanti visų tikrovę atitinkančių faktų. Ar tai demokratinio vakdymo metodai?
  Ar vadovų asmeninės klaidos turi gulti ant specialistų galvų?

  Prieš mėnesį
 • Kęstuti

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  tu?

  Prieš mėnesį
 • Svedasu Jadze

  Nuoroda

  Aš sakau neraikia čia ieškot šiaudo vadegoj. Rajona tarybos nariai paklausė vedėjos paiškinimų ir jakių klausimų nekėlą. Ko dabar čia laikraštininkas kapstos tar žalių ir iešką slekų? Bobas kalba gali anas pats labai norėją ršyt tu UNECKU pareiškimų už svivaldybes 5000 eurų?

  Prieš mėnesį
 • anykštėnas

  Nuoroda

  Mere, atsibuskite, ką kalbate apie savo komandos žmones...Net nejauku darosi...

  Prieš mėnesį
 • Yubis gaus realią laisvės atėmimo bausme, ar išsipirko?

  Prieš mėnesį
 • Nekaltas

  atsakymas į: + Nuoroda

  Neišsipirko. Negaus.

  Prieš mėnesį
 • Kutura

  atsakymas į: + Nuoroda

  Kadangi nusikaltimus darė Anykščiuose,tai ir sėdėti turėtų Anykščiuose. Vasaros metu Kairiojo kranto akvariume, žiemą Niūronių žirgyne.

  Prieš mėnesį
 • Nu jo

  atsakymas į: Kutura Nuoroda

  Tai ir sės beveik po dvejų metų... maždaug keturiems metams...buko vieton

  Prieš mėnesį
 • Bukmedis

  atsakymas į: Nu jo Nuoroda

  Tubis sės šaltojon, ir jokių šansų sugrįžti mero kėdėn!

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Baisu jinai ima alga už mela ir mes sakom gerai.....

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnui

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Ar ji viena TEN tokia?

  Prieš mėnesį
 • Kenčiantiems

  Nuoroda

  Pailsėsit per kitą kadenciją. Nenusiminkit, ateis kiti, kurie nori ir moka dirbti.

  Prieš 2 mėnesių
 • Gandai

  Nuoroda

  Redakcija nėra teismas. Bet kokius kaltinimus reikia pagrįsti. Ir atsakyti už šmeištą.

  Prieš 2 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone savivaldybės vadovas, nuolat dalyvaujantis skyrių vadovų pasitarimuose ir netgi būdamas sau t.y. merui patariančios tarybos narys, turėdamas asmeninę šias veiklas kuaruojančią patarėję tik kenčia nuo savo nesukordinuoto dabo, tai jau laikas valdančiąjai koalicijai pasitarti ir naują pareiškimą pateikti rinkėjams dėl pasitikėjimo. Ar ir mokesčių mokėtojai turi kentėt dėl valdžios daromų klaidų ir neefektyvaus darbo organizavimo, kontroliavimo ir valdymo. Ar vietoje klaidų taisymo bus panaudotas mobingas ir viskas nuleista ant vieno specilisto?

  Prieš 2 mėnesių
 • Uosis

  Nuoroda

  Mano bobutė geriau orentuojas valdyme negu meras kartu su patarėjomus ir administracijos vadovėm . Viskas kaip pas vadovų klubo prezidentą ligoninėje, praeitoje jo vadivavimo įstaigai kadecijoje. Gal tokie ir vadina vieni kitus savais nes viskas tik ant žodžio pakabinta ....

  Prieš 2 mėnesių
 • Ąžuolas

  atsakymas į: Uosis Nuoroda

  O ką objektyviai pagrįsto, Uosi, gali pateikti dėl ligoninės vadovo, ne A. Vasiliausko, jeigu Tubio užsiundyti tyrėjai nieko nerado? Gal ką vėl sufslsifikavai ir bandai inkriminuoti kaip Aliaksandras Grigorjevičius Svogūnenka!?

  Prieš 2 mėnesių
 • Kyšių ėmėjau,

  atsakymas į: Ąžuolas Nuoroda

  O kaip dėl, berods, 13 tūkstančių prirašyto atlyginimo?

  Prieš mėnesį
 • Na

  atsakymas į: Kyšių ėmėjau, Nuoroda

  tiki “nevagiancių bičių” su Tubiu ir Lakačiausku priešakyje tauškalais? Beje, jie ruošiasi atsakyti už šmeižtą teisme! Tai tau ir tie tūkstančiai...

  Prieš mėnesį
 • Iš tikro

  atsakymas į: Kyšių ėmėjau, Nuoroda

  Jei būtų radę, būtų nuteisę. Kad melagis ateistas prikalbą ko nori,batai jam atleistina. Katalikai meluodami daro nuodėmė, o ateistas galimas.

  Prieš mėnesį
 • mastau

  Nuoroda

  ar galima taip atmestinai dirbti? todėl ir turime tokią kultūra Anykščiuose bet yla pati išlendą į paviršių.. Į žemesnes pareigas iš karto.

  Prieš 2 mėnesių
 • Patraukit vaizdą

  Nuoroda

  Negaliu žiūrėt į šitą karnavalą

  Prieš 2 mėnesių
 • Patraukit

  atsakymas į: Patraukit vaizdą Nuoroda

  Tikrai, teisybę rašo žmogus.

  Prieš mėnesį
 • Pamastymas

  Nuoroda

  O kam daryti,jei netinkamas pareigu atlikimas yra toleruojamas,netaikant atsakomybės.

  Prieš 2 mėnesių
 • O kam,

  atsakymas į: Pamastymas Nuoroda

  Kam dirbti, kai vaidyba - geriausias darbas... Ambrozijos Ramutė dar ne tokių makaronų prikabino visiems ir visur, kad ilgam atrajotumėt anykštėnai. Tik UNESCO - ne sudegusio teatro artistei scena....

  Prieš 2 mėnesių
 • Tadas

  Nuoroda

  Štai kaip dirba biurokratai .

  Prieš 2 mėnesių