Gegužės 19 d. 17.30 val. maloniai kviečiame į iškilios asmenybės ir legendinio mokytojo Algirdo Lukšto akvarelių parodos pristatymą Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11, Anykščiai). Dalyvauja parodos kuratorius tapytojas Gintautas Vaičys. Monsinjoro Alberto Talačkos mėgtas giesmes atliks ansamblis „SALVE CANTUS“, vadovas Rimvydas Griauzdė. Renginys nemokamas.


2021 m. švenčiame meno puoselėtojo monsinjoro Alberto Talačkos ir dailininko Algirdo Lukšto 100-ąsias gimimo metines. Kuo susiję šios garbingos asmenybės? Pasvalio gimnazijoje jie buvo bendramoksliai. Akvarelistas A. Lukštas vasaros praktikų metu į Anykščius, kur ilgą laiką kunigavo monsinjoras, atvykdavo su Kauno Juozo Naujalio dailės mokyklos mokiniais, kuriems A. Talačka pats parodydavo bažnyčią, apie ją papasakodavo. Per A. Lukštą A. Talačka įsigijo keletą jaunųjų menininkų sukurtų sakralinės dailės kūrinių, tarp kurių ir paties A. Lukšto monsinjorui dovanotas kūrinys „Peizažas“, 1976.
Algirdo Lukšto (1921–1992) paroda, skirta dailininko 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Parodoje pristatomas Algirdo Lukšto aukso fondas, kuris saugomas Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Tai klasikinės šlapios technikos akvarelės – tokį jį mes atpažįstame ir prisimename.
Pasak parodos kuratoriaus Gintauto Vaičio, A. Lukšto, kaip dailininko, indėlis į meno pasaulį yra akvarelės tapymo išskirtinumas ir meistrystė. Tęsdamas tradicijas, kartu su Kajetonu Sklėriumi ir Česlovu Kontrimu jis įsijungia į savo mokytojų klasikų gretas. Daug kas žavėjosi jo tapybiškai subtiliai akvarelės technika perteikiamu Lietuvos krašto grožiu. Meistrystė pasireiškė vandens ir spalvos valdyme perteikiant gamtos būsenas, nuotaikas. Dangus virš ežero buvo vienas iš jo mėgstamiausių motyvų. A. Lukštas buvo charizmatiška asmenybė su unikaliomis pedagogo savybėmis. Tai žmogus legenda, pedagogas, išugdęs šimtus garsių menininkų, tokių kaip Petras Repšys, Mindaugas Skudutis, Solomonas Teitelbaumas ir kt. Visiems, kurie mokėsi tuometinėje Kauno Juozo Naujalio meno mokykloje (dabar Kauno dailės gimnazija) ar Vaikų vakarinėje dailės mokykloje (dabar ji pavadinta Antano Martinaičio vardu), dailininkas paliko gilų pėdsaką jų besiformuojančioje pasaulėjautoje.
Paroda veikia: 2021 05 05 – 05 31.
Anykščių menų centro organizuojamą renginių ciklą, skirtą monsinjoro Alberto Talačkos 100-osioms gimimo metinėms remia Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė, informacinis rėmėjas regioninis naujienų portalas „Anykšta“.

 

Projekto „Po Sakralumo ženklu“ vadovė Margarita Milašienė, daugiau informacijos tel. 8 630 08100.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.