Šiemet Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas nerems Anykščių rajono savivaldybės siekio tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare. Tokia žinia paviešinta per praėjusią savaitę vykusį Kultūros tarybos posėdį. Tai jau antras kartas, kai Anykščių rajono savivaldybei nepavyksta tapti šio tinklo nare - to buvo siekiama ir prieš ketverius metus.
Įdomu tai, kad Anykščių rajono savivaldybė iš Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato gavo raštą, kuriame pranešama žinia, kad Anykščių rajono savivaldybės paraiška nebus remiama, tačiau parodyti šį raštą „Anykštai“ Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė atsisakė, nes jis, kaip sakė A.Pajarskienė, „ yra atsiųstas toks nei merui, nei ne merui“.
Anykščių rajono savivaldybės siekiui tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare pritarė Anykščių rajono taryba, todėl anykštėnų išrinktųjų teiravomės, kaip jie vertina Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato žingsnį ir kaip reaguoja į tai, kad Anykščių rajono savivaldybė slepia sekretoriato atsiųstą raštą.

 Dominykas TUTKUS, Anykščių rajono tarybos narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas:

- Girdėjau iš žiniasklaidos apie tai, kad Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas nerems Anykščių rajono savivaldybės siekio tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare. Gaila, kad taip atsitiko.
Supratau, kad Vilnius su analogiškos paraiškos teikimu startavo anksčiau ir tai mums buvo ne į naudą.
Argumentai, kad dėl to neremiama Anykščių rajono savivaldybės paraiška, neįtikino, nors pernelyg į tą temą nesigilinau. Manau, kad įtikinti turėjo merą, ir manau, kad neįtikino.
Nemanau, kad čia paslaptis, tai yra vieša informacija, todėl Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato savivaldybei atsiųstą raštą, kuriame informuojama apie tai, kad paraiška nebus remiama, būtų galima ir parodyti. Tai yra įdomu, turbūt komiteto posėdžio metu tuo reiks pasidomėti. Netikiu, kad čia vienasmenis Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėjos A.Pajarskienės sprendimas rašto neviešinti, tai galbūt su kažkuo suderinta?

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • žurnalistas

  Nuoroda

  O žurnalistas negali imti ir paskambinti UNESCO skyriui ir pasiklausti, kodėl neremia Anykščių? Rankos nenudžius, bet gal baigsis šio klausimas eskalavimas.

  Prieš mėnesį
 • Rinkėja

  atsakymas į: žurnalistas Nuoroda

  Gal Jums labai patinka, kad valdabčiosios koalicijos partnerių atstovas ir kultūros reikalų komiteto savivaldybės taryboje narys daro viešas prielaidas apie galimus neviešus susitarimus, kurie suprantami kaip normalūs reiškiniai valdžios institucijoje?

  Prieš mėnesį
 • Aknystos

  Nuoroda

  Nereikia tyčiotis iš mūsų. UNESKO, matai, sėdėkit ir trūnykit. Dar pinigų nugvelbkit kur...

  Prieš mėnesį
 • Šlykštuma

  Nuoroda

  Ką čia įsivaizduoja, Anykščiai toks pat miesteliukas, kaip Svėdasai, Rokiškis ar Žagarė. Tvarką minimalią palaikykime pas save - ligoninėje, miesto gatvėse. Nebent prie paraiškos mero VARLĘ reikėjo priklijuoti. Tada gal būtų sureagavę kai kurios tarnybos, o dabar...

  Prieš mėnesį
 • Faktas kaip blynas !

  Nuoroda

  Pastatė Anykščius į vietą ir pasakė : Ne jūsų nosiai !

  Prieš mėnesį
 • Taigi vat

  atsakymas į: Faktas kaip blynas ! Nuoroda

  ne nosyje esmė, o savivaldybės ''dvarelio'' susitarimuose, kurie nepriimtini komisijai :)

  Prieš mėnesį
 • Nepatarėjas

  Nuoroda

  Taip supraskite, kad galima "suderinti" ir žodiniu sutarimu, be jokio tai pagrindžiančio dokumento? Tai ir kiti, visuomenei nepateikiami, savivaldybės administracijos ar tarybos narių, išrinktųjų ir prisiekusiųjų veiksmai galimi " kažkuo syderinti..."

  Prieš mėnesį