Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius sakė, kad nepaisant dviejų iš eilės nesėkmių Anykščiai vis vien sieks tapti UNESCO literatūros miestų tinklo nariu.

Gegužės 6 dieną, ketvirtadienį, surengtame Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos posėdyje buvo pranešta, kad šiemet Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas nerems Anykščių rajono savivaldybės siekio tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare.
Šio tinklo narystės Anykščių rajono savivaldybė po ketverių metų pertraukos bandė siekti jau antrąjį kartą.

 

„Šiandien atėjo žinia iš sekretoriato, tekstas maždaug toks: „Kadangi paraišką teikia ir Vilnius, mes remsime Vilniaus kandidatūrą“. Tokios nesmagios žinios“, - informavo Anykščių meras Sigutis Obelevičius.
Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė sakė, kad paraiška Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatui jau buvo rengiama:„Mes padarėme 85 proc. darbo. Jau vyko paraiškos vertimo procesas“.
A.Pajarskienė sakė, kad nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato atsiųstame rašte rašoma, kad pasaulinio literatūros miestų tinklo nare siekiančios tapti Vilniaus miesto savivaldybės paraiška „toliau nuėjusi paraiškos rengimo link, tad šiais metais remsime jų paraišką“.
Tokią situaciją, kai komisijos sekretoriatas, net nematęs Anykščių rajono savivaldybės šių metų paraiškos, pasirinko remti Vilniaus miesto savivaldybės paraišką, ji pavadino „akibrokštu“.
Meras S.Obelevičius Kultūros tarybos posėdyje kalbėjo, kad Anykščių rajono savivaldybė ateityje ir toliau bandys tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare: „Šitą darbą reikia tęsti. Jeigu bus šaukimas kitais metais, mes tą paraišką teiksime. Manau, kad procesų nereikia sustabdyti, tik pristabdyti paraiškos ruošimą“, - sakė jis.
Po Kultūros tarybos posėdžio „Anykšta“ susisiekė su A.Pajarskiene ir paprašė leisti susipažinti su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato savivaldybei atsiųstu raštu. Deja, bet parodyti šį raštą „Anykštai“ A.Pajarskienė atsisakė: „Jis yra atsiųstas toks nei merui, nei ne merui. Aš jį galiu pakomentuoti“, - sakė ji.
A.Pajarskienė sakė, kad savivaldybei Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato atsiųstame rašte, kurį pasirašė kultūros programų vadovė Milda Valančiauskienė, nebuvo išdėstyti motyvai, kodėl šiemet nebus remiama Anykščių rajono savivaldybės paraiška tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare: „Mums pranešė, kad jie šiais metais pasirenka remti Vilniaus miesto savivaldybės paraišką. Tik tiek parašyta“.
A.Pajarskienė rajono Kultūros tarybos posėdyje kalbėjo, kad lygindama 2017 metų paraišką ir pradėtą dėlioti šių metų paraišką pastebėjusi „šuolį“: „Ypatingai didžiulis, ypatingai reikšmingas. Literatūrinės krypties sumanymai... Atsiranda net kūrėjai, kurie apsigyvena Anykščiuose“, - kalbėjo ji.
A.Pajarskienei antrino ir Kultūros tarybos pirmininkės pavaduotoja I.Smalskienė: „Šuolis milžiniškas. Akivaizdus skirtumas, kas Anykščiuose buvo 2015 metais ir kas dabar“.
Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja A.Pajarskienė pastebėjo, kad vyrauja tendencija į pasaulinio literatūros miestų tinklą įtraukti mažesnius miestelius, bei juokavo, kad Vilniui gal šiemet ir nepasiseks...
Įdomu tai, kad Anykščių rajono taryba antrą kartą teikti paraišką Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatui pritarė tik prieš kelias dienas - balandžio 29 dieną vykusiame posėdyje, o po jo, dar nespėjus prabėgti darbo savaitei, Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja A.Pajarskienė pranešė, kad paraiška jau beveik paruošta.
„Tai kaip čia dabar gaunasi gerb. Mero panosėje? Rajono taryba ką tik pritarė paraiškos rengimui, kuris turėjo būti perkamas paskelbus konkursą, o čia jau: - „Mes padarėme 85 proc. Jau vyko paraiškos vertimo procesas“. Taip greitai įvyko pirkimo konkursas ir sutartis jau pasirašyta? Gal galima ir mokesčių mokėtojams sužinoti šios garbingos paslaugos laimėtoją? Ar čia vėl bus gerb. Merą apgavę?!“ - stebėjosi portalo anyksta.lt skaitytojai.
Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja A.Pajarskienė „Anykštai“ sakė, kad Anykščių rajono tarybos pritarimas teikiant paraišką nebuvo būtinas: „Mes pridėjome prie paraiškos, kad siekiui tapti literatūrinių miestų tinklo nariais yra politinis palaikymas“.
A.Pajarskienė sakė, kad verčiant paraišką į užsienio kalbą savivaldybei talkino paslaugos teikėjas, su kuriuo buvo sudaryta žodinė sutartis:„Būtų buvę pradėti paslaugos pirkimai komunikacijai. Procedūros buvo atliktos, o sutarčių pasirašyti nebepabaigėme“, - sakė ji.
Šiemet paraiškos rengimui Anykščių rajono savivaldybės biudžete buvo numatyta 5 tūkst. Eur.
Pagrindine paraiškos koncepcijos autore save įvardijo vedėja A.Pajarskienė. „Anykštą“ ji tikino, kad prie paraiškos ji ir komanda dirbo be atlygio.
Priminsime, kad 2017 metais paraišką tapti literatūrinių miesto tinklų nare rengė UAB „Bugiris“ steigėja, buvusi Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus patarėja Jurgita Bugailiškienė. Už paraiškos rengimą jai sumokėta 3 tūkst. Eur.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • AAA

  Nuoroda

  Jautis, jautis vasarojui,
  Jautus vaikšto ir mauroja.
  Jaučio dideli ragai,
  Jautus pyksta-bus blogai.

  Ylą rado mūs Juozukas,
  Ylos kotas buvo striukas.
  Ylą rado, siūs ir bylą,
  Yla durė į ratelį.

  Prieš mėnesį
 • knygius

  Nuoroda

  Kodėl akibrokštas? O ko jie tikėjosi? Literatūros miestas su vienu vieniteliu knygynu, kuris balansuoja ant uždarymo ribos, be literatūrinio festivalio, be savų kūrėjų palaikymo. Kodėl gi nesurengus knygos festivalio, kam tas vargas dėl UNESCO, tikintis, kad kažkas pripažins tai ko nėra.

  Prieš mėnesį
 • Taigi vat

  atsakymas į: knygius Nuoroda

  ir tas paukštis, kuris viščiukus nusineša jau ne toks eiklus? Tupi ant garbės tupyklos užimdamas vietą jaunų ir energingų plunksnos brolių ...

  Prieš mėnesį
 • Jis toks

  Nuoroda

  Šaunuolė "Anykštos" redaktorė, kad prispaudė parodyti atsisakymo raštą. Mane Pajarskienės žodžiai irgi neįtikina

  Prieš mėnesį
 • Į bėdžiui-bitei

  Nuoroda

  Prie Kęstučio Anykščiai tapo lėtu miestu, todėl elekrros tinklai ir bankai lėtai ir grįžta. Kur gi jiems skubėti?

  Prieš mėnesį
 • Bėdų miestas

  Nuoroda

  Nei JUNESKO, nei pilies, nei kurorto statuso nei galų gale LIDL'o.

  Prieš mėnesį
 • Bėdos

  atsakymas į: Bėdų miestas Nuoroda

  Nė galų gale gimnazijos, pasak Tomilino.

  Prieš mėnesį
 • Bėdžiui-bitei

  atsakymas į: Bėdų miestas Nuoroda

  Žinok lidlo konsepcija kol kas yra į 20 000 gyventojų plius miestus, taip kad nepjauk grybo, paklausk geriau Kęstučio kodėl elektros tinklai negrįžo ir išėję bankai:)

  Prieš mėnesį
 • Jo, jo

  atsakymas į: Bėdų miestas Nuoroda

  Blusų turgaus miestas. Galėtų meras paskatinti blusturgio organizatorę kreiptis dėl Senojo žemyno populiariausių blusturgių Anykščių mieste pripažinimo. Gal čia ir vietinių kaustytų blusų galima būtų rasti ar jų augintojų rezidencijas?

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone šioje situacijoje išlenda iš savivaldybės administracijos maišo yla. Kaip tenka viešai girdėti pasisakymus adminustracijos direktorės, tai kol nepatvirtinti tvarkų aprašai ar kiti dokumentai, tai procesai veiklai nepaleidžiami, o čia kaip rodo pasisakymai, rai kaip lauko virtuvėje piknikas- žodinių sutarčių ir " susisuokimo" pagrindais veikiama.Na, o jau paskui visi vadovai lyg nuo medžio nukritę sako - juos agavo. Tada svarstoma vėl taryboje, perkamos už mokesčių mokėtojų pinigus auditorių paslaugos išaiškinimui kaip juos " apgavo".
  Linksmai ir galimai prabangiai rajono vadovai leidžia savo kadencijos laikotarpį, nekomunikuodami nei su visuomene ir pasirodo, net su bendradarbiaujančia žiniasklaida :).
  Reikia tik palinkėti sveikatos ir geros kloties iki kitų rinkimų.

  Prieš mėnesį
 • Nejuozas

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ar šiandien par daud dviratuku pasivažinėjote? :)

  Prieš mėnesį
 • Jis toks

  atsakymas į: Nejuozas Nuoroda

  Vaičiūnas dviračiu važiuot nemoka

  Prieš mėnesį
 • Nejuozui

  atsakymas į: Nejuozas Nuoroda

  DAUD.

  Prieš mėnesį
 • K

  atsakymas į: Nejuozas Nuoroda

  Koks jūsų reikalas...

  Prieš mėnesį
 • AAA

  atsakymas į: K Nuoroda

  mokesčio įvedimo už dviračių takų infrastruktūros naudojimą

  Prieš mėnesį
 • Replika

  atsakymas į: Nejuozas Nuoroda

  kai kas, naudodamasis politine tribūna, deklaruoja žalio ir lėto miesto vystymo strategiją, o kai kas tiesiog taip gyvena ir dėl to nepolitikuoja.

  Prieš mėnesį
 • Nendrė

  Nuoroda

  Retorinis klausimas. Ar Anykščiai, suteikę rašytojui Garbės vardą, o paskui gėdingai jį atėmę, inicijavę protestą, kad rašytojas,( visiems buvo žinomas toks jo noras ) būtų palaidotas šalia tėvo Anykščių žemėj, turi moralinę teisę pretenduoti būti priimti į pasaulio literatūros miestų draugiją?

  Prieš mėnesį
 • Knisliukas

  Nuoroda

  Maziau darmaniuku bus....????

  Prieš mėnesį
 • Ei slunkiai!

  Nuoroda

  Statykit pilį ! :) Chi chi chi... :)

  Prieš mėnesį
 • Tu jobtvailiok

  Nuoroda

  Šitiek susnervavam su Marelu sindi, aik anas peklan Ainų krautuven Zudzgaly. Jūsų Piatra

  Prieš mėnesį
 • UNESCO ?

  Nuoroda

  Pasiskaitykime 2017.11.26. L. Bitvinsko straipsnį Anykštos portale. Man patiko.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Man asmeniškai tikrai labai gaila. Lyg ir pajėgūs būtų Anykščiai, lyg ir ambicija yra. Žiauriai faina būtų buvę, jei būtų pasitelktos reikiamos jėgos, ryškūs žmonės, kultūros vedliai. Būtų buvę kitaip.

  Prieš mėnesį
 • Už Lietuvą virai

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Jūsų Piatra

  Prieš mėnesį