Aplinkos ministerija ir šiemet skirs kompensacines išmokas gyventojams, sunaikinusiems savo taršų automobilį ir įsigijusiems metinį viešojo transporto bilietą arba mažataršę judumo priemonę, elektrinį ar įprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką.

 Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos numatyta 6 mln. eurų.

Numatyta maksimali 1000 eurų išmoka vienam pareiškėjui už: viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius, E-piniginės papildymą viešojo transporto paslaugų išlaidoms kompensuoti, dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių (rekomenduojama elektromobilių) pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidas

500 eurų kompensacija bus mokama už elektrinį dviratį, elektrinį triratį ar elektrinį keturatį; 300 eurų – už įprastą dviratį ar elektrinį paspirtuką. Subsidija gali būti skiriama ne daugiau kaip už dvi šias judumo priemones.

Norintieji gauti kompensacines išmokas turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro.

Kompensacijos bus skiriamos pagal nustatytą tvarką. Tvarkos aprašo projektas yra pateiktas viešai svarstyti. Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki gegužės 17 d.

Kvietimą teikti prašymus išmokoms skelbs Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Paraiškas bus galima teikti tik elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS.

Šios kompensacijos – viena iš Klimato kaitos programos priemonių išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui mažinti. Šiemet iš šios programos 161,6 mln. eurų sąmatos net 57 mln. eurų numatyta gyventojų ir įmonių tvaraus transporto ir judumo būdams subsidijuoti.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Aga

  Nuoroda

  Turiu važiuojantį passat be TA. Tai ar galiu gauti 300 € išmoką dviračiui?

  Prieš mėnesį
 • Lukas

  Nuoroda

  Tegul Regitra savo bardaką susitvarko pirma, nes iš laužynu niekas sunaikinimo utilizacijos pažymos negauna, nežinia kiek laukt dar reiks.

  Prieš mėnesį
 • Oi gudras

  Nuoroda

  Nori sava Audi Pasat prakišti

  Prieš mėnesį
 • Gal

  Nuoroda

  Kas pasakys ar mašina turi būti su technikines kažkaip nepaaiškina iki kokiu metų ir kas kaip

  Prieš mėnesį