Sostinė skelbia, kad šiemet tęs tvaraus šienavimo strategiją. Tai reiškia, kad prižiūrint aplinką bus siekiama atkurti natūralias pievas miesto erdvėse, išsaugoti tokių pievų ekosistemą, rasti balansą tarp tvarkos užtikrinimo ir natūraliai augančių žolynų išsaugojimo.
Kaip manote, ar Anykščiams reikėtų pasekti sostinės pavyzdžiu? Kiek, Jūsų manymu, per sezoną reikėtų pjauti žolę viešosiose erdvėse? Kuriose miesto bei seniūnijų vietose norėtumėte matyti natūraliai augančius žolynus?
Jūsų komentarus išspausdinsime antradienio laikraštyje "Anykšta".

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Jis toks

  Nuoroda

  Gera mintis žiemą nevalyti sniego, o vasarą nešienauti miesto žalių plotų. Kiekvienas iššūkis ar naujovė sulaukia pasipriešinimo- tam žmones reikia ruošti ir pratinti, o valdžios atstovams auginti storą skūrą. Geras pavyzdys yra Velnių festivalis- nesupratingi žmogėnai dėl triukšmo, alkoholio ar narkotikų vartojimo parėkauja, paskalambija ir vėl nutyla...

  Prieš mėnesį
 • Esmė

  atsakymas į: Jis toks Nuoroda

  Visur turi būti išlaikyta pusiausvyra, nenukrypstant į kraštutinumus dėl noro pasipelnyti ar apsileidus " taupyti".
  Gaila, kad valdžioje esantys vadovai svyruoja pagal politinių vėjų pučiamą srovę, o nesivadovauja protingumo ir ūkiškumo principais.

  Prieš mėnesį
 • Jadze iš Svedasu

  Nuoroda

  Visur rajkia tvarkas, turi būt švaru, tvarkinga. Tai ir žolę rajkia pjaut laiku, par visu vasaru. Net ir prie kulchoza kai kur vyrus varydava su dalgiais nušienaut žoly, kad but galima vaikam pažaist, žmanėm pasedet. Dabar pilna visakias technikas, vienas malanumas šienaut. Tiktai rajkia pašalpinius indarbint, kad anys nedykynet ir darmai pašalpų negaut iš valstybes.

  Prieš mėnesį
 • Cekava

  atsakymas į: Jadze iš Svedasu Nuoroda

  Tamsta gal nežinai, kad įdarbinus reikia ir mokesčius nuo uždatbio sumokėt mokesčkų inspekcijai ir sodrai. Dar 30% skirt tiem kas suskaičiuos visus mokesčius ir popierius dėl įdsrbinimo užpildys. Taigi pigiau valdžiai išeina skirt pašaplpų žmonėms, kurie neturi darbo pajamų.
  dėl žolės pjovjmo ar lapų grebimo tai nerikia trugdyt nei seniūnų nei komunalinio. Jiems yra skirtos lėšos ir jie nysprebdžia ar šienauti ar grybauti už tuo pinigus. Svarbu rajono taryba patvirtina, kad trakroriukus, priekabas ir garažus dėl priežiūris seniūnams leistų nupirkti iš mokesčių mokėtojų sąskaitos. Pasižiūrėk ir šiandien- kapinių rvarkymas Anykšiuose priskirtas komunaliniui, gauna už tai pinigus, o tvarko vyr.architektė su talkininkais. Tai nieko ir nerikia keist.

  Prieš mėnesį
 • Senjoras

  Nuoroda

  Tiktai tinginiai gali kalbėti apie ekosistemas ir aiškinti, kad reikia natūralias pievas palikti, žolės nešienauti viešosiose erdvėse. Tai kas gi liks iš tų poilsio zonų, aikštelių, skverų, parkų? Augs piktžolynai sulig žmogumi didumo, veisis erkės ir kitokie kenkėjai, niekdariai pradės pilti šiukšles. Gyvensim kaip kokiose džiunglėse. Ir komunalininkai, ir seniūnijų darbuoytojai turi pjauti žolę kelis kartus per sezoną ir neklausyti kvailų postringavimų apie ekosisztemų saugojimą.

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone rajono spauda dabar užsiima tiesioginiu savivaldybės mero patarėjų darbu, o patys patarėjai ir specialistai nekomunikuoja su visuomene su politikų rinkėjais ir nepriima iš visuomenės atstovų pasiūlymų.
  Taigi, šiuo atveju dėl viešųjų erdvių priežiūros savo nuomonės nepareikšiu, kad nebūčiau įkirus valdantiesiems politikams ir jų komandos nariams.
  Gero savaitgalio!

  Prieš mėnesį
 • Pavydim Utenai

  Nuoroda

  Ten visada tvarkinga. Praėjusiais metais specialiai išvažinėjau Utenos gatvėmis ir aplinkeliais. Vidur pavyzdingai žolė nupjauta. O pas mus kas darosi? Miesto centre prie Prokuratūros gyventojsi turėjo sukilti, kad antroj vasaros pusėj nušienautų. Jablonskio gatvėj prie didelių įstaigų pastatų kaip prie fermos. Kur pirštu dursi, ten betvarkė. Sezono metu reikia priimti tokiems darbams daugiau žmonių, o ne taupyti iš tuščio į kiaurą.

  Prieš mėnesį
 • Gal

  Nuoroda

  Jus miestiečiai veisia erkės lovose su šunim ir katėm, gyvenu kaime vaikštau po mišką guliu ant žolės nerandu jokių erkiu

  Prieš mėnesį
 • Žmonės yra

  Nuoroda

  Išprotėję nuo žolės pjovimo, kas gamina įrankius biznis, jau mačiau žolės norą o pjauna stogas nuvažiavę daug žmonių tiesiog mada kažkokia nekenčiu išvis šito birbimo, kas neturit ką veikti važiuokit į kaimus parodysiu kur reikia karvė šieną nušienauti

  Prieš mėnesį
 • Vincas Trinkelė

  Nuoroda

  Viešųjų erdvių nešienaukim,išvirtusių medžių netvarkykim, gatvių ir šaligatvių nevalykim,gatvių duobių netaisykim, tai tikrai turistai į Anykščius važiuos pasižiūrėti,kokie nevalos čia gyvena.

  Prieš mėnesį
 • Dalgis

  Nuoroda

  Pjaut vusur kur źmones vaikšto ,nes kitu atveju užsiveis erkes .Negi žiogelis to nežino ?

  Prieš mėnesį
 • augis

  Nuoroda

  jei norime erkyno galim is vis nesienauti o siaip tvarkingas seimininkas sienauja pagal zoles augimo greiti

  Prieš mėnesį
 • Tiksliai

  atsakymas į: augis Nuoroda

  Jau taip nuo erkių mieste negalima atsigint, dar veisyklas padidinkim retai šienaudami

  Prieš mėnesį
 • Gyventoja

  Nuoroda

  Ką mes paprasti gyventojai galime manyti ar nemanyti, vis tiek bus taip - kaip valdžios galvos pasakys. Nebent anykštėnai vejų priežiūros agronomai ar žalieji iš Seimo mūsų atstovai gali kokią vertingą nuomonę pareikšt.

  Prieš mėnesį
 • Kad

  atsakymas į: Gyventoja Nuoroda

  Miško festivalis, Šimonių girios gelbėtojai nori netvarkingų miškų ir valdžia klauso. Dabar vyksta nacionalinis miškų susitarimas. Nuspręs,nkad negalima miško tvarkyti ir uždrausti malkaiuti.

  Prieš mėnesį
 • Jaronimas

  Nuoroda

  Pritariu Nu. Kam apskritai sienaut ar miškus tvarki veiskim erkės, gal eksportuosim kada

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  Nešienaukit, erkės gerai veisis.

  Prieš mėnesį
 • Ah

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Jus laiptus sutvarkykit, kad su dalgeis galimetu eiti, o tada apie pievas snekekit

  Prieš mėnesį