Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa parodė, kad 70 procentų apklaustųjų nepritaria Partnerystės įstatymo projektui, kuriuo Lietuvoje būtų įteisintos tos pačios lyties porų civilinės teisės.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, ką jie mano apie siekius įteisinti tos pačios lyties santykius.

 Dominykas PUZINAS, studentas:

- Aš - jaunas žmogus, kovojantis už teisybę šioje žemėje, už tai, kad kiekvienas pasaulio žmogus rastų vietą po saule mūsų visų planetoje, esu už tos pačios lyties partnerystę. Visuomenėje vyrauja nuomonių pliuralizmas, kuris iš esmės yra labai geras dalykas mūsų jaunai demokratijai. Aš esu už diskusijas ir svarius argumentus, palaikau žmones, tiek esančius už, tiek prieš šį klausimą, tačiau neretu atveju žmonės, kurie yra prieš tos pačios lyties partnerystę, išsako savo nuomonę, pilną pykčio, neapykantos, patyčių ir viso kito, kas, mano galva, nėra geras dalykas, o ko jau ko, bet patyčių aš nepalaikau.
Partnerystės įstatymas yra orientuotas ne tik į tos pačios lyties asmenis, tačiau ir į skirtingų lyčių asmenų, kurie gyvena ne santuokoje, gerovę. Šis įstatymas nereiškia, kad homoseksualūs žmonės galės tuoktis, tai reiškia, kad siekiama sukurti teisinį mechanizmą, kuris leistų žmonėms, gyvenantiems kartu, Lietuvoje įteisinti savo santykius ne santuokos forma. Juk tiek tradicinėje, tiek netradicinėje šeimoje pasitaiko visko - pykčių, nesutarimų, kartais ir pasukimų skirtingais keliais...
Nyderlandai tos pačios lyties santuoką įteisino dar 2001 metais, tapdami pirma šiuolaikine valstybe pasaulyje, kuri įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas (ne partnerystę, kurią siekiama įteisinti Lietuvoje). Na, ar dėl to nukentėjo ši valstybė? Mano nuomone – ne. Ši valstybė yra viena iš liberaliausių valstybių pasaulyje, kurioje visiems žmonėms yra vietos.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Jonas

  Nuoroda

  Nesuprantu ko tie kanalizacijos valitojai nori partneristes fiulerio jiems reik su josifu

  Prieš mėnesį
 • mmm

  Nuoroda

  Jei reikia keisti partnerius, vadinasi, gyvenime esu pralaimėtojas. Atsakingai rinkimės žmones ir įteisinkime civilinę santuoką ir nereikės jokių papildomų dokumentų.
  Jei gyvena kartu tos pačios lyties atstovai, yra galimybė sudaryti notarinę sutartį.

  Prieš mėnesį
 • oho

  Nuoroda

  Gyvenu, kaip noriu ir su kuo noriu, svarbu, kad nekenkiu kaimynams? Nejaugi? Mano gyvenimo būdo pasirinkimas duoda pasekmes mano artimiesiems, labiausiai vaikams. Kaip jaučiasi vaikai, kai mėnesį mama gyvena su vienu dėde, o po kiek laiko jau su kitu dėde. O vaiko tikras tėtis augina svetimus vaikus su kita moterimi. Ar tai mes turime įteisinti partnerystės įstatymais? Laisvė turi būti su atsakomybe.

  Prieš mėnesį
 • edzkis

  Nuoroda

  nu debilu plugu salis

  Prieš mėnesį
 • Ogogo

  Nuoroda

  Puzinas nepasiduoda i kiekviena komentara meta po kontra argumenta.laikyk kardana dominykai nes pagal tavo pamastymus greit gali kas uz taves ji laikyt.????

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Dauguma jaunų su globalistų praplautomis smegenimis. O juokingiausia, kai kalba apie demokratiją. Kur jis tą demokratiją Lietuvoje mato ar kada nors matė, net neturi supratimo kas yra ta demokratija. Tarybiniai žmonės daugiau suprato kas yra demokratija nei dabartinis jaunimas, išaugintas degradavusioje, diktatūrinėje šalyje.

  Prieš mėnesį
 • CCCP išgamos

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tarybiniai žmonės suprato, kad jų supuvusioje šalyje nėra demokrarijos, ir už bet kokią kritiką atsidurdavai psichiatrinėje ligininėje arba kalėjime. Sovietų šalies nebėra, o pagyvenę zombiai, dar šliaužioja po mūsų šali, ir trykšta pykčio seilėmis.

  Prieš mėnesį
 • Jonas

  Nuoroda

  Niderlandai nukalbi panas Puzinas ten piderai prie tolimųjų reisų vairuotojų kabinėjasi tau to reik Lietuvoja. Nū nafik. Man tai tokios Lietuvos nereik.

  Prieš mėnesį
 • Petras G

  atsakymas į: Jonas Nuoroda

  Nereikia viešoj vietoj išlipus iš fūros atlikinėti gamtinius reikalus, todėl niekas ir nesikabinės, norėdamas tave pamylėti.

  Prieš mėnesį
 • Jonas

  atsakymas į: Petras G Nuoroda

  Tai kur toi pideru šalį atlikt reikalus kai aikštelėse net bio tuliko nepastato

  Prieš mėnesį
 • Petras Gr

  atsakymas į: Jonas Nuoroda

  Tai jeigu gaila Olandijos degalinės tualetui išleisti 50 euro centų, tada atlikinėk gamtinius reikalus aištelėlėje ir nepyk kada tave nemokamai patratins,

  Prieš mėnesį
 • Zz

  atsakymas į: Jonas Nuoroda

  Jis ir nesiūlo, kas per isterikai atsirado. Tokios ne kultūros komentaruose yra, atrodo kad jau nebesuvokiama apie ką kalba Puzinas.

  Prieš mėnesį
 • Tam Komunistui

  Nuoroda

  Esi pederastų atstovas ,kad tau įdomi tik tokia laisve ? O man svarbu ,kad vaikai ,anūkai neturėtų bėgt iš tėvynės dėl duonos kąsnio ! Išbėgo virš milijono ,ar tau aišku ? Čia ne laisve su bmw lakstyt ir žolę plėšti.ir vaivorykštinės kojinem vaikščioti .Užuojauta tavo seneliams .

  Prieš mėnesį
 • Senelis

  atsakymas į: Tam Komunistui Nuoroda

  Kaip čia gaunasi kad visi vaikai ir anūkai bėga tik į tas šalis kuriose leidžiamos gėjų santuokos? Ir nei vienas neišvažiavo į tas šalis, kuriose gėjai draudžiami, Gerai pagalvokite ir susimastykite?

  Prieš mėnesį
 • Pataisa

  Nuoroda

  Ei tu ,komunistinį .Paziurek kas žuvo ,O paskui komentuok ,Pats esi auka briuselinio auklėjimo.Esu tikras ,kad tam laikotarpy nesi gimęs ,jei pastai nesąmones .

  Prieš mėnesį
 • Nuomone

  Nuoroda

  Matosi kokie atsakinėja į komentarus .Jaunimas be SAVO nuomones ,ją formuoja TV ir briuseline propaganda ! Tokie kaip šitas jaunas vaikinas ( kažkas komentavo ,populistas) tai tokiems viskas vienodai ,,o kai supranta ,buna dažnai per vėlu .Mes už laisvą Lietuvą kovojom ,laidojom mylimus źmones ,ir tik dabar supratom,kad iškovojom llanzgerginių gaujai .Bet tada tikėjom gražiom ,tuščiom kalbom ! Jaunyste-kvailyste !

  Prieš mėnesį
 • Komunistiniam patriotui

  atsakymas į: Nuomone Nuoroda

  Neprisiimk sau svetimų nuopelnų. Nieko tu nekovojai. Sausio 13d. prie televizijos bokšto žuvo beveik visi 20-mečiai . Ir jie kovojo ir žuvo neužtokią laisvę, kokią tu sovietinis pilieti įsivaizduoji. Laisvė yra tai kai tu pats prisiimi atsakomybę ir atsakai pats už savo sprendimus, su kuo tau gyventi, kaip gyventi, kokios muzikos klausytis, kur dirbti, svarbu kad tavo pasirinkimas netrūkdytų kitiems. Piktiniesi pagyvenęs pileiti laisvę? tau matau piktą kad negali kotroliuoti kitų laisvės.

  Prieš mėnesį
 • Na

  atsakymas į: Nuomone Nuoroda

  Kažkoks siaubas.Juk pavasaris atėjo.

  Prieš mėnesį
 • Pilietis.

  Nuoroda

  Ar jau ant tiek nebebuvo ko paklausti, kad rašote šio klouno nuomonę? Nesuprantu... šitas nusikaltėlis ir deja potencialus populistas jau užknises juodai.

  Prieš mėnesį
 • Jo

  atsakymas į: Pilietis. Nuoroda

  Užsišventei?

  Prieš mėnesį
 • H

  atsakymas į: Pilietis. Nuoroda

  Prašom, rašykite savo nuomonę. Koks nervingas. Pyltis grožį pagadins... Blogai...

  Prieš mėnesį
 • Apsvaigusi karta

  Nuoroda

  Isišaknija propaganda tokiems ,ir nesvarbu šeimos tradicijos ,šalis,ir gimimo šaknys jie nori būt pasaulio piliečiais ,Tai iškreiptas poźiuris .Nebus šalies ,nebus autentiškumo jei bus tik mase skaičiaus .Kur mes einam ? Į susinaikinima? Jau dabar angliškas dainas,pavadinimus,keiksmažodžius ,,,naikinam patys savo tradicijas ,nebranginam ką senoliai paliko ,naikinam kalbą ,papročius ,ir tu ,jaunas žmogau ,prisidėti prie šito naikinimo .Be tradicijų be tvirtos śeimos ,nebus TAUTOS ! ,tamsta apsvaigés nuo briuselinių kalbos ,o gaila .

  Prieš mėnesį
 • Pp

  atsakymas į: Apsvaigusi karta Nuoroda

  Niekas nenaikino šeimos. Tik patys beregdami savo nesunaikinkite.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Toks jaunimas praplautom smegenelem ,jiems pochui ant vertybiu,ir labai gaila ,kad neina kariuomenen ,ten suprastū kas yra kas .

  Prieš mėnesį
 • CCCP iškripimas

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Gaila kad nėjo į tavo tarybinę armiją, kurioje galėjo tik išmokti kaip mylėtis per išeinamą angą? Tokios armijos pasiilgai?

  Prieš mėnesį
 • Ar

  atsakymas į: CCCP iškripimas Nuoroda

  Ar čia tu Sauliau? baik gi vieną kartą

  Prieš mėnesį
 • CCCP iškripimas

  atsakymas į: Ar Nuoroda

  Kas tas saulius? Ar tik jis vienas Anykščiuose myli tarybinę santvarką?

  Prieš mėnesį
 • P

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Kiek sužalotų jaunų žmonių ateidavo iš tarybines armijos psichiškai.

  Prieš mėnesį
 • O

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Visko visur yra.. Tik nereikia lialia....

  Prieš mėnesį
 • Tevas

  Nuoroda

  Jaunas Esi ir suprasti negali ,kas liečia šeimas .Šeima tai : tevas,mama ir vaikai ! TIK tokia vadinasi šeima ,o ne pederastai ! Geda turetu būt tavo tevams ,kad taip iškrypelškai galvoji ,bet galim nurašyt jnesubrendima.A butum norejęs augt su dviem pydarais ? A?

  Prieš mėnesį
 • Kitas tėvas

  atsakymas į: Tevas Nuoroda

  Geriau vaikui gyventi su dviem žydrais tėvais, nei sudegti Kavarske liepsnose, tradicinėje krikščioniškoje alkoholikų šeimoje.

  Prieš mėnesį
 • O00

  atsakymas į: Tevas Nuoroda

  Visai ne apie tai šnekama. Na ir bukumas žmonių.

  Prieš mėnesį
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Manau reiktų daugiau įsiklausyti į vyresnių žmonių nuomonę, kurie tikrai daugiau gyvenimo patirties turi.

  Prieš mėnesį
 • esmė

  atsakymas į: Nuomonė Nuoroda

  Visiškai nereikia įsyklausyti į vyresnius žmones, kurie siūlo kitokius gydyti. Daugelis vyresnių žmonių taip sugadinti sovietinio fašizmo, kad jų jau niekas nepakeis, ir jų nuomonė niekam nesvarbi.

  Prieš mėnesį
 • Neesmė

  atsakymas į: esmė Nuoroda

  Kai kuris jaunimas visai nesugadintas, naivus ir t.t. Skaitai ir krizeni iš kai kurių pasisakymu.

  Prieš mėnesį
 • M

  atsakymas į: Neesmė Nuoroda

  Krizenk.

  Prieš mėnesį
 • Tokios

  Nuoroda

  Mintis kad gal po saulę kiekvienai gyvi ei užtektų vietos gal ir gerai bet neiškripimams kur mes nueisim , kokie bus žmonės visai ateinančių kartu pasidarys norma tai yra kvaila ir šlikštu teko matyti kaip į varškinę dulkina vienas kitą nėr šlikščiau ir ne priimtiniau

  Prieš mėnesį
 • na

  Nuoroda

  ir kaip nesižavėti jaunu žmogumi,kuris taikliai ir argumentuotai išdėstė savo mintis.Perskaitykite dėdės ir tetos,kurie paklausti sukate uodegas ,kad tik ko nors nepasakyti per daug,nes gali nepatikti ,kieno važyje sėdite.Taigi po saule vietos turi užtekti visiems

  Prieš mėnesį
 • Kur Greta?

  Prieš mėnesį
 • Teisingai. Baisu kas dedasi portaluose. Jeigu už šeimas, tai be patyčių.,Komikams, kurie vaidina, kad šeima brangi, reikia patiems elgtis gražiai.

  Prieš mėnesį
 • Valio

  Nuoroda

  Kartų kaita. Kalėjimo žargoną, kurį suformavo tarybinė patirtis, keičia demokratijos ir išsivysčiusioms valstybėms būdingas supratimas.

  Prieš mėnesį
 • Nuoroda

  Protingo žmgaus mintys

  Prieš mėnesį