Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa parodė, kad 70 procentų apklaustųjų nepritaria Partnerystės įstatymo projektui, kuriuo Lietuvoje būtų įteisintos tos pačios lyties porų civilinės teisės.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, ką jie mano apie siekius įteisinti tos pačios lyties santykius.

 Regina PATALAUSKIENĖ, Anykščių rajono tarybos narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė:

- Pirma nuomonė tokiu klausimu – „ne“, bet, Konstitucijoje nekeičiant šeimos sąvokos, tuomet viskas gerai. Tiesiog Partnerystės įstatymas padėtų teisiškai įteisinti turtinius santykius, nors kai kas sako, kad ir dabar galima notariškai juos sutvarkyti. Kol kas esu dvejojanti ir pasakyti „taip“ arba „ne“ Partnerystės įstatymui negaliu.
Aš asmeniškai neigiamai žiūriu į vienos lyties žmonių šeimas. Tai yra mano asmeninė nuomonė. Kartais tai galima traktuoti kaip ir ligą, nors aš galbūt būsiu neteisi. Tai gali būti įgimta ir įgyta, kai formuojama aplinkoje. Jeigu vaikai nuo 5 metų bus auklėjami taip, kad jie galės keisti lytį, jei jiems bus sakoma, kad vieną dieną jie gali būti berniukais, o kitą dieną mergaitėmis, tai įsivaizduokime kokia mūsų ateitis augs. Jie natūraliu būdu nesidaugina. Esu kategoriškai prieš tokius dalykus, man tai nepriimtina. Galbūt mes, vyresniojo amžiaus žmonės taip mąstome, gal jaunimas kitaip į tai žiūri. Manau, kad vertybės turi išlikti. Šeima - tai mama, tėtis ir vaikai.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Argos

  Nuoroda

  Ir tokie neišsilavinę žmonės Anykščių miestą valdo? Jo...nebedaug toje Lietuvoje teliko. Pati nieko naudingo nesukuria, tik išsilavinusių žmonių mokesčius valgo.

  Prieš mėnesį
 • Mintis

  Nuoroda

  O tomilinas tai kur vėjas pučia( kur pinigai ) ten krypsta ...nusivyliau šituo veikėju,o patiko ankščiau .Parodė tikrąjį savo veidą.

  Prieš mėnesį
 • ULBA

  Nuoroda

  Turkija už mėnesip pasitraukia iš Stambulo konvencijos,mūsų kaiminė Lenkija taip pat ruošia dokumentus pasitraukti iš Stambulo konvencijos.Nors ir kaip norėtu narkomanų ir piderastų partija,šis seimas ne neratifikuos Stambulo konvencijos papraščiausiai kiršina žmones taip nusisukdamas seimas nuo socelinių problemų.

  Prieš mėnesį
 • Argos

  atsakymas į: ULBA Nuoroda

  Statistiškai žmonės engiantys homoseksualumą yra patys homoseksualai, tik dar iš tos spintos neišlindę. Moksliškai 95% pasaulio gyventojų turi homoseksualumo geną, jis gali buti silpnas ar stiprus, nuo to tavo potraukys ir priklauso. Dabar pasižiūrėk, su kuo tu labiau mėgsti praleisti laiką, kad ir bare ar žvejyboje. Vat kolega ir ta o potraukys lyčiai. Seksualumas prasideda nuo potraukio. Ir buk geras, išmok Lietuviškai rašyti, nes jei Britanijos pilietis geriau už tamstą Lietuviškai rašo...gėda.

  Prieš mėnesį
 • ULBA

  atsakymas į: Argos Nuoroda

  Reiškia, gerai parašiau,kad tiek daug atsiliepimų,ačiu.

  Prieš mėnesį
 • I

  atsakymas į: ULBA Nuoroda

  Na jau Turkija ne pavyzdys.

  Prieš mėnesį
 • ULBA

  atsakymas į: I Nuoroda

  Tau Turkija su 82 mil. gyventojų nepavizdys,tau isivysčiusi Lenkija su 38mil. gyventojų taipat ne pavizdys,tai gal Olandija su narkomanais ir piderastais pavizdys.

  Prieš mėnesį
 • Bulba

  atsakymas į: ULBA Nuoroda

  Taip Turkija yra apgailėtinas pavyzdys su 400€ vidutiniu atlyginimu. O Olandija yra labai geras ir siektinas pavyzdys su 3500 € vidutiniu atlyginimu.

  Prieš mėnesį
 • ULBA tu tuščia puodynė

  atsakymas į: Bulba Nuoroda

  Jei galvas skaičiuoti , tai Afrikos šalys visos už pavyzdį.

  Prieš mėnesį
 • X - man

  Nuoroda

  Lietuva paskutiniu metu vis labiau nusisuka, bet pats laikas būtų atsiręžti į tai kas yra yra amžinosios vertybės: Dievas, Tėvynė, Tradicijos, Tradicinė Šeima ir Tradicinės Vertybės. Tikrosios Vertybės per amžius...
  Jau dabar aišku, kad pavasarinėje šio Seimo sesijoje, nei apskritai šioje Parlamento kadencijoje nebus ratifikuota Stambulo konvencija. Smarkiai išsiskyrė tiek valdančiųjų, tiek ir opozicionierių nuomonės. Šalininkai itin daug kalbėjo apie smurtą prieš moteris, bei vengė temos apie socialinę lytį, priešininkai - atvirkščiai. Pasimatė, kad Lietuva ne tokia jau tolerantiška kaip yra teigiama, apgailėtinai atrodė kai ne kurių liberalų nepakantumas kitokiai nuomonei. Liūdna buvo matyti išpuolį prieš kunigą Algirdą Toliatą
  Stambulo konvencijos likimas laukia ir partnerytės įstatymo, nebus dekriminalizuotas nedidelio narkotinių medžiagų kiekio turėjimas. Panašu, kad iš skambiais šūkiais į Seimą įžengusios Laisvės partijos pažadų gausis šnipštas.

  Prieš mėnesį
 • Opinija

  Nuoroda

  Atgal į sovietmetį.

  Prieš mėnesį
 • Nijole

  atsakymas į: Opinija Nuoroda

  Anyksciuose nei sovietmety nei dabar isskirtines orientacijos zmoniu neteko girdet kad butu ,

  Prieš mėnesį
 • Argos

  atsakymas į: Nijole Nuoroda

  Mhm, o Šiaurės Korėjos gyventojai vis dar mano, kad jie valdo pasaulį... Ar apsimetate buka, ar esate?

  Prieš mėnesį
 • Zienka

  atsakymas į: Nijole Nuoroda

  Vienas net vadovavo rajonui

  Prieš mėnesį
 • Chi chi

  atsakymas į: Zienka Nuoroda

  Reikia Leono paaiškinimo- jeigu tai apie jį...

  Prieš mėnesį
 • Nereikia tik meluoti

  atsakymas į: Nijole Nuoroda

  O į KGB rezervą kaip priimdavo? Ar nereikėdavo atsiduoti vyresniam karininkui? Paklausk etatinių KGB istu, kaip jie rezervistus su konkrežiais linksmindavo. Biržuose buvo veršį pririšę. Tikriausia gyvenai gudžiame kaime ir su niekuo nepakalbėdavai.

  Prieš mėnesį
 • Taip kalbėjo Reginos bosas

  Nuoroda

  " Ne aš vienas, o daugiau mūsų išsakėme labai aiškius reikalavimus partijos vadovui, kad būtų aiškiai ir nedviprasmiškai pasisakyta prieš homofobiją. Būtent tai, kad organizatoriai praktiškai asocijuojasi su neapykantos kurstymu, yra labai didelis ir aiškus pavojus partijos įvaizdžiui“, – konstatavo jis. T. Tomilino teigimu, LVŽS visuomet buvo europietiškų pažiūrų partija, niekada nepasisakydavusi prieš jokias mažumas apskritai ir nedalyvavusi neapykantos kurstymuose.
  Tada pasitikslinsiu – iš principo, bendrai, ar jūs pritartumėte, kad tos pačios lyties asmenys galėtų sudaryti civilinę sąjungą Lietuvoje?
  "Žinoma. Tai, man atrodo... Kaip jūs formuluojate, tai tam pritaria ir pozicija, ir opozicija tokiam dalykui", – sakė T. Tomilinas.

  Prieš mėnesį
 • Kur Greta Kildišienė?

  Prieš mėnesį
 • Dievo įstatymai

  Nuoroda

  Gamta savo darė, daro ir darys. Kad ir kaip kai kam tai nepatinka. Vistiek išliks tik stipriausi, sveikiausi ir visokie geriausi. Natūralus gamtos dėsnis, ir nieko čia nepakeisi.

  Prieš mėnesį
 • Jaronimas

  atsakymas į: Dievo įstatymai Nuoroda

  o dalis gėjų nueis į kunigų seminariją.

  Prieš mėnesį
 • Pagal

  Nuoroda

  Komentarus tai daug berniukų su mot organais ar atvirkščiai

  Prieš mėnesį
 • Na

  atsakymas į: Pagal Nuoroda

  Ko keliat isterijas.

  Prieš mėnesį
 • Birutė

  Nuoroda

  Šaunuolė Regina. jokių vyniojimų į vatą. Tiesiai šviesiai....
  Ir ankščiau buvo tokių nukrypimų. Nieks nesiafišavo. Pasaulyje, gamtoje nauja gyvybė atsiranda iš moteriško ir vyriško prado. O ligas reikia gydyti.

  Prieš mėnesį
 • 1

  atsakymas į: Birutė Nuoroda

  Gydyk, jei toks protingas ar protinga. Viduramžiai.

  Prieš mėnesį
 • cia

  atsakymas į: 1 Nuoroda

  ne liga - cia ispuikimas, darau ka noriu, kaip man siuo metu i galva sauna, o jus uz mano lebavimus atsakykit, ir po to dar man pasalpa mokekit. Mano numone tu tikru gamtos bandymu yra labai nedaug, o visi kiti yra tik laisvamaniai. Ir tarybiniais laikais viena toki pazinojau, ir nieko blogo apie ji niekas nesake, nes nei jis save aukstino, nei kitiems priekaistavo, nei ko nors is kitu reikalavo.

  Prieš mėnesį
 • Nuo jo

  atsakymas į: Birutė Nuoroda

  Jei tai liga, tai kodėl dar nei vieno neišgydė? Hitleris bandė gydyti, bet tik dujomis. Nepasisekė.

  Prieš mėnesį
 • kuiuos gyde

  atsakymas į: Nuo jo Nuoroda

  visus isgyde. ypac dujomis

  Prieš mėnesį
 • O jegu jūsų šeimoje būtų taip, gamta ir Dievulis davė tokį likimą. Katalikai jūs katsalikai. Artistai.

  Prieš mėnesį
 • Alma

  atsakymas į: U Nuoroda

  Artiste, gydytis..., visai šeimai gydytis nuo tokio mąstymo, nuo nervų.
  Liūdna... O kokio velnio dar kurstot, tik gailėti ...O jei manot kitaip, tai pasakyt į akis tų žmonių tėvams, vaikams.

  Prieš mėnesį
 • Oo

  atsakymas į: Alma Nuoroda

  Koks pyktis. Kas norės kurs šeimas. Juk draudimo nėra kurti tradicines šeimas. Nuo pasaulio sukūrimo buvo visokių žmonių. Kokia čia liga. Taip yra ir viskas.

  Prieš mėnesį
 • Nuoroda

  100 procentų pritariu straipsnio autoriai. komentatoriai ar jūs nors vienas esate iš vienos lyties šeimos, kad taip komentuojate?

  Prieš mėnesį
 • Gramatika

  atsakymas į: Nuoroda

  Nemoki rašyt, bet galvoji, kad gali nurodinėti kam su kuo gyventi?

  Prieš mėnesį
 • Kometatorius

  atsakymas į: Nuoroda

  Aš esu iš lietuviškos tradicinės šeimos. Visus sakramentus priėmęs viešai ir todėl drąsiai galiu pasakyti ką noriu.

  Prieš mėnesį
 • Siaubas.

  Nuoroda

  Tomilimui turėtų būti gėda.

  Prieš mėnesį
 • Jo

  atsakymas į: Siaubas. Nuoroda

  Jau yra.

  Prieš mėnesį
 • Politologija

  Nuoroda

  Sekantis žingsnis. Norint, kad nenukentėtų Seimo nario autoritetas, patarėja tyliai palieka patarėjos pareigas.

  Prieš mėnesį