Vyriausybė trečiadienį pritarė galimybių pasui: tvarkai, pagal kurią nuo gegužės 24-osios imunitetą dėl skiepų ar persirgimo arba neigiamą testo rezultatą turintieji turės daugiau galimybių dalyvauti renginiuose ir šventėse.

 „Galimybių paso turinys būtų skiriamas būtent žmonėms, kurie yra pasiskiepiję, tie, kurie yra persirgę, taip pat mūsų politinis sprendimas, kad sudarome galimybę tiems, kurie turi ne anksčiau nei prieš 24 valandas darytą testą atitinkamą. Taip pat jis galioja vaikams iki 16 metų“, – pristatydamas projektą sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai, lošimo vietos ir lažybų punktai galės jį turintiesiems teikti paslaugas viduje. Naktiniai klubai veikti vis dar negalės.

Galimybių paso reikalavimus atitinkantiems žmonėms būtų leidžiama rengti iki 500 žiūrovų turinčius renginius tiek uždarose, tiek atvirose vietose. Jie privalėtų užimti sėdimas vietas ir užimti ne daugiau kaip 75 proc. jų. Šiuo metu leidžiami renginiai tik iki 150 žmonių, užimant ne daugiau trečdalio vietų.

Taip pat būtų galima rengti asmenines šventes su neribotu dalyvių skaičiumi, jį turintieji galėtų grįžti į kontaktinį darbą.

Su galimybių pasu būtų leidžiama burtis viešose erdvėse po dešimt asmenų, kai kitais atvejais šis skaičius yra perpus mažesnis, tai galiotų ir asmeninėms šventėms.

Taip pat su galimybių pasu nebebūtų taikomas reikalavimas viename kambaryje, teikiant apgyvendinimo paslaugas, apgyvendinti tik tos pačios šeimos narius.

Taip pat numatyta leisti keliones pramoginiais laivais: jose galės dalyvauti ne daugiau dešimties žmonių arba neribojamas kiekis dalyvių, atitinkančių galimybių paso kriterijus.

Švelnesnės sąlygos galėtų būti taikomos po savaitės, kai žmogus gauna antrąjį „Moderna“ ar „Pfizer“ vakcinos skiepą, taip pat praėjus keturioms savaitėms po pasiskiepijimo „Johnson & Johnson“ vakcina bei pirmąja „AstraZeneca“ vakcinos doze.

Praėjus 12-kai savaičių žmogus privalėtų pasiskiepyti antrąja „AstraZeneca“ vakcinos doze arba palengvinimai jam nustotų galioti.

Be to pasas galios persirgusiems COVID-19 ir tiems, kurie turės ne anksčiau nei prieš 24 valandas atliktą neigiamą testą: PGR tyrimą ar antigeno testą, ir gautą neigiamą atsakymą.

Taip pat visi palengvinimai galiotų vaikams iki 16 metų be papildomų sąlygų.

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, gegužės 20 dieną vyks supažindinimo su galimybių paso taisyklėmis spaudos konferencija. Sistemą administruos Registrų centras.

Artimiausiu metu svarbiausiu darbu ministrė įvardijo pokalbius su savivaldybėmis dėl testavimo apimčių bei informaciją verslui. Sveikatos apsaugos ministerija savo ruožtu pasirūpins profilaktiniam tyrimui reikalingais teisiniais ir technologiniais sprendimais.

Pasak A. Dulkio, testavimo apimtys „nėra paprastas klausimas“, tačiau tuo klausimu yra dirbama, stengiantis sudaryti visiems galimybę pasinaudoti profilaktiniu testavimu galimybių pasui.

A. Armonaitė pabrėžė, kad galimybių pasas leis atverti veiklas šalies viduje, tuo tarpu Europos Sąjungos lygmeniu kuriamas žaliasis sertifikatas bus pirmiausia susijęs su kelionėmis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija anksčiau yra teigusi, jog galimybių pasas būtų virtualus dokumentas, kurį galėtų gauti žmonės, atitinkantys minėtus kriterijus dėl imuniteto. Kiekvienu atveju asmeniui būtų suteiktas imunitetą patvirtinantis QR kodas, kurį jis turėtų pateikti prieš lankydamasis renginyje ar maitinimo įstaigoje.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė anksčiau svarstė, kad iniciatyva galėtų pradėti veikti nuo gegužės pabaigos ir būtų kaip laikinas sprendimas, o vėliau, įsibėgėjus masinei vakcinacijai ir atsiradus europiniam žaliajam sertifikatui, galimybių paso galėtų nelikti.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nesamone

  Nuoroda

  Kokioj šaly mes gyvenam ? Prasikrapštykit akis ,liaudis ! Mes gi ne karves,avys ,kad turetume išskirtinius ženklus ,kad i kavinę eittume .tada neis i tokias kavines ir kas kentes ? Neklausykit tv ir bus ramu ,as nejungiu ir man ramu .

  Prieš mėnesį
 • viskas bus gerai

  Nuoroda

  vieni verslai žlunga, va, kitas atsiranda - prekyba galimybių pasais. Lietuviai yra verslūs ir greitai orientuojasi į rinką. Girdėjau važiuojantiems į užsienį iš vieno vežėjo galima neigiamus testus nusipirkti, tai, manau, ir pasą bus įmanoma :-)

  Prieš mėnesį
 • Senjorė

  Nuoroda

  Pritariu. Tik ne ant kaktos reikia štampus dėti, bet ant rankos užkabinti specialius kaspinėlius, kaip kabina renginių organizatoriai per koncertus, sporto varžybas. Visokius popierius tampyti nepatogu, dar nežinia, kas ir kada tuos pasus dalins. O čia gydymo įstaigoje suvakcinuoja ir gali ant riešo pakabinti kažkokį specialų pakabuką.

  Prieš mėnesį
 • Senjoras

  Nuoroda

  Yra daug būdų kaip sutaupyti lėšas. Ogi nereikia kažkokiem pasam leisti pinigus. Kas pasiskiepijo, tuos reiktų paženklinti. Pavyzdžiui, ant kaktos uždėti antspaudą ; "vakcinuotas". Ir visiems bus aišku, kas jau pasiskiepijo, o kas dar ne, ką įleisti į teatrą, restoraną ar sporto klubą, o ko dar ne. Kas nenori vakcinuotis, tai reikia taikyti poveikio priemones, pavyzdžiui, pensininkams ir pašalpiniams užlaikyti išmokų mokėjimą iki tol, kol pasiskiepys, dirbančių neprileisti prie darbo vietų ir t.t. Ir bus išspręsta problema greitai.

  Prieš mėnesį
 • Klausimėlis

  Nuoroda

  Ar kas kada nors iš valdžios suprantamai paaiškins savo sprendimus, ar kas iš spaudos normaliai ir aiškiai viską parašys. Kad ir šiuo atveju apie tuos pasus. Prisapaliota visokių nesąmonių, o taip ir nesugebėta paaiškinti, kur reiks tuos pasus gauti, kas juos išduos? Ar patiems reikės atsispausdinti, parsisiuntus internetu? Per televiziją kažkoks veikėjas sapaliojo, kad programėlė veiks išmaniuosiuose telefonuose, užteks parsisiųsti ir parodyti kam reikės. Bet ne visi žmonės juk išmaniuosius telefonus turi, ne visi moka programėlėmis naudotis. Ar nebus tie vadinami pasai tik sukurti ant durniaus kažkam išplaunant tūkstančius eurų, kaip , pavyzdžiui e.sveikata ir kitokios panašios programos.

  Prieš mėnesį
 • Konservatoriška

  Nuoroda

  Lygūs ir šunauja.

  Prieš mėnesį
 • Inovacijos

  Nuoroda

  Tas pasas leisti pinigus bet kur o kukla tikra garbanoti ta tik balsas o gal oi šūdas

  Prieš mėnesį
 • nesuprantu

  Nuoroda

  to galimybių paso. Pirma, jis suskirstys žmones lygius ir lygesnius. Kas vienam bus galima, kitam -šiukštu. Antra, priimant tokius reikalavimus pirma reikia užtikrinti galimybę visiems norintiems pasiskiepyti. Trečia, kur tada teisė žmogui apsispręsti ir pasirinkti? Ketvirta, ką reiškia "kurie turės ne anksčiau nei prieš 24 valandas atliktą neigiamą testą..."? Vieną dieną testas neigiamas, o po 48 valandų jau teigiamas. Ką tas testas ar pasas duoda? Keliaujantiems gal būt. Tuo labiau, kad tuoj bus europinis. Vienintelis argumentas, kuris pasak profesoriaus, "kas galėtų paneigti" yra pinigai saviems.

  Prieš mėnesį
 • Baidenas

  Nuoroda

  Lipdamas iš lėktuvo pargrius ir nurėdės laiptais ir pasibaigs jo pirščiojimai, mirs nuo kaulų sumiltėjimo su smegenų atrofija

  Prieš mėnesį
 • USA

  atsakymas į: Baidenas Nuoroda

  O eilinis rusas ir toliau gavęs algą ar pensiją, skubės iki pietų ją išsikeisti į dolerius, nes rytoj už tuos rublius jau nieko nenusipirksi

  Prieš mėnesį
 • teisingumui

  Nuoroda

  gal pirma baidena i gaga ,uz jugoslavijos taikiu zmoniu zuti uz irako taikiu zmoniu zuti ,uz lidijos,juk jis tada vadovu buvo ir kitu o tada ir kitus

  Prieš mėnesį
 • Vatnykui

  atsakymas į: teisingumui Nuoroda

  Patilėk fašiste apie taikius jugoslavijos žmones, kurie skerdė Serebrenicoje bosnius. Kai banditai remiami Rusijos negali užsiimti genocidu, tada jie ima šaukti kad jiems trukdo viso pasaulio fašistai.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: Vatnykui Nuoroda

  Vakarų propagandos prikimštos smegenys.
  Miloševičius daug metų kankintas teisme, po mirties išteisintas.

  Prieš mėnesį
 • vatnykui

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  kokiam teisme? Maskvos lubenkos teisme?

  Prieš mėnesį
 • Debilai

  Nuoroda

  Kitaip negalima tų kreivasnukių vadinti ,kažkokie impotentų smegenine .

  Prieš mėnesį
 • Klaunė

  Nuoroda

  Visa išrinkta valdžia užkniso, su savo vaikiškais įstatymais ir žaidymais, man duokite nors ir dešimt pasų niekur aš neisiu, man gera ir namuose

  Prieš mėnesį
 • Durnynas

  Nuoroda

  Einat į vieša šikinyka reikes galimybių paso ? Bepročius ir aferistus išrinko buduliai .,normalūs žmones tikrai nerinko tų debilų.

  Prieš mėnesį
 • Kolonija

  Nuoroda

  Klaunai ,vakcina neapsaugo nuo ligos plitimo

  Prieš mėnesį
 • Anekdotas

  Nuoroda

  Laidotuvės prilygintos kultūrnamių repeticoms

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Vis tiek kada nors ateis atpildas fašistams. Dabar jie daro negalvodami, kaip kažkada Vokietijos fašistai. Drąsūs, nes vykdo galingų šeimininkų nurodymus. Bet už tai ateityje teks atsakyti teismuose.

  Prieš mėnesį
 • Teisingumas

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tikrai tavo šeimininkas Putinas atsakys Hagoje ant teisiamųjų suolo.

  Prieš mėnesį
 • Sauliau

  atsakymas į: Teisingumas Nuoroda

  Sauliau čia tu? nu gi užteks jau visa seniūnija žino kad taip bus

  Prieš mėnesį
 • Taisingumas

  atsakymas į: Sauliau Nuoroda

  Kas tas Saulius?

  Prieš mėnesį