Planuojate vestuves ir dairotės tinkamiausių vestuvinių puokščių variantų? Kasmet skelbiamos naujos tendencijos – vienus metus dominuojančius minimalistinius derinius kitais keičia prabangios kompozicijos ir atvirkščiai.

Tiesa, floristikos ekspertai pastebi, kad vis dažniau ieškoma ne tik populiarių kvapnių žiedų, bet ir unikalios simbolikos. Taigi, toliau – kaip artėjančiai šventei suteikti daugiau mielų, porai svarbių simbolių?

 

 Meilė ir romantika

 Kiekviena pora pasižada – mylėti ir saugoti jungiančią ugnelę amžinai. Todėl visai nenuostabu, jog puokščių kūrėjai sulaukia klausimo, kaip nedidelius, bet svarbius meilės, aistros, romantikos, artimo ryšio simbolius užkoduoti vestuvių detalėse. Specialistai, kurie gėlių puokštės internetu užsakymą gali priimti nors ir šiandien, išskiria 5 pagrindines gėles, kurias siūlo romantiškoms poroms:

 1.rožės;

2.tulpės;

3.gvazdikai;

4.orchidėjos;

5.bijūnai.

 Rožių žiedai visame pasaulyje žinomi kaip viena romantiškiausių dovanų ar dekoracijų. Šiems nenusileidžia ir tulpių kompozicijos, kurių reikšmė – tobula meilė. Jei norima pažymėti susižavėjimą, išskirtinumą, galima rinktis gvazdikų derinius. O štai santykių grožio, unikalaus ryšio bei partnerystės stiprybę užkoduos orchidėjos bei bijūnai, kurie dar žinomi kaip laimingos santuokos gėlė.

 Draugystė

 Sakoma, kad idealią porą sudaro du žmonės, kuriuos sieja ne tik aistra, bet, visų pirma – draugystė. Puokščių kūrėjai pažymi, kad norintiems prie altoriaus neštis ne tik stilingą puokštę, bet ir derinį, kuris pažymi svarbų draugystės ryšį, verta atkreipti dėmesį į šiuos gėlių žiedus:

 1.alstromerijos;

2.eustomos;

3.saulėgrąžos;

4.zinijos.

 Tiek alstromerijos, tiek eustomos turi ne tik žavią, laukines pievas primenančią išvaizdą, bet ir neša stiprią žinutę – jos koduoja nepaprastą ryšį ir klestėjimą. O jeigu yra norima pabrėžti ištikimybę, šilumą, nuolatinį susižavėjimą, patariama dairytis saulėgrąžų. Tvirtus saitus perteikia ir zinijos, kurios žinomos kaip ilgai besitęsiančios draugystės ženklas.

 Šeima

 Galiausiai, juk vestuvių tikslas yra įtvirtinti partnerystę ir oficialiai tapti šeima. Meile paremtą gyvenimo sąjungą pabrėžiančių žiedų ieškantiems jauniesiems floristai pataria ieškoti šių gėlių:

1.ramunės;

2.hortenzijos;

3.lelijos;

4.alyvos;

5.gardenijos.

 Ramunės simbolizuoja naują pradžią, tyrumą bei paprastumą, o štai hortenzijos žiedas – šeimą, artimųjų ryšį. Išskirtinė lelijų kompozicija atrodo įspūdingai, tačiau koduoja kuklumą, tyrumą. Skirtingos alyvų spalvos gali reikšti jaunatviškumą, veržlumą, dvasingumą. Šeimos, mielumo ir vaikų simbolis – gardenijos.

 Kas madinga 2021-aisiais?

 Atsakydami į klausimą, kas madingą šįmet, floristikos ekspertai pripažįsta, kad patys žiedai nėra taip svarbu. Tuomet kas? Svarbiausi čia – idėja, mintis, pateikimas, bendros stilistikos išpildymas. Populiarus išlieka minimalistinis stilius, neperkrautas papildomomis detalėmis, papuošimais, ar šiek tiek „netvarkingas”. Neretai floristų kūrinys atspindi šventės rengėjų norą išlaikyti kuo daugiau organiškų elementų, gamtą primenančio natūralumo. Tiems, kurie ieško kiek modernesnių sprendimų, siūlomi egzotiškesni žiedai ar netikėti, net eklektiški deriniai.

 Ko gero, galima drąsiai sakyti, kad vestuvių madas diktuojame sau patys. Nėra universalaus žiedo, kuris tiktų kiekvienos poros svarbiausiai šventei, tačiau kiekvienas gali rasti ir integruoti nedidelius simbolius, kurie papildys dieną mielomis, reikšmingomis dekoracijomis. Vietoje to, kad vaikytumėtės populiarių tendencijų, galbūt geriau kurti savas tradicijas? Tiems, kurie žiedų įvairovės ieško internetu, įkvėpimo pasižvalgyti tikrai verta čia: https://www.pasauliogeles.lt/geliu-puokstes.

Užsak.Nr. 462