Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė sakė, kad ji šiemet yra pagrindinė rengiamos paraiškos koncepcijos autorė.

Po ketverių metų pertraukos Anykščių rajono savivaldybė antrą kartą teiks paraišką Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatui ir sieks tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare.
Tokiam žingsniui pritarė balandžio 29 dieną, ketvirtadienį, posėdžiavusi Anykščių rajono taryba.

 

Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė, šiemet save įvardijanti kaip pagrindinę paraiškos koncepcijos autorę, „Anykštai“ sakė tikinti, kad šiemet Anykščiams pasiseks tapti literatūros miestų tinklo nariu.
„Aš tuo visada tikėjau. Pateikus paraišką nutinka pokyčių - tokių lemtingų, kryptingų, gražių. Matau daug stiprių iniciatyvų. Čia ne „medalis“.Tiesiog procesas, impulsas dirbti toliau. Mūsų apsibrėžta sritis yra unikali, mes jau dabar pozicionuojame miestą kaip ugdančiąją erdvę kitiems tinklo nariams. Matome krypčių ir aspektų, kur mes turime išskirtinumą, esame stiprūs, tuo dabar ir remiamės rengdami paraišką“, - sakė ji.
A.Pajarskienė sakė, kad Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatui bus teikiama naujai parengta paraiška. Paraiškos rengimui ir vertimui lėšos numatytos 2021 metų Anykščių rajono savivaldybės biudžete. Greičiausiai šiai paslaugai atlikti bus skelbiamas viešasis pirkimas, po kurio ir paaiškės, kiek ji kainuos. Priminsime, kad 2017 metų paraišką Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatui rengė UAB „Bugiris“. Tuomet šis eksperimentas savivaldybės biudžetui kainavo 3 tūks. Eur.
„Tais metais paraiškoje suplanuotos ir numatytos galimos Anykščių plėtros kryptys tapo stipriu impulsu naujų literatūros krypties projektų bei infrastruktūros objektų atsiradimui mieste – restauruotame kultūros paveldo objekte - Okuličiūtės dvarelyje - veiklą pradėjo literatūros edukacijų erdvė visai šeimai - Istorijų dvarelis, ketverius metus Anykščiuose veiklą sėkmingai plėtoja vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi“, vykdoma plati užsienio rašytojų rezidencijų programa, kultūros (literatūros) ir kūrybiškumo pagrindu rengiami įvairių fondų finansuojami Anykščių rajono savivaldybės administracijos partnerysčių projektai“, - rašoma Anykščių rajono tarybai pateiktame sprendimo projekte.
Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius Anykščių rajono tarybos posėdyje kalbėjo, kad per laikotarpį nuo to karto, kai paraiška Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatui buvo pateikta pirmąjį kartą, „atlikta nemažai namų darbų“.
„Užmegzti ryšiai su užsienio miestais, kurie jau turi literatūros miesto tinklo statusą - Krokuva, Tartu, Lvovu, Odesa, tai manau, kad ši paraiška turi šį kartą daug šansų laimėti“, - kalbėjo jis.
Pasak mero, „bet koks žinomumas ir pasaulinio vardo turėjimas miestui“ duos didelės naudos, pavyzdžiui, pritraukiant investicijas.
UNESCO kūrybinių miestų literatūros srities tinklas jungia 38 miestus iš 33 pasaulio valstybių.
Plačiau apie šios savaitės Anykščių rajono tarybos posėdį skaitykite kituose laikraščio „Anykšta“ numeriuose.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Apie skirtumus

  Nuoroda

  Kuklumas - išminties ženklas.
  Norėtųsi kad būtų daugiau išminties, o ne išrėkimo.
  Kultūra yra šiek tiek daugiau.
  Labai to norėtųsi.

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Jos svajonės niekada neišsipildys,nes ji nieko normaliai nepadaro....Ir aplamai,nuotraukoja tik kaimo boba...????????????????????

  Prieš mėnesį
 • Ekonomistė

  Nuoroda

  Kiekvienas savivaldybės skyrius turi kažką dirbti ir savaip užsifirbti iš suplanuoto biudžeto. Kitaip kaip parodysi veiklos rezultatą ir kaip jį pasiimsi?
  Yra koncepcija- yra ir atlygis....

  Prieš mėnesį
 • Realistas

  Nuoroda

  Savivaldybės klerkams reikėtų nusileisti ant žemės ir dažniau pravažiuoti miestelį ir ypač jo prieigas.Pirmiausia imkitės priemonių, kad būtų išvalytos pakelės ir iškirsti krūmokšniai. Ypač prastas vaizdas atvykstant nuo Kavarsko pusės.Jau nekalbant, kad kai kuriose gatvėse tebėra nesugrėbti pernykščiai lapai. Ne veltui sakoma, kad teatras prasideda nuo rūbinės...

  Prieš mėnesį
 • Lena

  atsakymas į: Realistas Nuoroda

  Miško festivalis ir judėjimas.prieš Šimonių girios.iškirtima KATEGORIŠKAI prieš bet kokį krūmų kirtimą ir šienavimą. Žmonėms negražu, o gyvybei tai namai. Tegul.miršta nuo vėžio visi artimieji, to komentatoriaus kuris.nori per paukščiukų perėjimą kirsti krūmus. Leisk požiūrį.

  Prieš mėnesį
 • Replika

  atsakymas į: Realistas Nuoroda

  Ukiniai reikalai priskirti mero pavaduotijui, bet kovoje su covid-19 , rūpesčiuose su skiepyjimo procesu ir šeimos ūkio laukų patręšimu, pavasarine sėje tokie žaidimai kaip pakelių tvarkymas nėra pirmo būtinumo reikalai. Niekas nenumirė ir nebadauja dėl to, kad dar kažkur nepašluota ar gėlės nepasodintos.
  Rašytojams gal tai visai neaktualu.

  Prieš mėnesį
 • antanas

  Nuoroda

  pasitikėjimas savo jėgom - gerai, bet gal reikėtų užsiimti žemiškesniais reikalais: pasiekti, kad bent centrines gatveles nors savaitgalyje prašluotų ir pan.

  Prieš mėnesį
 • Kaip gaila

  Nuoroda

  Kas tai Anykščių kultūrilos veidas.

  Prieš mėnesį
 • Hmmm

  Nuoroda

  Orlauskas atrodo kur kas respektabiliai, o ir jis Audronė komikai.

  Prieš mėnesį
 • Oi

  Nuoroda

  Kas pakels katinui uodegą jei ne jis pats

  Prieš mėnesį
 • Jumoriste

  Nuoroda

  Svajot galima

  Prieš mėnesį
 • Jumoriste

  Nuoroda

  Svajot galima

  Prieš mėnesį