Anykščių rajone pajudėjo vėjo jėgainių parko statymo darbai.Vienas tokių parkų įsikurs Troškūnų seniūnijoje. Nors vėjo jėgainės ir gamina žaliąją energiją, daliai Lietuvos gyventojų šių „bokštų“ kaimynystė visai nepatinka dėl keliamo pavojaus sveikatai, gyvūnijai bei kraštovaizdžiui.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kaip jie vertina vėjo jėgainių plėtrą Anykščių rajone.

 Aurėlija DEVEIKIENĖ, Troškūnų seniūnaitijos seniūnaitė:

- Atvirai kalbant, neseniai tik sužinojau, kad Troškūnų seniūnijoje bus statomos vėjo jėgainės.Jei jos bus statomos arti miestelio ar gyvenamųjų namų - nežinau, ar čia geras dalykas.
Kiek girdžiu iš žmonių, tai dėl vėjo jėgainių statybos daugiau jie mato minusų nei pliusų.
Trūksta informavimo apie vėjo jėgainių statybas Anykščių rajone. Tik prieš savaitę sužinojau apie tokius dalykus.
Anykščių rajone vėjo jėgainių jau esama, tačiau Troškūnai jų duodamos naudos nepajuto.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • 5G

  Nuoroda

  Kaimiećiai nesustabdysite mokslo progreso ir pażangos, kad ir kaip jūs norėsite. Labiausiai kenkia jūsų lauko tualetai , o ne vėjo jegainės.

  Prieš mėnesį
 • Sutariam :)

  atsakymas į: 5G Nuoroda

  Taip ir sutariam - mes, kaimiečiai, išgriaunam savo lauko tualetus ir, prispyrus reikalui, einam tvarkytis "didelių ir mažų" reikalų prie vėjo jėgainių (niekam kitam mūsų žemė vistiek nebetiks). Kai pasuks vėjas jėgainės sparnus, tai mūsų pažangos turinys pašventins ir jus, nekaimiečiai. Pasiutusiai norim būti pažangūs ! :)

  Prieš mėnesį
 • Faktai

  Nuoroda

  Kad ir kiek žmonėms plaunamos smegenėlės apie "žaliąją energetiką", faktai nemeluoja.

  https://images.app.goo.gl/rBChxxppMrdt19qN7

  Prieš mėnesį
 • Žinoma

  Nuoroda

  Reik statyt kur vėjas ,ar kur atvira erdvė ,o ne čia .

  Prieš mėnesį
 • Vietinis

  Nuoroda

  Jeigu taip gerai tos vėjo jėgainės tai yra toks klausimas kodėl vėjo jėgainių nebeleis statyti Klaipėdos ir Kretingos rajonuose?. Jie tai buvo patys pirmieji ir ten vėjas didesnis? Gal rajonų valdžia atsibudo ?

  Prieš mėnesį
 • energetikas

  atsakymas į: Vietinis Nuoroda

  Ten veikia daugybė vėjo jėgainių, o daugiau nestatoma tik todėl, kad nėra tinklų prie ko jungtis. Anykščių rajonas patrauklus tik todėl, kad čia praeina aukštos įtampos tinklai nuo Visagino.

  Prieš mėnesį
 • Tam :Ar dar yra ...

  Nuoroda

  Sutinku ...Lanzbergiui gaila kakton kulkos ! Ką ten peza tas kriošena ? Jam nerūpi turtas ? Ko jis parskraidino savo žemės iš čia į Vilnių ? Kas per šlykštus parazitas ! Nebedekit to padaro interviu ,vemt ima klausantis ..

  Prieš mėnesį
 • jooo

  atsakymas į: Tam :Ar dar yra ... Nuoroda

  Kai paskaitai tokius komentarus darosi aišku, kad buvusių KGB nebūna. Išsigimęs kėgėbiste, ar rašai iš Latvių gatvės ar šiaip gauni algą iš Putino?

  Prieš mėnesį
 • Sensti

  Nuoroda

  Tu prie suplėkusiu knygų sėdėdama užsiimk veikla kokiatai

  Prieš mėnesį
 • Rasa

  Nuoroda

  galima su jegainiu savininku pasideret , kad netoliesia gyvenantys gautu elektrai nuolaida kokius 20 % pigiau .

  Prieš mėnesį
 • Irma

  Nuoroda

  troskunieciams reiketu spec. literaturos kad apsisviestu paskaityt , o tai zalio supratimo neturi kas tai zalioji energija .

  Prieš mėnesį
 • Ar dar yra likusių neaptapšnotų?

  Nuoroda
  Prieš mėnesį
 • Labai svarbu

  Nuoroda

  Pirma reikia neturėti iliuzijų, kad Troškūniečiams bus pateikta išsami informacija,bet būtina nenuleisti rankų ir kuo daugiau klausti. Taip kažkokia gali būti, bet ji daugiau bus makaronų formos, o kas neabejotinai naudai prieštaraus bus laikomas arba kvailių, arba putino garbintoju. Vienintelis kelias daugiau sužinoti apie situaciją bendrauti su tomis bendruomenėmis pas kurias jau stovi jėgainės, bet bėda tik viena, kad tokių kokios planuojamos dar niekur nėra, arba ieškoti informacijos internete, kaip pvz. užsienyje su tuo kovojama ir su kokiais sunkumais susiduriama.

  Prieš mėnesį
 • Ausra

  atsakymas į: Labai svarbu Nuoroda

  Zmonem aiskink neaiskines apie vejo malunu nauda , jie nesupras ,kaip vejas gali pagamint elektra ,va jeigu katiline kurenas ar vanduo suka vola ir atsiranda elektra tai aisku , nes ta akys mato ,o cia vejas kurio nematai ,sukvietus zmones reiketu kazkokiom tai matomom priemonem parodyt elektros atsiradima ir nepriestarautu vejo malunu statybai , o gal net ir nurodytu vietas kur stipresnis vejas buna.

  Prieš mėnesį
 • Ku kŪ

  atsakymas į: Ausra Nuoroda

  nepagauni kampo, Aušryt

  Prieš mėnesį
 • Praktikoje

  Nuoroda

  Prieš keletą metų teko dviračiu keliauti po Daniją. Apsistodavome nedideliuose miesteliuose ir kaimuose. Tai ten dažnai teko matyti nedideles, maždaug 3 aukštų namo aukščio, vėjo jėgaines. Bendraujant su vietiniais gyventojais paaiškėjo, kad tokios vėjo jėgainės tenkina to (ir tik to) kaimo ar miestelio reikmes, taip gaminama elektros energija nemetama "į bendrą katilą", iš kurio paskui kažkoks skirstytojas tiekia energiją, savo nuožiūra nustatydamas kainą. O kaip dabar Troškūnuose ? Pastatys didžiulį vėjo jėgainių parką, elektros energija nukeliaus į bendrus tinklus, o troškūniečiai taip ir nepajus už ką gadinama jų sveikata, dėl kokios realios naudos paimama jų žemė ...

  Prieš mėnesį
 • apie tikrą praktiką

  atsakymas į: Praktikoje Nuoroda

  reliai vėjo energija yra stipriai remiama valstybės, nes ši energijos gamyba yra daug brangesnė, nei dujos. Taip yra visame pasaulyje. Už realią kainą šios elektros niekas nepirktų, kes kilovatvalandės kainą būtų apie 50 ct. O dėl bendro tinklo, tai viskas čia gerai, taip užtikrinamas stabilumas.

  Prieš mėnesį
 • Praktikoje

  atsakymas į: apie tikrą praktiką Nuoroda

  Sugalvojo tūlas piniguotis pasipelnyti iš valstybės ir pastatė didžiules vėjo jėgaines. Gamina brangią elektros energiją ir meta į bendrą katilą. Jis gauna valstybės paramą, o mes, durneliai, visi vienodai mokam ir pigios, ir brangios elektros vidurkį. Ir dar tų piniguočių draugeliams - skirstytojams, primokam. O troškūniečiai dar ir savo žemes ir sveikatą pridės.

  Prieš mėnesį
 • Paaišk norite

  atsakymas į: Praktikoje Nuoroda

  Nesuranda logikos. Danijoje sveikatą negadina, nes metams į bendrą katilą? Reiškia sveikatai kenkia pats metiko į bendrą katilą procesas? Kuo tas metimas toks pavojingas?

  Prieš mėnesį
 • Praktikoje

  atsakymas į: Paaišk norite Nuoroda

  Pavojingas yra vėjo jėgainių dydis. Troškūnuose ruošiamasi statyti vėjo jėgainių parką, t. y. dangoraižių dydžio vėjo jėgaines. Ir ne vieną, o daug.

  Prieš mėnesį
 • Kai

  Nuoroda

  Elektros naudotojus dalinasi visokie vėjo jėgainių tiekėjai tai elektra taip ir nepigsta o brangsta nes auga konkurencija

  Prieš mėnesį
 • augis

  Nuoroda

  kai reikes utilizuoti jusu zalia energija pavirs i tokia juoda kad net prproanukiai mines

  Prieš mėnesį
 • Gaugis

  atsakymas į: augis Nuoroda

  paiiškink kaip reikia utilizuoti vėją?

  Prieš mėnesį
 • O kitos bobutės.....

  Nuoroda

  O kitos bobutės po Černobylio avarijos melžė savo karvutes ir gėrė pienelį ... O kur ta radiacija ? Juk nesimato... kaip ir arti stovinčių vėjo jėgainių skleidžiamas infragarsas - juk nesigirdi.

  Prieš mėnesį
 • Drezina

  Nuoroda

  Tamsumas niekur nedingo. Prieš šimtą metų bobutės pamačiusios garvežį żegnojosi ir sakė kad tai prie gero neprives ir karvės nebeduos pieno. 21 amżiuje tokios pačios pamačius vėjo sparnus sako tą patį, ir negali paaiškinti kodėl tai blogai?

  Prieš mėnesį
 • Albertas

  Nuoroda

  Vejo jegaines stiprina Lietuvos ekonomika ,tuoj apsirupinsim savo gamybos el. energija ,busim nepriklausomi nuo kitu tiekeju.

  Prieš mėnesį
 • Ei slunkiau!

  atsakymas į: Albertas Nuoroda

  Nėra vėjo - nėra ir elektros. Nėra saulės, baterijos užsnigtos - ir čia nėra elektros. Vokietija tokią patirtį jau turi. Jei ne rusiškos dujos - būtų visai kaput. Gi atominė elektrinė dirba garantuotai visada.

  Prieš mėnesį
 • Leonas Alesionka

  Nuoroda

  Jei užteko lietuviško durnumo pasiduoti ES spaudimui ir sugriauti savo Visagino elektrinę, tai tik tik tokie "vėjo malūnai" ir telieka. Europos sąjungai turėjome pasakyti taip: gerai, savo atominės elektrinės du blokus uždarysime, bet tik tą dieną, kai įjungsime už ES pinigus pastatytą III - jį moderniausią ir saugiausią bloką. Nepasakėme! Šitaip pasielgdami politikai padarė atgimusiai Lietuvos valstybei didžiulę ekonominę žalą! Juk nei savų dujų, nei naftos, nei galingų upių neturime! Iš galingų elektros eksportuotojų tapome biednais jos pirkėjais...

  Prieš mėnesį
 • Jooo

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Leonai, kaip tu vertini Gražulio žygius prieš piderastus?

  Prieš mėnesį
 • Leonas

  atsakymas į: Jooo Nuoroda

  Niekaip nevertinu. Tik nesuprantu, kodėl jam už tai mokama Seimo nario alga?

  Prieš mėnesį
 • Algis

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Tikra tiesa , durniau jau negalima buvo padaryt .

  Prieš mėnesį
 • Chmm

  Nuoroda

  Kokią žalą daro vėjo jėgainės sveikatai ir gyvūnams? Turbūt tokią pat kaip 5g ryšys. Vėjo jėgainės atneš Lietuvai energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Čia ir yra priežastis, kodėl kremlius platina gandus, kuriuos pasigauna lengvatikiai.

  Prieš mėnesį
 • hs

  atsakymas į: Chmm Nuoroda

  kažkokios žalos tikrai nėra, bet va su kremliumi tai nusikalbėjai stiprokai.

  Prieš mėnesį