Anykščių rajone pajudėjo vėjo jėgainių parko statymo darbai.Vienas tokių parkų įsikurs Troškūnų seniūnijoje. Nors vėjo jėgainės ir gamina žaliąją energiją, daliai Lietuvos gyventojų šių „bokštų“ kaimynystė visai nepatinka dėl keliamo pavojaus sveikatai, gyvūnijai bei kraštovaizdžiui.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kaip jie vertina vėjo jėgainių plėtrą Anykščių rajone.

 Gintautas BARŠAUSKAS, Troškūnų seniūnijos Smėlynės seniūnaitijos seniūnaitis:

- Truputį spaudoje skaičiau apie vėjo jėgainių plėtrą Troškūnų seniūnijoje. Arti gyvenamojo namo tikriausiai niekas nenorėtų vėjo jegainės. Kiek esu girdėjęs, vėjo jėgainės kažkokį triukšmą kelia, jis nėra didelis, bet kažkoks poveikis vis tiek yra. Dar girdėjau, kad jos trukdo paukščių migracijai.
Anykščių rajone yra pastatyta bent keletas vėjo jėgainių, gaila, bet nepajutau, kad dėl to man būtų sumažėjęs mokestis už sunaudotą elektrą. Neteko girdėti ir to, kad vėjo jėgainių aptarnavimui būtų sukurta naujų darbo vietų. Nauda, matyt, tiems, kieno privačioje žemėje tos vėjo jėgainės statomos. O kitiems...
Kategoriškai nesu nei prieš, nei už vėjo jėgaines. Manau, kad seniūnijoje Troškūnų bendruomenės žmonėms reikėtų susirinkti ir iškelti apie tai diskusiją. I viską reikia pasižiūrėti plačiau.
Manau, kad tų vėjo ir saulės jėgainių Lietuvoje daugės ir su tuo turėsime susitaikyti. Teko girdėti sakančiųjų, kad vėjo jėgainės jiems net gražiai atrodo...

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Žemės savininkams

  Nuoroda

  Žemės savininkams, kurių žemėje bus numatyta statyti vėjo jėgaines, duos pasirašyti sutartis, pagal kurią už tam tikrą kompensaciją savininkai atsisakys visos ar dalies savo žemės.
  Jei nutartumėte pasirašyti tokią sutartį, gerai perskaitykite, kas ten parašyta, derėkitės dėl kiekvieno cento ir kiekvienos sąlygos. Jei kas nors toje sutartyje būtų neaišku, pasitarkite su teisininkais.
  Dar atkreipkite dėmesį, ar sutartyje yra numatytos sutarties keitimo ar nutraukimo sąlygos, ar aptarti tie atvejai, jei įmonė, su kuria pasirašyta sutartis, bankrutuotų ar ji būtų likviduota. Pagalvokite apie sąlygas, jei sugalvotumėte savo žemę parduoti, arba ją tektų kažkam paveldėti.
  Kai bus pastatytos vėjo jėgainės, nebegalėsite pasakyti "pasiimkit savo malūnus ir nešdinkitės velniop iš mano žemės".

  Prieš 2 mėnesių
 • Filmukas

  Nuoroda

  Baisu ...ten tie malūnai ,paukščių naikintuvai .

  Prieš 2 mėnesių
 • Vietinis

  Nuoroda

  Kai pristatis vėjo jėgainių iš kurių vyriausybė patvirtino 12.6 CT supirkimo kaina. Tai gal ir už elektros energiją mokesime po 31 CT kaip Ispanija Vokietija arba Nyderlanduose Jie su patys žaliusi

  Prieš 2 mėnesių
 • Pabaidymas ar mirtis?

  Nuoroda
  Prieš 2 mėnesių
 • Dar

  Nuoroda

  Gal ėtu įrengti gondolas ir pramoga tokia suktis ant sparnų tikra atgaiva, lyg kosmose

  Prieš 3 mėnesių
 • Teisingai

  Nuoroda

  Teisingai. Reikėtų sukviesti Troškūnų seniūnijos gyventojus, vėjo jėgainių statytojus, valdžios atstovus. Pasikalbėtume apie naudą ir žalą. Kiekviena pusė galėtų pateikti savo argumentus "už" ir "prieš".
  P. s. Bet žmones reikėtų kviesti taip, kad jie vienokiu ar kitokiu būdu sužinotų apie susitikimą (po kažkiek laiko paskelbtas protokolas apie įvykusį bendruomenės susirinkimą netinka).

  Prieš 3 mėnesių
 • Dangira

  Nuoroda

  troskunieciams nereiketu priestaraut ,pasikeistu monotoniskas krastovaizdzio vaizdas ,besisukantys jegaines sparnai pagerintu oro kokybe nes nusistovejes oras butu maisomas , karsta vasaros diena prie jegainiu galetu zmones atsigaivinti maloniais vejelio gusiais , vaikam pramoga butu leist aitvarus , cia tik viena naudos puse .

  Prieš 3 mėnesių
 • Taip taip ...

  atsakymas į: Dangira Nuoroda

  Taip tai... galėtų žmonės vietoj miškelio prie vėjo jėgainių poilsiauti. Ne tik vėjelis gaivintų, bet ir pikantiškai įdegtų - dryžuotai. :)

  Prieš 3 mėnesių