Anykščių rajone pajudėjo vėjo jėgainių parko statymo darbai.Vienas tokių parkų įsikurs Troškūnų seniūnijoje. Nors vėjo jėgainės ir gamina žaliąją energiją, daliai Lietuvos gyventojų šių „bokštų“ kaimynystė visai nepatinka dėl keliamo pavojaus sveikatai, gyvūnijai bei kraštovaizdžiui.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kaip jie vertina vėjo jėgainių plėtrą Anykščių rajone.

 Donatas KRIKŠTAPONIS, Anykščių rajono tarybos narys, socialdemokratas:

- Jei žiūrint šalies mastu, vėjo jėgaines yra reikalingos.Teko važinėti Egipte, tai mačiau, kad 40 kilometrų ruože palei pajūrį vėjo jėgainės sukasi ir gamina elektrą. O pas mus...Reikėtų ieškoti joms vietų, kad žmonėms nekenktų, o pačios jos yra reikalingos. Tai yra vienas iš pigiausių ir švariausių elektros energijos gamybos būdų. Juolab jei nenorime pirkti elektros energijos iš Rusijos ir Baltarusijos, šaltinių reikia ieškoti vietoje.Vienas iš tų šaltinių - vėjo ar saulės jėgainės.
Mačionyse yra viena vėjo jėgainė. Ji nuo manęs nutolusi maždaug už kilometro. Aš nejaučiu jokio jos poveikio. Jos galingumas mažas. Šalia tos vėjo jėgaines gyvena žmonės už 400 metrų, negirdėjau, kad dėl to jie skųstųsi.
Suprantu, kad Troškūnų seniūnijoje planuojamos vėjo jėgainės yra didelio galingumo ir kažkokį triukšmą kels. Bet, matyt, yra apskaičiuoti atstumai. Tai reikia derinti su žmonėmis. Aš už vėjo elektrinių statymą.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • senjorė

  Nuoroda

  už, užtai, kad ne mano panosėje

  Prieš mėnesį
 • Žmogus Lietuvoje tas pats kas šiukšlė

  Nuoroda

  J. Razma sako pasidomėjęs kitų šalių patirtimi ir įvertino Lietuvoje patvirtintus sanitarinių apsaugos zonų dydžius. „Pateikiu kelis pavyzdžius (galingoms jėgainėms) iš Seimo kanceliarijos surinktos informacijos: Austrijoje – nuo 800 iki 1500 m., Graikijoje – nuo 500 – 1500 m., Ispanijoje – nuo 500 iki 1000 m., Lenkijoje – 10 elektrinės aukščių (5 MW jėgainėms tai atitiktų 1500 m.), Suomijoje – nuo 1000 iki 2000 m., Švedijoje – nuo 500 iki 1000 m., Vengrijoje – nuo 1000 iki 2000 m., Vokietijoje – nuo 500 iki 1500. Šie pavyzdžiai rodo, kad Lietuvoje nustatyti sanitarinių apsaugos zonų dydžiai yra vieni iš mažiausių“,– sako J. Razma.

  Jėgainė Lietuvoje gali stovėti už 440metrų nuo namo!

  Prieš mėnesį
 • Donatas labai klysta

  Nuoroda

  Yra atvejų kai nuo žmogaus norų niekas nepriklauso, jei jo valdomos žemės sklypo dalis nepaklius į SAZ, jo likimą nuspręs sklypų kaimynai kurie pakliūna į SAZ.

  Prieš mėnesį
 • Ačiū Anykštai

  Nuoroda

  Reikia apklausti visus tarybos narius, kad Troškūniečiai ir kiti žinotų ko daugiau nerinkti į tarybą.

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: Ačiū Anykštai Nuoroda

  Ypač įdomu sužinoti komunisto tremtinio nuomonę.

  Prieš mėnesį
 • Kolonija

  Nuoroda

  Už kiek briedį nupirko ??

  Prieš mėnesį
 • Donatui

  Nuoroda

  Nelygink Egipto , ten viską parduos jei mokėsi gerai ! O mes ,negalim ,per maźa šalis ,kad ką turim ,sunaikint ..Statyk apie savo turizmo sodyba ,bus ko turistams parodyt .

  Prieš mėnesį
 • dėl keliamdėl keliamo pavojaus sveikatai,o pavojaus sveikatai,

  Nuoroda

  kaip taip galima nusikliedėti.? Gal pavydas graužia?Tai atsisakykit visai elektros energijos

  Prieš mėnesį
 • Labai pagirtina, kad Lietuvoje investuojama į naujas ir pažangias technologijas. Vėjo jėgainės būtų alternatyva artimo (nedraugiško) užsienio tiekiamai energijai. Tačiau, kyla klausimas, kodėl atsargiai žiūrima į vėjo jėgainių statybą jūroje ? Brangu. Kodėl nepasirenkamos vėjo jėgainių parko vietos šalia Vilniaus ar Kauno ? Brangi žemė ir būtent ten gyvena investuotojai, kurie nepageidauja kenksmingos sveikatai aplinkos. Be to, jei šalia Vilniaus ar Kauno ruoštųsi statyti tokį monstrą, gyventojai netylėtų - rengtų piketus, rašytų peticijas ar organizuotų kitas įmanomas pilietines akcijas. O ką Troškūnai ? Kaimiečiai - su jais galima nesiskaityt. Tikriausiai tylės ir susitaikys su viskuo, ką "ponai pasakys". Ar mes esame kaip avys, vedamos į skerdyklą ?

  Prieš mėnesį
 • Pats gi atsakei

  atsakymas į: Būtent Nuoroda

  Prie didmiesčių brangi žemė. Ir ten stato gamyklas ir šiukšlių deginimo jėgaines. Viskas logiška.

  Prieš mėnesį
 • kokia nauda

  Nuoroda

  zmogui vartotojui turbut ,jokios tik saskaitos dideja ir kazkas musu saskaita lobsta

  Prieš mėnesį
 • Būtent

  Nuoroda

  Būtent ! Visame pasaulyje galingas vėjo jėgaines stato dykumose, dykvietėse, jūroje, kur negyvena žmonės. Tokioms tik "valio" ! Tokios niekam netrukdo, gamina "žalią" energiją ir visi patenkinti. O čia - paims dirbamas žemes už grašius ir prikergs prie pat namų televizijos bokšto dydžio malūnus, nuo kurių sukeliamo žemo dažnio garso žmonėms ir gyvūnams maišysis protas, o nuo besisukančių sparnų šešėliavimo nuolat mirgės akyse.

  Prieš mėnesį
 • Tai

  Nuoroda

  Saulės ir vėjo jėgainių elektra suskaičiavus visus kaštus yra vienas iš brangiausių gamonimo būdu, juk už dyką niekas neateina ir jei nėra vėjo suka elektros varykliai generatorius, tai sudėtingi ir brangiai kainuojantis įrenginiai kuriuos valdo kompiuteriai

  Prieš mėnesį
 • pavojaus sveikatai,o pavojaus sveikatai,

  atsakymas į: Tai Nuoroda

  jeigu nėra vėjo,niekas nesisuka, o to vėjo pažemėje beveik nėra.Jis atsiranda tik virš 150 m nuo žemės paviršiaus ir tai nelabai stiprus tik vėjuotą dieną.o nevėjuotą dieną ir tįen jo nesugausi

  Prieš mėnesį