Anykščių rajone pajudėjo vėjo jėgainių parko statymo darbai.Vienas tokių parkų įsikurs Troškūnų seniūnijoje. Nors vėjo jėgainės ir gamina žaliąją energiją, daliai Lietuvos gyventojų šių „bokštų“ kaimynystė visai nepatinka dėl keliamo pavojaus sveikatai, gyvūnijai bei kraštovaizdžiui.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kaip jie vertina vėjo jėgainių plėtrą Anykščių rajone.

 Janina MAČIULAITIENĖ, Kurklių seniūnijos Staškūniškio kaimo gyventoja:

- Jokio vėjo jėgainių poveikio mes nejaučiame ir manęs jos tikrai negąsdina. Nuo mūsų namų jos yra maždaug už 2 kilometrų. Ar mes čia šiaušimės, ar nesišiaušime, jos vis tiek bus statomos. Gal tie, kas šalia vėjo jėgainės gyvena, gal kažką ir jaučia.
Kaip sakoma, prieš vėjo nepapūsi, šuns balsas į dangų neina. Statškūniškio gyvenvietė „nejauna“, žemės nebepajegia dirbti, tai ją parduoda ar išnuomoja vėjo jėgainių statyboms.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Be reikalo

  Nuoroda

  Čia kaip sako Ne mano bėdos ,man ir nesvarbu ! O gaila....Va todel kad buvom abejingi todel ir savo LITĄ atsidavem... sutikom ką ponai liepė ...va ir dabar ,ką nori ta darys ,nes ,,,man nesijaučia ,o kad kitam ,tai nesvarbu ..Bet pamirštama ,kad ištikrųjų tai mus visus palies ,,per gamtos naikinimą,,,,ar nedaeina jums ,ponia ?? Bitučių turit ? Negaila ?

  Prieš mėnesį
 • Kliero

  Nuoroda

  Gerb. Mačiulaitienė gyvena ne 2 km. atstumu nuo esamų "Kunigiškių" vėjo elektrinių, o apytikriai 4 km atstumu. Mes nuo šio VE parko taip pat gyvenam 4 km atstumu. Ir mums taip pat jos netrukdo. Bet naujai statomos VE bus 1.5 km nuo Staškūniškio.

  Prieš mėnesį
 • Tas prakeiktas nuolankumas

  Nuoroda

  Jei save laikome šuns vietoje, tai mūsų balsas niekur ir nenueis...
  Senoliams, kurie nebegali dirbti žemės, kuriems liko nebedaug. jau tas pats nuo ko "kojines padžiaus". O ką daryti darbingiems, vaikus auginantiems žmonėms ? Arba neturintiems žemės, bet be jokių kompensacijų už žalojamą sveikatą priverstiems gyventi šitokio monstro ? Nepasiduokim be pasipriešinimo !

  Prieš mėnesį