Jei tik norėtumėte išvardinti priežastis, dėl kurių, kiekvienas vaikas turėtų kuo daugiau laiko praleisti žaidimų aikštelėje, tai, sąrašas būtų toks ilgas, kad jį sudaryti ne viena dešimtis argumentų.

 

O tai reiškia svarbų dalyką – vaikų žaidimų aikštelių turi būti kuo daugiau, tiek privačiose, tiek viešose zonose. Tačiau, kad tai virstų realybe, visų pirma būtinas vaikų žaidimų aikštelių įrengimas. Tai – ilgas, daug žinių ir įgūdžių reikalaujantis procesas. Tačiau, jei tik vadovausitės šiame tekste apteikiamais patarimais, galite būti tikri – iššūkį įveiksite greičiau ir lengviau. 

Statiniai, kurie gali (ir turi) atsidurti vaikų žaidimų aikštelėse, yra patys įvairiausi: nuo sūpynių bei treniruoklių, nuo smėlio dėžių iki dekoracijų. Šių elementų pasirinkimas šiandien yra labai didelis ir nuspręsti, kurie iš jų turėtų keliauti į žaidimų aikštelę, bus gerokai paprasčiau, jei atsakingai įvertinsite kelis kriterijus. Vienas jų yra vaikų amžius. Visi elementai turi atitikti vaiko amžių, priešingu atveju, mažieji juos tiesiog netruks aplenkti, o, jei bus priešingai, t.y., jei bus norima pasinaudoti įrenginiais, kurie neatitinka amžiaus normų, gerokai išaugs nelamingų atsitikimų tikimybė. Nepamirškite atsakingai įvertinti, ir to, iš kokių medžiagų yra pagaminti elementai. Jei aikštelė nebus įkurta privačioje zonoje ir vaikams išaugus ši erdvė bus transformuota į kitos paskirties erdvę, pavyzdžiui, suaugusiems skirtą poilsio zoną, toki atveju galima rinktis ir medinius statinius, ilgai nesvarstant apie tai, kaip ilgai bei patikimai jie galėtų tarnauti. Tačiau, jei vaikų žaidimų aikštelė bus įkurta viešoje zonoje, pavyzdžiui, ugdymo įstaigų prieigose, tai pirmenybė reikėtų teikti metaliniams elementams, kadangi jie tarnaus ne tik ilgai, bet ir nereikalaus daug priežiūros. 

Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad vaikų žaidimų aikštelės įrengimas bus kur kas paprastesnis, jeigu jai reikalingus elementus įsigysite internetu. 

Užsak. Nr.404