Anykščių rajono savivaldybė tęsia kovą su Sosnovskio barščiais. Šiemet jų gausos reguliavimui  bus išleista per 3 tūkst. Eur.


Sosnovskio barščius rajone naikins rokiškėnų mažoji bendrija "Tvūkis", laimėjusi Anykščių rajono savivaldybės šiai paslaugai atlikti surengtą viešąjį paslaugos pirkimą.

 Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJ(NAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Aldona

  Nuoroda

  gal ukininkai mazais kiekiais pasipjove galetu susert savo gyvuliam arba galvyjam , kurie galbut megsta si isskirtinio skonio augala.

  Prieš mėnesį
 • Pastaba

  atsakymas į: Aldona Nuoroda

  Ar Tamsta nežinote, kad dabar nekolchozinio žemės valdymo laikai. Negali ūkininkai pažeidinėti kitų asmenų interesų ir teisių, bei naudotis valstybine (savivaldybei suteikta patikėjimo teise) žeme ir joje esančiais gamtos ištekliais. Taigi, Tamsta pati neapsirikite su šienavimo ribomis ir kitų neklaidinkite.
  Daugiau informacijos teiraukitės savo seniūnijoje arba savivaldybėje, žemės ūkio sk.

  Prieš mėnesį
 • Tavo

  Nuoroda

  Senelis melagis čia tie nudegimai kartoju gali būti bet nuo kokių žolių o konkrečiai tai reti atvejai, aš dudas darydavau ir į burną kišdavau nei viena puslytė neišsoko

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Mabo nuomone reikėtų iš rajono žiniasklaidos atstovų konkretesnės informacijos. Gal ne visi gali prieiti prie laikrašio, kad sužinotų apie svarbius, savivaldybės strateginius gamtosaugos darbus, kovojant su invaziniais augalais savo valdomoje žemėje. Reikia žmonėms pateikti informaciją konkrečią- kelių arų žemės plote bus naikinami sosnovskiniai barščiai, kuriose sklypų vietovėse ir kaip toliau bus prižiūrimas žemės plotas po atliktų darbų. Kokių atsargumo veiksnių turi laikytis gyventojai atliekat tuos naikinimo darbus ir kt.
  Agronomijos mokslo įrodyta, kad sukultūrinti užterštą žemės sklypą reikia taikyti kompleksines priemones ir nuoseklius darbus. Jeigu rajono merui ar savivaldybės specialistams reikėtų patarimų šiuo klausimu, gali kreiptis asmeniškai. Konsultacijos ir patarimai nekainuos kaip etatinio patarėjo išlaikymas.
  Geros darbo dienos!

  Prieš mėnesį
 • TSKP amžiams

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Komunisto klyksmas dėl sugriuvusio socializmo rojaus.

  Prieš mėnesį
 • Donaldui

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ar žinai, kad bus naikinamas Socialinės gerovės centras, kaip gaunantis finansavimą, bet neatliekantis visuomenei naudingo darbo, o jo darbuotojas Vaičiūnas darbo laiku rašo provokacinius komentarus.

  Prieš mėnesį
 • Jo majo!

  atsakymas į: Donaldui Nuoroda

  ko jam trūksta tam tipui iš socialinio centro?

  Prieš mėnesį
 • Jonas

  atsakymas į: Jo majo! Nuoroda

  Kovidas pamaišė žmogui protą. Tokių bus daugiau

  Prieš mėnesį
 • Jei virš 3 tūkst., tai kiek vienam barščiui bus skiriama?

  Prieš mėnesį
 • Rūta

  Nuoroda

  Rüta lietuviška irgi nudegina pūslem,Visokių yra odos rūšių ,vienus degina ,kitus ne ?

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Gerai, as zinau, kad savivaldybej pilna priauge situ barsciu, isnaikinkite ir ten

  Prieš mėnesį
 • Marija

  Nuoroda

  Sasnovskio barščius juos reik naikinti,bet kokia kaina.Neleist,kad jie daugintusi ir sėklos neatsirastu ant žemės.Žmonės neturi liestis,nes nudegina oda.

  Prieš mėnesį
 • Perdėda

  Nuoroda

  Tavo Dovilė senelis ir kalkoznikas, gal kai kuriam žmogui ir yra reakcija į bet kokius augalus, aš tau Dovilė galiu būti senelis, aš barščiai šitais galiu vonotis, ir man jokių pūslių ir aplamai nuo visų kitų augalų, nors ir eglių ar pušų šakom vienas malonumas, tik prakeikti šitie barščiai užguja kitus augalus plinta momentaliai nes daug sėklų kaip kmynu

  Prieš mėnesį
 • Dovile

  atsakymas į: Perdėda Nuoroda

  senelis dar pasakojo , kad girtam traktoristui buvo uz kelniu gniuzula uzkise siu zoliu , tai po dienos jo zmona kviete greitaja , nes kai pamate vyro pilva nuberta puslem , pagalvojo ,kad ir ja apkrete kokia tai uzkreciama odos liga .

  Prieš mėnesį
 • Taigis

  Nuoroda

  Tada žmones ne naikino ,o sugebejo kažką padaryt .Dabar tik Naikint ir Griaut sugeba ! Ką gero įnešė Anykščiams ? Aš galiu vardint ir vardint Sunaikintas įmones ,darbo vietas ir t.t. O padare ką ? ES pinigais dviračiu taką ,bokštelį...tikrai daug per 30 metu ...Juokas pro ašaras .

  Prieš mėnesį
 • Dovile

  Nuoroda

  man senelis sake , kad kolukiu laikais is situ augalu dare Sosnovskio siloso barscius , kuriuos labai mego valgyt karves ir versiukai su teliukais.

  Prieš mėnesį
 • Dovile,

  atsakymas į: Dovile Nuoroda

  Karvės ėda, veršiukai ėda. Kuo tavo veršiukai nuo teliukų skiriasi, nežinau.

  Prieš mėnesį
 • nuojauta

  atsakymas į: Dovile, Nuoroda

  kad Dovilė yr žalaivalgė, nes žolas valgo jei visi

  Prieš mėnesį
 • kolchoznykas

  atsakymas į: Dovile Nuoroda

  daryt tai darė, tik silosą iš jų ne mielai, o iš bado edė. Priėdę tokio siloso išsekę gyvulėliai stipo grupėmis. Todėl greitai jo buvo atsisakyta, bet durnos melžėjos išsitampė jį į darželius vietoj gėlių, nes gražiai žydėjo. Kai pamatė, kad vaikai apsidegindavo nuo jų medžiagų, bandė naikinti, bet išplito šis parazitas po visą Lietuvą, kai kuriuose regionuose siaubingais plotais.

  Prieš mėnesį
 • Dovile

  atsakymas į: kolchoznykas Nuoroda

  dar senelis sake , kad kolukio brigadininkas nuvirtes pusnuogis girtas miegojo situ nupjautu augalu kruvoj ,tai ryte zmones pamate galvojo kad buvo uzsideges , nes visas buvo puslem nusetas

  Prieš mėnesį