Siekiant suvaldyti viruso plitimą šalyje, Šv. Velykų savaitgalį, nuo balandžio 2 d. 13 val. iki balandžio 5 d. 21 val. buvo vykdoma sustiprinta atvykstančių ir išvykstančių asmenų judėjimo kontrolė tarp savivaldybių.

 Kaip sekėsi šį savaitgalį dirbti Utenos apskrities pareigūnams, ir ar žmonės išgirdo prašymą likti namuose? Pakalbinome Utenos aps. VPK viršininką Vytautą Vaiškūną, kurį sutikome poste drauge su pareigūnais, vykdantį transporto priemonių patikrinimą.

Pernai ir šiemet, tame pačiame poste, kartu su pareigūnais vykdžiau kontrolę. Galiu palyginti, kad pernai metais Šv. Velykų laikotarpiu buvo gerokai daugiau atvejų, kada vairuotojai be priežasties bandė patekti ne į savo savivaldybę. Šiais metais gyventojai jau yra įpratę prie apribojimų ir elgėsi sąmoningiau, atsakingiau. Dauguma vykstančių asmenų turėjo pasiruošę kelionę pagrindžiančius dokumentus, todėl vairuotojams nereikėjo laukti ilgose eilėse.

Ar buvo vykdytos kitos kontrolės priemonės?

Pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė viešųjų erdvių ir saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolei. Taip pat buvo vykdoma ir vairuotojų blaivumo kontrolė.
Liūdina tai, kad nevengiame už vairo sėsti būdami neblaivūs ir neįvertiname savo elgesio pasekmių.
Nuostabą kelia savaitgalio atvejis, kada policijos kontrolės poste vienas neblaivus vairuotojas nepakluso policijos pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir postą pravažiavo nesustojęs. Pareigūnai pradėjo persekioti automobilį ir neblaivus vairuotojas (g. 1991 m.) buvo sulaikytas. Vyrui nustatytas 1,78 prom. girtumas.
Per šį savaitgalį pradėti net aštuoni ikiteisminiai tyrimai vairuotojams, kurie į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė virš 1,51 prom. atsakomybė už tai numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281-1 str. 1 d. Vairuotojai bus baudžiami bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Dar penkiems vairuotojams nustatytas lengvas girtumas ir pradėtos administracinės teisenos pagal LR ANK.
Savaitgalį pareigūnai patikrino virš 180 asmenų kuriems privaloma saviizoliacija. Utenos apskrityje pradėta 61 administracinė teisena pagal LR ANK už karantino reikalavimų pažeidimus.
1. Anykščiai – 8
2. Molėtai – 12
3. Ignalina – 5
4. Utena – 23
5. Visaginas – 10
6. Zarasai – 3

Ar daug pareigūnų Šv. Velykas sutiko ne šeimose, o kontrolės postuose?

Kiekvienas norėjome jaukiai praleisti Šv. Velykas su šeima, tačiau vedini pareigos šventiniu laikotarpiu Utenos apskrityje mobiliuose ir stacionariuose postuose dirbo daugiau kaip 230 pareigūnų. Policijai asmenų judėjimo ribojimo kontrolę padėjo vykdyti ir savanoriai iš kitų institucijų, t. y. policijos rėmėjai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.

Ko palinkėsite pareigūnams ir Utenos apskrities žmonėms?

Visų pirma nuoširdžiai dėkoju tiems, kas išgirdo prašymą, niekur nevažiavo ir liko namuose. Dėkoju už bendradarbiavimą Utenos rajono ir kitoms Utenos apskrities savivaldybėms, socialiniams partneriams ir žinoma visiems pareigūnams už misiją GINTI, SAUGOTI, PADĖTI. Elkimės atsakingai ir saugiai!

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kaip nusibodo

  Nuoroda

  Ta visa nesąmonė .Baikit klausyt ,pradėkite dirbt ir baigsis korona .

  Prieš mėnesį
 • netiesa

  Nuoroda

  GINTI, SAUGOTI, PADĖTI. pagaut surasyt medaly gaut

  Prieš mėnesį
 • logiška

  Nuoroda

  visada viršynykai "dirba"papildomai savaitgaliais, dvigubai gi moka, jei dar naktiniu budėjimo rėžimu, tai keturgubai. Vilniuje tai nepasidalina darbo tokiomis dienomis.

  Prieš mėnesį