Judėjimo ribojimas tarp savivaldybių nebus pratęstas ir nustos galioti naktį iš antradienio į trečiadienį, pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

 „Nuo vidurnakčio, nuo septintos dienos, yra atveriamas judėjimas tarp visų savivaldybių“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė ministras.

Draudimas keliauti tarp šalies savivaldybių įvestas gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos jis liko galioti savivaldybėse, kur blogiausia epidemiologinė situacija.

Tačiau nuo kovo 27-osios draudimas judėti tarp šalies savivaldybių grąžintas, išimtis padaryta žiedinėms savivaldybėms.

Vyriausybė teigė, kad taip prieš Velykas siekta stabdyti COVID-19 plitimą.

„Šis ribojimas buvo grąžintas ribotam laikui, per Velykas, raginome likti namuose ir tikrai ačiū visiems, kurie susilaikėte nuo nebūtinų kelionių. Taigi, Vyriausybė priėmė sprendimą šio ribojimo nebetęsti“, – kalbėjo A. Dulkys.

Pasak jo, toliau pandemijos valdymui planuojama pasitelkti testavimą ir vakcinavimą bei tikimasi visuomenės sąmoningumo, o judėjimo ribojimai atlaisvinami tarp visiškai visų savivaldybių.

„Panašu į tai, kad turime pripažinti, kad būtent tokia priemonė kaip judėjimo ribojimas, ji yra išsėmusi savo galimybes ir pagal tai, kaip mes matome, kad didžioji dalis užsikrėtimų yra arba iš ugdymo srities, arba yra gamybinėse įmonėse ir pagrindinė dalis, žinoma, keliauja iš vieno namų ūkio taisyklės nesilaikymo, asmeninio bendravimo, kaukių nedėvėjimo ir dalinimosi virusu, todėl manome, kad ši priemonė, matyt, tikrai baigė savo darbą“, – sakė ministras.

Vis dėlto, pasak A. Dulkio, būtent judėjimo ribojimas padėjo suvaldyti rekordinį naujų atvejų skaičių žiemą.

Visuotinis karantinas Lietuvoje galioja iki balandžio 30-osios, jis įvestas pernai lapkričio 7-ąją.

A. Dulkio teigimu, šiuo metu situacija „nėra gerėjanti“: auga naujų atvejų skaičius ir teigiamų tyrimų dalis.

Ministro teigimu, nerimą kelia ir tai, kad daugėja teigiamų atvejų tarp simptomus jaučiančių žmonių bei situacija ligoninėse, kur gydoma jau beveik tūkstantis žmonių. Sudėtingiausia situacija Vilniuje, ji blogėja ir Kaune.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • paprasykim

  Nuoroda

  Rimvido Valatkos, kad papasakotu kaip Dulkis puikiai susitvarke su virusu. Tiesiog sutramde, tikras kardzygys ant viruso su kardu rankoje po lietuva raudonoj veliavoj jodinejantis :), nors as tai tiesiog baisiai stengiausi pamatyt ta karduoita zygi, nu niekaip nepavyko. Gryba tik visiska temaciau.

  Prieš 2 mėnesių
 • Reikia

  Nuoroda

  Tik džiaugtis, man 64 aš nei karto ne sirgau išškirus kai susižalojo nevartoju jokių vaistų ir nesiruošiu vartoti sirgti ir būti tyrimas, visiems viskas savų laiku

  Prieš 2 mėnesių
 • Kas

  Nuoroda

  čia taip nutiko,kad per dien viską atlaisvina? Ar jau visiškai dzin Lietuvos žmonės? Labai daug išleido finansų prastovoms,biuleteniams,kad galit mirt silpnesnieji? Juk daug žmonių,net sergančių sunkiomis ligomis nepaskiepyta,nes tik siūlo Astrazeneca vakciną,kur ir sveikam gali būt pavojinga. Aš tai persirgau,bet yra žmonių,kuriems gyvybiškai reikalinga vakcina,nes liga išlindo visai nesenai. Pav.šiandien prisiskambint dėl vakcinavimo negali. Nukeltas ragelis. Plūstels masės į ligonines. Labai gaila,kad esant padidėjusiam sergamumui leidžia važiuot kur tik nori: pajūrį,sodybas švęst. Jaunimas pames protą atitrūkęs nuo grandinės. Kai neleido,tai net purtė pas tėvus vežant valgyt. Kas čia įvyko,kur čia šuo pakastas? Čia ne šiaip sau visi leidimai. Čia ne medicina,čia politika jau...

  Prieš 2 mėnesių
 • Kazys

  Nuoroda

  kaip tik ruosiaus vaziuot Kamajuos , a tai but sustapdi ape Svedasus ir grazyni atgal.

  Prieš 2 mėnesių
 • Prabudo

  Nuoroda

  Ieškomos ir atidarė žmonėms kalėjimo vartus

  Prieš 2 mėnesių
 • sup

  Nuoroda

  supratau , kad dabar galiu vaziuot i Utena ar Panevezi be leidimo .

  Prieš 2 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Kažkiek išsiblaivė, bet ar ilgam.

  Prieš 2 mėnesių
 • Taigi jo

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  maksimumą 2savaitėm

  Prieš 2 mėnesių