Valstiečių liaudininkų lyderis Antanas Baura galimoje koalicijoje su konservatoriais sieks savivaldybės administracijos direktoriaus posto.
Šįvakar konsultacijoms dėl rajono Tarybos daugumos konservatoriai kviečia socialdemokratus, valstiečius liaudininkus ir Naujosios sąjungos atstovą.

 

Šįvakar konsultacijoms dėl rajono Tarybos daugumos konservatoriai kviečia socialdemokratus, valstiečius liaudininkus ir Naujosios sąjungos atstovą.

Tuo tarpu meras Alvydas Gervinskas teigia, apie koalicijos formavimą dar negalvojąs.

 

Vicemero Sigučio Obelevičiaus duomenimis, daugiausia mandatų (6) Taryboje gavę Tėvynės Sąjungos (konservatorių) atstovai kol kas pretenduoja  į mero ir dviejų jo patarėjų pareigas.

Paklaustas apie personalijas, S. Obelevičius buvo santūrus, teigdamas, kad „tie žmonės dar galutinai neapsisprendę“. Neoficialiais duomenimis, vienas būsimo mero patarėjas – dabartinis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Aloyzas Milaknis. Jis turėtų keisti  investicijas ir turizmo klausimus kuruojantį Aidą Gilį arba mero patarėją jaunimo klausimais Jurijų Nikitiną.

Konservatoriai būsimiems koalicijos partneriams žada atiduoti vicemero,  vieno  mero patarėjo, savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo postus.

Mero pavaduotojo kėdė gali būti pasiūlyta jau kartą joje sėdėjusiam socialdemokratų lyderiui Donatui Krikštaponiui, o administracijos direktoriaus vieta – valstiečiui liaudininkui Antanui Baurai. Didelių ambicijų valdžios ešelone neturintys valstiečiai liaudininkai minėto pasiūlymo neatsisakytų.

Anksčiau buvo teigta, kad savivaldybės administracijos direktoriaus posto sieks ten jau taip pat dirbęs dabartinis Utenos apskrities viršininko administracijos Vidaus audito skyriaus vedėjas, socialdemokratas Vilius Juodelis. Tačiau kaip teigia patikimi šaltiniai, valstiečiai liaudininkai tokiems socdemų norams aktyviai priešinsis ir sieks, kad minėtas pareigas galėtų užimti įvairios ūkinio vadovavimo patirties turintis A. Baura.

Vicemeras S. Obelevičius sakė, kad reikės išklausyti ir koalicijos partnerių krikščionių demokratų, rajono Taryboje gavusių du mandatus ambicijų. Neatmetama, kad kartą jau vicemeru buvęs Valentinas Patumsis minėtų pareigų geis ir šįkart...

Tikimasi, kad socdemams ir valstiečiams liaudininkams pavyks gana lengvai susitarti dėl koalicijos su konservatoriais, nes galimos kitos koalicijos formuotojai liberalcentristai tikrai tiek daug valdžios kėdžių kitų partijų atstovams nepasiūlys.

Meras A. Gervinskas, „Anykštos“ paklaustas, ar neorganizuoja politinių konsultacijų alternatyviai konservatorių koalicijai, sakė: „Norint išlaikyti turimas pozicijas reikia derėtis, bet kol kas aš dirbu savo tiesioginį darbą, o politika lieka antroje vietoje. Dabar derybas pradėjo tie, kurie nedirba. Kai mes pradėsime konsultacijas, jums pranešime“.

 

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.