Lankytojus aptarnaujantiems darbuotojams ir patiems lankytojams valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, įmonėse grąžinamos privalomos kaukės.

 Šis ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą pavadavusio teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus sprendimas įsigalioja nuo šeštadienio.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, sprendimas priimtas atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

Sprendimu nurodyta, jog institucijos, įstaigos ir įmonės turės aptarnauti lankytojus, užtikrindamos saugos priemones.

Jos įpareigojamos užtikrinti, kad lankytojus aptarnaujantys darbuotojai dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius arba kitas priemones.

Institucijoms, įstaigoms ir įmonėms nurodyta įpareigoti vyresnius nei šešerių metų amžiaus lankytojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Anot pranešimo, tai reiškia, jog priemonių dėvėjimas nuo šiol tampa privalomas. Informaciją apie šį reikalavimą lankytojams aptarnaujančių institucijų, įstaigų ir įmonių vadovai įpareigojami pateikti prie įėjimo. SAM primena, jog iki šiol valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse vyresniems nei šešerių metų amžiaus lankytojams dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones buvo tik rekomenduojama.

Darbuotojų fizinis kontaktas su lankytojais taip pat turės būti apribojamas, išlaikant ne mažesnį nei 1 metro atstumą arba atskiriant darbo vietą nuo lankytojo pertvaromis.

Taip pat įvedamas naujas nurodymas, kuriuo institucijos, įstaigos bei įmonės turės, organizuojant susirinkimus, pasitarimus uždarose patalpose, rekomenduoti darbuotojams dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tinas

  Nuoroda

  Kada ta zverygsnukiu mada baigsis?

  Prieš 12 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Fašistinė valdžia ir toliau žmones muštruoja, o ant medžiaginių kaukių dėžutės parašyta, kad jos neapsaugo nuo virusų.
  https://www.snopes.com/tachyon/2020/05/covid19_masks.jpg

  Prieš 12 mėnesių
 • reklama

  Nuoroda

  fantastine tragikomedija ,,Buk vergas- bijok viruso,, antra dalis.....Smegenu skalbykla veikia kiekviena diena per visas radijo ir televizijos zinias..Nepamirskit ysijungti..

  Prieš 12 mėnesių
 • Anupras

  Nuoroda

  asilynas tęsiasi

  Prieš 12 mėnesių
 • nuejom

  Nuoroda

  zalio gazuolio durys uzrakintos tik tel efonas

  Prieš metus
 • O kuri nepriima?

  Nuoroda

  !

  Prieš metus
 • O KURI VALSTYBINE

  Nuoroda

  istaiga priima zmones ,tokiu musu rajone nera

  Prieš metus