Žymūs Lietuvos visuomenininkai ir politiniai veikėjai šiandien viešai pristatė taikaus pasipriešinimo prieš Rusijos-Baltarusijos atominę elektrinę sąjūdžio iniciavimo iniciatyvą.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Žygimanto Pavilionio spaudos konferencijoje dalyvavę visuomenininkai ir TS-LKD garbės pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis pristatė memorandumą, kuriuo kviečiami visi Lietuvos piliečiai jungtis prie pasipriešinimo Rusijos-Baltarusijos drauge mums rengiamai keršto akcijai – Astravo atominės elektrinės statyboms.
„Kova su Astravu prasidėjo seniai – esame surinkę daug Lietuvos piliečių parašų prieš jį, priėmę reikiamus įstatymus, kurie užkardytų ten pagamintos elektros pirkimą. Tačiau tai, tik formali pusė. Dabar mes stengiamės sutelkti visas įmanomas jėgas kovos įgyvendinimui – kad Europos Sąjunga įsiklausytų į mūsų poziciją, kad mūsų poziciją priimtų, kaip savo, kad uždraustų elektros pirkimą iš tos nesaugios elektrinės ir kad ji apskritai neegzistuotų – nei pirmas, nei antras, nei kiti reaktoriai, kurie suplanuoti, nepradėtų veikti. Kad tai pasiektume, reikia sutelkti visas įmanomas jėgas. Prezidentas kol kas yra vienintelis, kuris šį klausimą kelią politiškai ES lygiu, bet jam reikia visos kariaunos – Vyriausybės, diplomatinės paramos, jam reikia politinių jėgų paramos, jų kolegų Europoje paramos – turi įsijungti visi: ir politikai, ir visuomenininkai, ir smegenų centrai, ir žurnalistai, nes kova yra prieš Rusijos-Baltarusijos kuriamą imperiją ir ginklą, kuris sukurtas prie mūsų sienų yra rimtos agresijos pradžia. Imperija tikrai nesustos, jei mes nesujungsime savo jėgų“, – teigė  TS-LKD frakcijos narys Ž. Pavilionis.
Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs TS-LKD garbės pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis pažymėjo, jog tokiu Rusijos-Baltarusijos bendru veikimu Lietuva, kaip ir visa ES yra užpulta, tačiau kol kas tik imituoja gynybą.
„Astravo atominė elektrinė yra bendras Rusijos-Baltarusijos projektas, įsitvirtinti, plėsti savo energetinė ir politinę ekspansiją ir pakeliui nubausti Lietuvą už savo Nepriklausomybę. Iš 8 pasiūlytų geresnių vietų, Kremlius įsakė ją statyti čia, šalia Lietuvos. Ši padėtis yra proga pasitikti tikrovę: joje yra du aspektai: tai yra grėsmė mūsų ir mūsų vaikų ateičiai ir jei norime guostis, kad dar nežuvome, esame naivūs. Jei leidžiame Astravui veikti – jau žuvome. Kita šios situacijos pusė – nežmoniškumas ir patyčia. Žinoma, tai ir mūsų išsivadavimo prieš 30 metų iš didžiosios nelaimės tąsa. Ta patyčia kuria stipresnis, prievarta, kadangi jaučiasi nestabdomas ir nebaudžiamas. Pražūtinga nelaimė iš tos jėgainės pražūtinga mums, ir Baltarusijai, kuri bet kada gali įvykti. Šios dienos akcija yra pradžia, kuri mes tikimės, jog bus didelė, žadinanti ir telkianti Lietuvos visuomenę, gal ne tik Lietuvos. Visuomenininkai ima skatinti vienijimąsi ir telkimąsi. Ar Lietuva vieningai suvokia ir susivokia. Visuomenė, Seimas, Vyriausybė, Prezidentūra. Ar tikrai vieningai ir tvirtai? Štai ką nori paskatinti visuomenininkai ir 21 žmogus pasirašęs memorandumą, kuris gali tapti tam tikru manifestu“, – pažymėjo prof. V. Landsbergis.
Renginyje pristatytame visuomenininkų memorandume pažymima, jog Lietuva privalo būti pasirengusi ir apsisprendusi ginti savo žmones nuo kasdienės branduolinės taršos ir užkratų, taip pat išnaudoti diplomatinę gynybą, kuri iki šiol, neaišku kodėl, nebuvo naudojama, reikalaujama viešai paskelbti pastarojo dešimtmečio dokumentus dėl gynybos, jei kas nors buvo padaryta, turėtų būti įkurtas rimtas centralizuotas Lietuvos savigynos su atrama ES štabas, su veiklos viešumo prievole bei atsakomybė už Lietuvą ir lietuvių tautos ateitį privalo būti iškelta aukščiau bet kokius pataikavimus, dairymusis į V. Putino verslo partnerius ar politinį korektiškumą.
Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai Mečys Laurinkus, Nijolė Oželytė, Raimundas Lopata ir TS-LKD frakcijos narys E. Zingeris.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Vobla

  Nuoroda

  Nu ar ne debilai,baltarusiai siūlo pigią elektra,o mūsų debilam nereik.

  Prieš metus
 • kur jus matot

  Nuoroda

  ta laisve ,tokioj priespaudoj niekada dar negyvenom,tai kodel milijonas zmoniu nuo jos pabego

  Prieš metus
 • Matom

  atsakymas į: kur jus matot Nuoroda

  Pabėgo ne nuo priespaudos, o pasinaudojo suteikta galimybe uždirbti daugiau.

  Prieš metus
 • nu

  Nuoroda

  landsberginių gauja neturi kuo pasigirti prieš rinkimus ,gerais darbais ,tai išsirinko nereikšmingą temą ,kelti kivirčą su Baltarusiais ,---------Astravo elektrinė statęsi ,landsberginių gaujai siaubiant Lietuvą ,tada jie davė sutikimą Baltarusiams statytis ,kubilius net buvo nuvykęs į svečius ,tylėjo ,o dabar specialiai ,prieš rinkimus, neturi kaip save parodyti apart intrigomis ir kiršinimu ,sėkmės ,nieko naujo ,vėl tos pačios dainos ,tegu baltarusai ne įsižeidžia ,kai kalba Lietuvos komunistai ,susenę ligoniai tai jiems artima ,kaimynai supranta ,,,,

  Prieš metus
 • 123

  Nuoroda

  Lietuvei prisiskaitot interneto ir juokina Pasaulį su savo teigineis tipo dizeline mašina tarsi, o į benziną įdėjus dujas, tai jau Amerika, taršos, kaip nebūta... Tas pat ir su elektra--kaimynus latvius niekina, kad perka elektra iš ruso... O, tai iš kur gauti elektros latvem ir mums parduot??? LIETUVAIČIAI SILPNAPROTYSTĖS ISIGIJOT NUO LAISVĖS...

  Prieš metus
 • Siulai

  Nuoroda

  Kaip kazkada (kol nebankrutavo Klimkevicius, savinykas) vykdavo festivalis uz Dieveniskiu, dvare, "Bite2Gever". Budavo tokia fenia, matyt kada gerai inlupa - atsukti nuogas rūras belarusų pusen. Maž i čia reiktu pakartot?

  Prieš metus
 • Giedrius

  Nuoroda

  Daunu salis viska pirkti per kelius tarpininkus

  Prieš metus
 • Taigi

  Nuoroda

  Konservatoriai visai fantazijos nebeturi, kad vėl rengiasi per rinkimus naivuoliams tą patį makaroną- Baltarusijos AE ant ausų kabinti.

  Prieš metus
 • Oziabarzdis

  Nuoroda

  Kelią savo šutvę bet nieko man atrodo neišeis čia ne lietuvoi kolūkius draskyti, o elektra jei ne pirksim tiesiogiai tai pirksim per tarpininkus brangiai

  Prieš metus
 • ožiobarzdžiui

  Nuoroda

  ir kitiems visuomeniniams-politiniams veikèjams :
  Jau "išdūrėte" tautą su eurais (pasikeis pinigai, kainos nesikeis..) Nu taip, jos nesikeitė - pasikeitė tik pinigų pavadinimas :-)
  Mums reikia pigios elektros - mes balsuosime tik už statomą Astravo elektrinę ir pigią energiją...
  Kiek kartų paskaičiuok ožiobarzdi jau mus "išdurei" per 30 metu ?
  Skemaniu Stasys

  Prieš metus
 • emgfvdhach

  atsakymas į: ožiobarzdžiui Nuoroda

  Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

  Prieš 8 mėnesių
 • KZ

  atsakymas į: ožiobarzdžiui Nuoroda

  O tai gal geriau emigruoti į Baltarusiją, jeigu nori piguvos? Viskas pigu ir alga penkis kartus mažesnė nei Lietuvoje.

  Prieš metus
 • Vat

  atsakymas į: KZ Nuoroda

  Alga tai nemažės no, galbūt net didesnė, ir dar, Baltarusija pensijas moka. O Lietuva tik viską legaliai atima.

  Prieš metus
 • Petras

  atsakymas į: Vat Nuoroda

  Pusę statybininkų, taksistų, vairuotojų ir kitus juodus darbus dirbančių , Lietuvoje dirba baltarusiai. Kam tada jiems važiuoti į Lietuvą, jei ten uždirba daugiau? Jei mokėtum naudotis Googlu, tai pamatytum kad Baltarusijoje vidutinė alga 410 €, o Lietuvoje 840 € į rankas.

  Prieš metus
 • qsddlemszw

  atsakymas į: Petras Nuoroda

  Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

  Prieš metus
 • pc pardaveja

  atsakymas į: Petras Nuoroda

  o jėzau - kur čia tiek moka ?

  Prieš metus
 • 123

  Nuoroda

  Lietuvei, patys kalti, kad uždarė Ignalinos atominę elektrine--va čia buvo didžiausia klaida... Kadangi regione atsirado trūkumas elektros--Baltarusiai ta puikiai išnaudojo... Lietuvei juokina Pasauli

  Prieš metus
 • Taigi

  atsakymas į: 123 Nuoroda

  Tai buvo ne klaida, bet nusikaltimas. Beje, referendume 90 proc. rinkėjų balsavo už senos AE darbo pratęsimą, tik VRK pasistengė, kad referendumas neįvyktų, užrašė, kad yra virš 2,6 mln. rinkėjų, iš kurių po dviejų savaičių pakartotiniuose rinkimuose kažkur apie 140 tūkst. stebuklingai išgaravo, štai tas skaičius ir padarė, kad referendumas būtų laikomas neįvykusiu.

  Prieš metus
 • 314

  atsakymas į: 123 Nuoroda

  Pasaulį juokina tie, kurie žegnojasi pamatę vėjo jėgaines. Tokių nemažai ir Anykščių rajone.

  Prieš metus
 • Čia tu

  atsakymas į: 314 Nuoroda

  kur Skemonys nori statyt?

  Prieš metus
 • Atmintis

  Nuoroda

  Vienas toks debilavotas iš musu seimo buvo net nuvažiavęs su pasiūlymu Astrvan - "planu-chuliganu" , rekonstruoti jų statomą atominę elektrinę modernizuojant ją i dujomis kirenamą...:-). Tai gavęs atsakymą net nupliko grįžęs

  Prieš metus
 • Taigi

  atsakymas į: Atmintis Nuoroda

  Matyt, pienburniai patarėjai Skverneliui taip patarė. Dabar vieną patarėją kiša į ekonomikos ministrus.

  Prieš metus
 • algis

  Nuoroda

  tokio kaimyno kaip lietuva nelinkeciau niekam

  Prieš metus
 • Dalgis

  atsakymas į: algis Nuoroda

  Gyli užuojauta vargšui Vovkai Putinui.

  Prieš metus
 • Role

  Nuoroda

  Kai dėjo pamatus tada reikėjo rūpintis dabar velu

  Prieš metus
 • Oms

  Nuoroda

  Kai tavo kaimynas tau kas vakarą prišika ant kilimėlio prie durų, tu jam ryte duodi porą eurų ant alaus?

  Prieš metus
 • Elektra

  Nuoroda

  LIETUVIAI.... NUO LAISVĖS SUGYVULEJOM VISAI- TAI DABAR, LIETUVA, UŽDRAUS BALTARUSIJAI ELEKTRA PARDUOTI... KINAMS. TAI MES LIETUVIAI GAL NUO LAISVĖS ĮSIGIJOME SILPNAPROTYSTĖS...

  Prieš metus
 • Laisvės vėjas

  atsakymas į: Elektra Nuoroda

  išoūtė

  Prieš metus
 • Veltui

  Nuoroda

  Toks pasipriešinimas nieko vertas, tik noras pasirodyt... Beje ir per vėlai...

  Prieš metus
 • tegu tik varo

  Nuoroda

  pigios elektros tartis pirkti ir gales zmones namus pigiai sildytis ir elektra nebrangtu

  Prieš metus
 • Tikrai taip!

  Nuoroda

  Eilinis konservuotų kregždžių pasispardymas prieš nudvesiant.

  Prieš metus
 • tadas

  Nuoroda

  dziugu, kad netoliese turime elektrine. gal kai is valstybes vadovavimo pasitrauks isplautasmegeniai, predesime pirkti pigia elektra. o siaip, tai reikejo prisideti prie elektrines statybos ir dziaugtis pigia elektros energija.

  Prieš metus
 • padas

  atsakymas į: tadas Nuoroda

  Pasvajok ir praeis, niekas iš Baltarusijos nepirks elektros. O kad baltarusiai iš mūsų pirks naftą, tai faktas. Net Batka nenori būti okupuotas Putino.

  Prieš metus
 • tadas

  atsakymas į: padas Nuoroda

  sapneli tu sapneli,kokia nafta? is kur pas mus nafta? lietuveleje nebent tik uteles o ne nafta

  Prieš metus
 • Padas

  atsakymas į: tadas Nuoroda

  Nafta iš ten pat, iš kur ima visas pasaulis, iš Roterdamo biržos. O ją pumpuosime per Klaipėdos uostą. Baltarusiai jau pateikė prašymus.

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: padas Nuoroda

  tiesiogiai- ne, o per tarpininkus- taip, net laižysimės, naudodami braliukų latviukų baltarusišką energiją

  Prieš metus
 • Vaidas

  Nuoroda

  Viskas po laiko , reikejo kai buvo parinkta vieta statybai , reikejo prezidentiniu lygiu tarp saliu tartis , o nesiulyt vos ne malkom kurent ta elektrine .

  Prieš metus