Vasario 21 dieną mokytojai, nerasdami kito būdo apginti savo teises, rengia protesto akciją prie Švietimo ir mokslo ministerijos. Profsąjungininkai kaltina Švietimo ir mokslo ministeriją nevykdant prisiimtų įpareigojimų. Anykštėnai mokytojai taip pat prisijungė prei protesto akcijos.

 

Vasario 21 dieną mokytojai, nerasdami kito būdo apginti savo teises, rengia protesto akciją prie Švietimo ir mokslo ministerijos.  Profsąjungininkai kaltina Švietimo ir mokslo ministeriją nevykdant prisiimtų įpareigojimų. Anykštėnai mokytojai taip pat prisijungė prei protesto akcijos.

Anykštėnai dalyvaus


Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Anykščių susivienijimo pirmininkė, A.Baranausko vidurinės mokyklos mokytoja Žana Loginava “Anykštai” sakė, kad ir anykštėnai palaikys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos  Žemaitijos regiono inicijuotą protesto akciją. “Apie akciją anykštėnai galvoja, dalyvausime joje”,- sakė Ž.Loginova,- jau aišku, kad prie akcijos prisijungs miesto mokyklų mokytojai, žinoma, visi nevažiuos, bet atstovus pasiųsime, autobusą jau užsakėme”.

Paklausta, ar svarbiausia akcijos ir gresiančio streiko priežastis  yra finansavimo stygius, Ž.Loginova sakė: ”Ne, klausimų daug, tai ir dėl mokytojų ir mokinių saugumo, mokinių skaičiaus mažinimo klasėse ir daugelio kitų dalykų”. Ž.Loginova sakė, kad visų pirma mokytojus nuvylė valdžios veiksmai. “Šiuo metu aktyvios diskusijos dėl būsimo streiko, šį kartą net visuomenė mums pritaria. Jei anksčiau sakydavo:”Ko tie mokytojai nori, juk gauna stabilius atlyginimus?”, tai dabar jaučiame palaikymą. Juk mokytojams buvo žadėta, kad atlyginimai pakils 20 procentų, realiai pakilo tik 14,7 proc. Kas žadėta, netesėta”,- sakė Ž.Loginova.Beje, Ž.Loginova sakė, kad mokytojai nerimauja ir dėlperėjimo prie etatinio apmokėjimo, nes gali pasirodyti, kad užuot padidėjęs, atlyginimas sumažės.

 Neaišku ir dėl moksleivio krepšelio

Pasak profsąjungos lyderės, labai svarbus pedagogams dar vienas klausimas – mokinio krepšelis. “Po protesto akcijos vasario 22 dieną Rokiškyje vyks regioninė profsąjungos konferencija, kurioje turi dalyvauti atstovai iš visos Aukštaitijos. Konferencijoje kalbės mokinio krepšelio metodikos autorius  anykštėnas Vytautas Plukas, kuris aiškins moksleivio krepšelio metodikos privalumus ir trūkumus. Konferencijos metu, matyt, bus sprendžiama, ką daryti su mokinio krepšeliu, nes nuomonių yra įvairių – kai kurios šalys, iš kurių kilo tokia metodika, šio krepšelio jau atsisakė. Reikės galvoti, ar siūlyti naikinti, ar tobulinti mokinio krepšelio sudarymo metodiką”,- sakė Ž.Loginova.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Anykščių susivienijimui šiai dienai priklauso apie 180 mokytojų 4 rajono mokyklose. Be Anykščių miesto mokyklų, profsąjungos skyrių turi Raguvėlės pagrindinė mokykla. Anykščių susivienijimo pirmininkė Ž.Loginava sako, kad profsąjungos skyrių buvo daugiau, deja, vykstant mokyklų pertvarkai jie neišliko.

 Įžvelgia norą pasirodyti

 Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vykdomasis komitetas, jau gavęs oficialų leidimą kitą trečiadienį surengti 200-400 dalyvių piketą, šioje protesto akcijoje ministerijai ketina priminti nevykdomus įsipareigojimus.
Piketuoti mokytojai susiruošė ne tik dėl mažų atlyginimų, bet ir dėl vis vilkinamų pertvarkymų ir reformų. 
Premjeras Gediminas Kirkilas pripažįsta, kad mokytojų atlyginimai yra per maži, tačiau mano, kad streikuoti nėra reikalo.. "Man regis, kai kurių profesinių sąjungų veikėjai tiesiog nori daugiau pasireikšti. Nors man atrodo, kad jie puikiai žino Vyriausybės planus. Bet šis ketinimas streikuoti - nieko blogo, visada galima pareikšti savo nuomonę. Kiekviena profesinė sąjunga turi savo poziciją, savo stilių, Švietimo - taip pat. Bet ar jie atspindi visų mokytojų lūkesčius, aš nežinau ", - ministras pirmininkas kalbėjo pirmadienį apie pedagogų protesto akciją.


Linas Bitvinskas
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.