Anykštėnė Marijona Fergizienė skundu kreipėsi į Anykščių rajono apylinkės teismą ir paprašė savivaldybės kontrolierei, Valstiečių liaudininkų sąjungos kandidatei į rajono Tarybą Bronislavai Šostuchienei iškelti baudžiamąją bylą dėl šmeižto.

Konkrečiai

 

Anykštėnė Marijona Fergizienė skundu kreipėsi į Anykščių rajono apylinkės teismą ir paprašė savivaldybės kontrolierei, Valstiečių liaudininkų sąjungos kandidatei į rajono Tarybą Bronislavai Šostuchienei iškelti baudžiamąją bylą dėl šmeižto.

 

Skunde M. Fergizienė rašė: „Anykščių rajono savivaldybės taryba 2007-01-25 sprendimu patvirtino Kontrolieriaus tarnybos 2006 m. veiklos ataskaitą ir ją patalpino internetiniame puslapyje www.anyksciai.lt. Ataskaitoje kontrolierė B. Šostuchienė rašo: „Išnagrinėtas M. Fergizienės skundas, atliktas patikrinimas dėl butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės objektų administravimo tarifų pagrįstumo. Nustatyta, kad buvo pasirinktas mažiausias tarifas, o dauguma namo gyventojų pasipiktinę M. Fergizienės noru atstovauti jų interesus“. 2006 m. jokio pareiškimo Kontrolierių tarnybai nerašiau. Kontrolierė B. Šostuchienė metinėje ataskaitoje prirašiusi darbų, kurių neatliko, suklaidino Tarybos narius ir, paskleisdama apie mane tikrovės neatitinkančią melagingą informaciją, apšmeižė mane. Konstitucijos 21 straipsnis numato, kad žmogaus asmuo yra neliečiamas, žmogaus orumą gina įstatymas“.

Toliau savo skunde M. Fergizienė dėstė: „Dėl B. Šostuchienės nusikalstamų veiksmų aš patyriau neturtinę žalą, dvasinius išgyvenimus, pažeminimą, emocinę depresiją. Dėl šios melagingos informacijos paskleidimo pablogėjo mano reputacija, santykiai su giminaičiais, kaimynais. Su šia melaginga informacija susipažino neapibrėžtas ratas žmonių, ir tuo mano garbei ir orumui yra padaryta didelė žala“.

M. Fergizienė prašo teismo priteisti iš B. Šostuchienės 45 tūkst.Lt neturtinės žalos. „Mūsų name yra 45 butai, todėl kiekvienam butui prašau po 1000 litų“, - savo neturtinės žalos dydžio motyvus „Anykštai“ paaiškino M. Fergizienė.

Savivaldybės kontrolierė B. Šostuchienė „Anykštai“ teigė, kad M. Fergizienės skundas nepagrįstas ir paaiškino, kad ataskaitą rajono Tarybai ji rašė už visą Kontrolieriaus tarnybos darbą, o M. Fergizienės skundą tyrė kontrolierės pavaduotoja Ona Pečiukėnienė. „Savo ataskaitoje atkartojau O. Pečiukėnienės išvadas dėl M. Fergizienės skundo tyrimo. Savo pavaduotoja neturėjau pagrindo nepasitikėti“, - teigė B. Šostuchienė.

Paklausta, kam buvo adresuotas M. Fergizienės skundas, B. Šostuchienė sakė neatsimenanti. Greičiausiai M. Fergizienės raštas kontrolieriams galėjo būti perduotas iš kurio nors administracijos skyriaus, nes pensininkė ne kartą rašė skundus merui, administracijos direktoriui ir savivaldybės įmonių vadovams...

Kontrolierės pavaduotoja O. Pečiukėnienė savivaldybės Kontrolieriaus tarnyboje jau nedirba, todėl jos komentarų dėstomu klausimu gauti nepavyko.

 

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.