Devyniose Lietuvos savivaldybėse (tarp jų ir Anykščių) LIETUVOS ROTARY APYGARDOS iniciatyva nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. pradėtas vykdyti globalus projektas,,Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“.

 

Anykščių rajono savivaldybėje pagal parengtą projekto veiklos planą ir pasirašytą bendradarbiavimo su savivaldybe susitarimą pravesti mokymai specialistams, kuriuose suteikta žinių apie savižudybių problemą, savižudybių rizikos ženklus ir pagrindinius pagalbos teikimo principus, kuriuos taikant bus efektyviau teikiama pagalba savivaldybės gyventojams esant mėginimui žudytis ar įvykus savižudybei.
 Mokymuose dalyvavo medikai, psichologai, policijos pareigūnai, socialiniai darbuotojai, seniūnijų specialistai, švietimo specialistai, visuomenės sveikatos specialistai, pagalbą rajono gyventojams teikiančių institucijų darbuotojai. Kiekvieno specialisto mokymų trukmė – 8 akademinės valandos, apmokyta 135 specialistai. Mokymus vedė Valija Šap, Europos sertifikuota psichologė klinikinėje ir sveikatos srityje, Savižudybių prevencijos įgyvendinimo Kupiškio r. darbo grupės veiklos koordinatorė.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nuoroda

  Savižudžių yra ir bus, nepadės jokie pinigai tik saviem etatai. Koks žmonių tarpusavio santykis? Vienas kitą ėda, skundžia, lipa per galvas, ne kiekvienas gali atlaikyt.

  Prieš 2 metų
 • nu

  Nuoroda

  plauna babkes valdziazmogiai ??

  Prieš 2 metų
 • Taigi

  Nuoroda

  Tegul dar labiau apvagia ir nuskurdina valstybę ir žmones, turės dar daugiau erdvės iniciatyvoms.

  Prieš 2 metų
 • kandidatas

  Nuoroda

  Rotary klubo nariu tampama pakvietus vienam iš tikrųjų narių ir neprieštaraujant kitiems klubo nariams, labai svarbi žmogaus reputacija, moralė ir vertybės.
  Ar pasitikėjimas rotariečio morale ir vertybėmis nesušlubuos, kai gerb. Ramūnas pasirinko dalyvavimą rinkimų komitete? Nemoralu žadėti, kad atsilaikysi preiš spaudimą ir pasiduoti.

  Prieš 2 metų
 • narystė

  atsakymas į: kandidatas Nuoroda

  jei dabar eitų klausimas dėl ramūno narystės, tai jis pasibaigtų neprasidėjus. Niekas net nesiūlytų kviesti į kandidatavimą, nereikėtų ir VĖTO laukti. Deja, ankščiau buvo visai kitas žmogus, buvo vertas pasitikėjimo. Parsidavė už dešros galą. Gaila.

  Prieš 2 metų
 • narystei

  atsakymas į: narystė Nuoroda

  ramūnas parašytas be didžiosios raidės specialiai?

  Prieš 2 metų
 • ?

  atsakymas į: narystė Nuoroda

  Žmogų pažinti reikia laiko.
  Negi tokia garbinga organizacija neturi svertų, kaip pašalinti jos autoritetui kenkiantį asmenį?

  Prieš 2 metų
 • Žiniai

  Nuoroda

  Lietuvą atstovaujanti Rotary apygarda inicijavo Globalios dotacijos projekto Nr. 1743565 "Suicide prevention model and its application in the municipalitues of Lithuania (Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse)" SUPREME AIM paraišką į Tarptautinį Rotary Fondą. Projekte dalyvauja Druskininkų RK (Vilniaus kraštas), Vilkaviškio RK, Marijampolės RK (Kauno kraštas), Tauragės RK, Šilutės RK (Klaipėdos kraštas), N.Akmenės RK (Šiaulių kraštas), Pasvalio RK, Anykščių RK, Ukmergės RK, Kupiškio RK, Panevėžio RK (Panevėžio kraštas) Rotary klubai. Su šių rajonų savivaldybių, kuriose ir vyksta projekto SUPREME AIM veiklos, vadovais pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai. Apygarda 1462 projekte dalyvauja kaip vietinis partneris kartu su tarptautiniu partneriu – Apygarda 2305 (Norvegija). Formuojant 91700 USD SUPREME AIM biudžetą taip pat dalyvavo Apygarda 2290 (Norvegija), Apygarda 2240 (Čekija-Slovakija), Kauno RK, RK Klaipėda Concordia 1826, Fraena RK, Gjovik RK (Norvegija), RK Riga Ridzene (Latvija), RK Bartoszyce-Lidzbark Warminski, RK Gizycko, RK Olsztyn, RK Sopot International (Lenkija) bei RK Howard West (JAV).

  Prieš 2 metų
 • Ggg

  atsakymas į: Žiniai Nuoroda

  Kuo daugiau organizaciju lengviau pinigus isisavinti

  Prieš 2 metų