Pasirodo, kad paukštiena nesaugi netgi prekybos centruose
Lietuvių šventiniam stalui grasina salmoneliozė. Tyrimas atskleidė, kad net 9 iš 20 paukštienos mėginių, paimtų prekybos centruose, pasirodė esantys užkrėsti salmonelėmis

Lietuvoje susiklostė paradoksali situacija – kasmet gerėjanti maisto produktų, tarp jų ir paukštienos, kokybei, smarkiai didėja susirgimų salmonelioze skaičius. Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro duomenimis, per metus šių infekcijų skaičius išaugo apie 50 proc.

Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos (ES) šalys, šiemet yra gavusi 36 pranešimus apie salmonelėmis užkrėstus paukštienos produktus. 22–uose iš jų informuojama apie nekokybišką lenkišką vištieną. Dviem atvejais salmonelių aptikta ir lietuviškoje vištienoje. Užkrato taip pat rasta olandiškoje bei daniškoje paukštienoje.

Specialistai teigė, jog yra įvairių priežasčių, kodėl gerėjant maisto kokybei užsikrėtimų šia infekcija daugėja: klimato atšilimą, kuris veikia patogeninių bakterijų dauginimąsi, nevaržomą prekių judėjimą ir kt.

Taip pat, pasak jų, vis aktualesnė tampa visų grandžių – nuo pašarų ruošimo, broilerių auginimo, jų gamyklinio perdirbimo iki realizavimo parduotuvėje – kontrolė.

Anot specialistų, ligos nesunkiai būtų galima išvengti, jeigu virtuvėje būtų laikomasi elementarių higienos taisyklių.

Kaip žinia, salmoneliozės protrūkis mūsų rajone buvo užfiksuotas Traupio seniūnijoje po spalio 31 dienos gedulingų pietų, kurie surengti Traupio klebonijoje. Oficialiais duomenimis, ūmia žarnyno infekcija tąkart susirgo 35 žmonės, iš kurių 17 – kai po tyrimų patvirtinta salmoneliozė. 11 susirgusių asmenų, tarp jų ir Traupio klebonas Gintautas Gudas, buvo gydomi Panevėžio infekcinėje ligoninėje.

Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT)specialistams nepavyko rasti salmoneliozės protrūkio Traupyje priežasties, tačiau manoma, kad salmoneliozės šaltiniu galėjo būti šia liga sirgęs žmogus, nors maistą gedulingiems pietums ruošusios šeimininkės buvo linkusios manyti, kad salmonelėmis užkrėstą maistą nusipirko viename Panevėžio prekybos centre.

Anykščių VMVT vadovai apie nelegalius maitinimus Traupio klebonijoje raštu informavo Panevėžio vyskupą Joną Kaunecką.

 

 

Anykšta

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.