Sako, kad upės vanduo nuneša viską, tačiau išmestos šiukšlės kažkur sustoja ir kaupiasi. Kol kas Anykščių rajono upės sulaukia tik pavienių entuziastų, kurie savo jėgomis valo upes, dėmesio. Jau ketvirti metai kauniečiai rengia akciją “Tapk šventas valydamas Šventąją”, o Virintą antri metai nuo anykštėnų “dovanų” valo vilniečiai. Valantys upes žmonės sako net neįsivaizdavę, kiek šiukšlių gali būti upėse.

 Sako, kad upės vanduo nuneša viską, tačiau išmestos šiukšlės kažkur sustoja ir kaupiasi. Kol kas  Anykščių rajono upės sulaukia tik pavienių entuziastų, kurie savo jėgomis valo upes, dėmesio. Jau ketvirti metai kauniečiai rengia akciją  Tapk šventas valydamas Šventąją”, o Virintą antri metai nuo anykštėnų “dovanų” valo vilniečiai. Valantys upes žmonės sako net neįsivaizdavę, kiek šiukšlių gali būti upėse.

 Mintis kilo spontaniškai

 “Prieš ketverius metus paskutinį rugsėjo savaitgalį būrelis entuziastų pagal devizą “Tapk šventas valydamas Šventąją” išsiruošė tvarkyti Šventosios upės. Šiam žygiui vadovauja UAB “Robinzonada” direktorius, buvęs Robinzonas Linas Samaška,apie tai praneša laikraštis „Žaliasis pasaulis“(Skaistė Vasiliauskaitė: “Tapk šventas valydamas Šventąją”). Pasak L.Semaškos, per šešias dienas pirmaisiais metais buvo surinkta 20 žmonių komanda,  sudarytas maršrutas ir išvykta valyti Šventosios upės.

Pirmaisiais ir antraisiais metais tvarkyta Šventosios upės atkarpa nuo Ukmergės iki Jonavos. Trečiais metais ir šiemet šiukšlės trauktos iš upės, plaukiant nuo Anykščių iki Ukmergės. Šių metų akcijoje dalyvavo per 70 dalyvių (suformuoti 38 baidarininkų ekipažai).

Plačiau -"Anykštoje" 

 

Linas Bitvinskas
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.