Parodos atidaryme kalbėjo Lietuvos bajorų Karališkosios sąjungos senatorius Kazimieras Mackevičius (pirmas dešinėje) ir fotografas restauratorius Rimantas Vilavičius (pirmas iš kairės).
Antradienio vakarą Anykščių viešojoje bibliotekkoje atidaryta senųjų nuotraukų paroda “Tarpukario bajorai”. Tarp 90 - ies nuotraukų eksponuojamos ir 14 garsaus praeito šimtmečio pradžios Anykščių fotografo Juozo Survilos (1880 – 1964) darytų portretų, grupinių fotografijų. Susitikime su anykštėnais dalyvavo jo anūkė Irena Šulciene.

 

Antradienio vakarą Anykščių viešojoje bibliotekkoje atidaryta senųjų nuotraukų paroda “Tarpukario bajorai”. Iš 90 - ies nuotraukų eksponuojamos ir 14 garsaus praeito šimtmečio pradžios Anykščių fotografo Juozo Survilos (1880 – 1964) darytų portretų, grupinių fotografijų. Susitikime su anykštėnais dalyvavo jo anūkė Irena Šulciene.

Parodoje eksponuojamos nuo 1902 – ųjų daugiau kaip 3 dešimtmečius anykštėnus fotografavusio J. Survilos nuotraukos. Pasak jo anūkės I. Šulcienės, pasidžiaugusios, kad nuotraukos sugrįžo ten, kur ir buvo fotografuotos, tai buvęs reiklus sau ir kitiems, be galo darbštus iur talentingas žmogus. “Vedęs savo mokytojo vargonininko dukrą Kazimierą Vonžodaitę, J. Survila atsikėlė į Anykščius, - pasakojo I. Šulcienė. – Dirbo bažnyčioje vargonininku, Anykščiuose pastatė 3 namus, kurių vieną skyrė teatriniams vaidinimams. Fotografavo ne tik paviljone, bet ir prie bažnyčios, gamtoje. Eilėraščius rašė trim kalbom”.

Į šventinę bajorų nuotaiką šiek tiek druskos įpylė anykštėnas Antanas Mieželis, pastebėjęs, kad nėra čia ko didžiuotis bajoro vardu. “Aš dar Šapokos “Istorijoje” skaičiau kiek nelaimių ir gėdos Lietuvai pridarė bajorai”, - sakė A. Mieželis. Tačiau jį atvėsino šalia stovėjęs teisėjas Liudvikas Myško bei gausiai parodos atidaryme dalyvavusios moterys.  

 Plačiau - "Anykštoje"

 

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.