Buvęs kriminalistas Vilmantas Vaitkūnas su ikiteisminio tyrimo prokuroru aptars kitas kardomąsias priemones.
Iš Anykščių teismo salės į laisvę paleistas 12 metų nuo teisėsaugos besislapstęs buvęs Anykščių policijos kriminalistas 39 metų Vilmantas Vaitkūnas. Jis buvo sulaikytas vakar po grandiozinės dviejų rajono policininkų slaptos ir ginkluotos operacijos Ryklikų kaime (Kavarsko sen.)

Iš Anykščių teismo salės į laisvę paleistas 12 metų nuo teisėsaugos besislapstęs buvęs Anykščių policijos kriminalistas 39 metų Vilmantas Vaitkūnas. Jis buvo sulaikytas vakar po grandiozinės dviejų rajono policininkų slaptos ir ginkluotos operacijos  Ryklikų kaime (Kavarsko sen.)

Ikiteisminį tyrimą atliekantis prokuroras Arenijus Baltrušaitis įtariamajam V. Vaitkūnui prašė skirti kardomąją priemonę – suėmimą 2 mėnesių terminui.

Tačiau teisėjo Sauliaus Zajarsko nutartis buvo netikėta: V. Vaitkūnas paleistas į laisvę. „Suėmimas yra pati griežčiausia priemonė. Šiuo atveju žmogus oficialiai dirbo, turi šeimą, vaiką, todėl jo suėmimas būtų neproporcinga priemonė. Kita vertus, V. Vaitkūnas per 12 metų naujų nusikalstamų veikų nepadarė, todėl prokuroras svarstys, ką daryti toliau. Yra pakankamai didelis kardomųjų priemonių sąrašas, todėl iš jo yra ką rinktis, kad būtų užtikrintas įtariamojo dalyvavimas procese. V. Vaitkūnas teismą nuoširdžiai patikino, kad jam tie 12 metų buvo kaip bausmė: bijojo kiekvieno šlamesio, kiekvieno šuns lojimo“, - „Anykštai“savo nutarties motyvus  paaiškino S. Zajarskas.

Arvydas LINGAITIS
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.