Vyriausybė siūlo griežtinti bausmes neblaiviems ir nedrausmingiems vairuotojams. Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisų projektui ir teiks jį Seimui. Vyriausybė siūlo griežtinti bausmes neblaiviems ir nedrausmingiems vairuotojams.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisų projektui ir teiks jį Seimui.

Šiame projekte siūloma diferencijuoti administracinę atsakomybę už pažeidimus, turinčius tiesioginę įtaką avaringumui. Numatoma atsisakyti policijai nebūdingos baudų išieškojimo funkcijos, didinti policijos pareigūnų veiklos skaidrumą.

Pasak Susisiekimo ministerijos sekretoriaus Rimvydo Gradausko, šiuo metu už daugelį Kelių eismo taisyklių pažeidimų, turinčių tiesioginę įtaką avaringumui, yra numatytos tik baudos, tačiau nenumatytas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas. Analizuojant nuobaudų taikymo praktiką konstatuota, kad ne visada yra pasiekiami administracinės nuobaudos tikslai, taip pat būna daug atvejų, kai bauda nėra išieškoma.

Asmenims, kurie patraukti atsakomybėn už vairavimą esant neblaiviems ir kuriems paskirtas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, sumokėjusiems piniginę baudą, teismai, vadovaudamiesi lanksčia ATPK nuostata panaikina nuobaudą, atimančią teisę vairuoti. Viena iš pagrindinių avaringumo priežasčių - vairavimas esant neblaiviam, todėl tokie vairuotojai neturėtų turėti galimybės išvengti bausmės - teisės vairuoti transporto priemones atėmimo.

Siūloma griežtinti atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, sukėlusį kitų asmenų nežymų sveikatos sutrikdymą, kai tai padarė neblaivus ar apsvaigęs asmuo. Už šį pažeidimą asmenims, neturintiems teisės vairuoti, kaip alternatyvią nuobaudą siūloma taikyti administracinį areštą su transporto priemonės konfiskavimu. Transporto priemonės konfiskavimą taip pat siūloma skirti už pakartotinį transporto priemonių vairavimą esant neblaiviems ar apsvaigusiems.

Taip pat projekte siūloma nustatyti administracinę atsakomybę neblaiviems ar apsvaigusiems mopedų, dviračių vairuotojams, važnyčiotojams. Baudos dydis - nuo 300 iki 500 litų.

Kita pagrindinė avaringumo priežastis - nustatyto greičio viršijimas. Pataisų projekte siūloma vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, nustatytą greitį viršijusiems daugiau kaip 40 kilometrų per valandą, taikyti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą. Vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemonės, viršijusiems greitį daugiau kaip 50 kilometrų per valandą, siūloma taikyti administracinį areštą.

Siūloma griežtinti atsakomybę vairuotojams, kurie vairavo transporto priemonę neprisisegę saugos diržų bei vežė keleivius, kurie nebuvo jų prisisegę. Šiuo metu nustatyti baudos dydžiai yra neadekvatūs pažeidimų pavojingumui ir neleidžia efektyviai siekti administracinės nuobaudos tikslų. Siūloma bauda vairuotojui, neprisisegusiam saugos diržo, - nuo 100 iki 200 litų arba teisės vairuoti atėmimas vienam mėnesiui, keleiviui - nuo 100 iki 200 litų bauda.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.