Rašytojas Vytautas Bubnys(centre) jo žmona Elena Kurklietytė bei literatūros kritikas Alfredas Guščius anykštėnams kalbėjo apie galimybes tobulėti.
Spalio 4 dieną Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekoje viešėjo žinomas lietuvių prozininkas, daugelio literatūros premijų laureatas rašytojas Vytautas Bubnys, jo žmona, taip pat rašytoja ir žurnalistė Elena Kurklietytė, bei literatūros kritikas Alfredas Guščius.

Spalio 4 dieną Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekoje viešėjo žinomas lietuvių prozininkas, daugelio literatūros premijų laureatas rašytojas Vytautas Bubnys, jo žmona, taip pat rašytoja ir žurnalistė Elena Kurklietytė, bei literatūros kritikas Alfredas Guščius, pristatęs savo knygą apie Vyt. Bubnio kūrybą „Po aukštu dangum“.

Šis renginys iš bibliotekos projektinio ciklo „Atraskime laiko tobulėti jau šiandien“. Nauja pažintis – visada postūmis į tobulėjimą, nes susitikimai palieka kažką naujo, paskatina paskaityti vieną ar kitą kūrinį. Pask bibliotekininkų, renginio tikslas buvo pakalbėti apie gyvenimą, apie kūrybą, apie vertybes, kurių nuolat ieško žmogus.

„O gyvenime buvo visko, visko, visko...“,- taip pradėjo pokalbį su auditorija Vytautas Bubnys. Nueitas gražus kūrybinis kelias, rašytojo knygos apie tikėjimą gyvenimu:gyvenimu regimu ir neregimu, gyvenimu nenuspėjamu, kupinu paslapties. Rašytojas sakė, net baugu ištarti, kad „mano knygų tiražas pasiekė šešis milijonus“. Susitikimo metu V. Bubnys daugiau kalbėjo apie naujausią savo romaną „Švento Vito šokis“. Kad nepradėtų puikuotis savo kūryba, rašytojas paprašė žodį tarti literatūros kritiką Alfredą Guščių. Kritikas pristatė savo knygą apie V. Bubnio kūrybą  „Po aukštu dangum“. Kalbėdamas pabrėžė, kad dvejus metus tyrinėjo rašytojo kūrybą. Nežiūrint labai kruopštaus ir nuoseklaus darbo, sakėsi apturėjęs didelį malonumą ir jaučiasi taip lyg būtų baigęs antrą universitetą. „Ir šiandien galiu pasakyti, kad  Vytautas pats pajėgiausias savo kartos prozininkas“, - sakė Alfredas Guščius.

Moteriškos šilumos į pokalbį įnešė V. Bubnio žmona rašytoja Elena Kurklietytė, sakydama “noriu "prižeminti" mūsų pokalbį, nes labai jau aukšom frazėm kalbam“. Ponia Elena, laikydama rankose savo tomelį „Slaptingoji Prema“,dar kartą mintimis nuklydo į Indiją, pasidžiaugė, kad ši knyga jau tris kartus leista, bet knygynuose jos nerasi...O romanas „Lyla“ jau nesusilaukė tokios sėkmės, kaip pati rašytoja sakė: „septynis metus studijavau Rytų filosofiją ir indų mitus, ieškodama sąsajų su lietuviškaisiais mitais, bet ši knyga – ne greito maisto restoranas, ir sunkiai randa savo skaitytoją“. Lyginant su Vytautu Bubniu, Elenos Kurklietytės kraitis į lietuvių literatūros lobynus labai kuklus, bet rašytojai tenka pati atsakingiausia misija – ji pirmoji skaito V. Bubnio romanus, kol jie dar yra rankraštyje.

Nors susitikimas truko pusantros valandos, svečiai džiaugėsi gausios auditorijos dėmesiu, sakė, kad gera kalbėti, kai matai tokias priimančias ir dėmesingas akis.

Bibliotekai šį susitikimą dovanojo leidykla „Alma littera". Apie susitikimą papasakojo bibliotekos Įvaizdžio kūrimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Judita Skačkauskienė.

ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.