AB „Anykščių vynas“ vadovas Marius Gudauskas ir Anykščių muziejaus direktorius Antanas Verbickas rėmė akciją „Aš statau Vorutos pilį“ ir už sėkmę kėlė Vorutos vyno taures.
Šeštadienį daugiatūkstantinė minia suplūdo į Anykščių Dainuvos slėnį, kuriame vyko 7 – oji Miesto ir Vyno šventė, skirta palaikyti idėją, kad ant Šeimyniškėlių piliakalnio būtų atstatyta karaliaus Mindaugo Vorutos pilis.

 

Šventės vynas – Vorutos vynas

 

Sveikindamas šventės dalyvius AB „Anykščių vynas“ direktorius Marius Gudauskas teigė, kad šios šventės tema „Vorutos pilis“, o šventės vynas – Vorutos vynas, kurio butelį Dainuvos slėnyje buvo galima nusipirkti už 12 – 14 litų. Kita vertus, ši Vyno šventė išsiskyrė ir tuo, kad jos dalyviai gėrė ne tik vyną, bet ir „HBH Vilkmergės“ alų, kurio daryklą pastaruoju metu įsigijo AB „Alita“.

Kadangi AB „Anykščių vynas“ rėmė Anykščių muziejaus akciją „Aš statau Vorutos pilį“, M. Gudauskas pristatė geltonais marškinėliais vilkinčius jaunuolius, kurie šventės metu rinko aukas pilies atstatymui. Už paaukotą vieną litą žmogus gavo lipduką su užrašu „Aš statau Vorutos pilį“, o tiems, kas nešykštėjo trijų litų, akcijos organizatoriai įteikė geltonus balionus. Prie įėjimo į Dainuvos slėnį buvo pastatytas Vorutos pilies fragmentas, prie kurio stovėję to meto pilėnai anykštėnams ir miesto svečiams dalino akcijos „Aš statau Vorutos pilį“ lipdukus, balionus ir kitokią informaciją. Beje, lėšas Vorutos pilies atstatymui aktyviai rinko ir pats muziejaus direktorius Antanas Verbickas.

 

Kurortuose visada būna linksma

 

Vicemeras Donatas Krikštaponis, pasinaudojęs proga, kad Anykščiams neseniai buvo suteiktas kurortinės vietovės statusas, AB „Anykščių vynas“ vadovui M. Gudauskui įteikė naujai išleistą albumą „Puokštė Anykščiams“, siūlydamas jį pavartyti ir įsitikinti, kad „pats geriausias kurortas yra Anykščiai. O šventės dalyviams mero pavaduotojas D. Krikštaponis sakė: „Nepraėjo dar nė savaitė, o mes Anykščiuose ir vėl švenčiame, bet, mielieji, tikriausiai prie to reikės priprasti, kadangi kurortuose visuomet būna linksma ir daug kultūrinių renginių“.

 

Kunigaikštis ragino grįžti su batais

 

Vyno šventę, kurioje koncertavo ansamblis „Vydraga“, Edmundas Kučinskas ir stepo šokių grupė „Funny Beat“, grupės „Delfinai“, „Yva“ ir „In Culto“, vedė aktorius Giedrius Arbačiauskas, kaskart vis virstadęs vis kitokiu karaliaus Mindaugo laikų personažu. „Tebuna pašlovintas Aukščiausiasis, dangus ir žemė, dievai ir deivės, leidę mums šiandien čia susirinkti į šitą garbingą ir gražią šventę. Lai ji suteikia mums išminties, džiaugsmo ir meilės juos tinkamai ir gražiai pagarbinti. Būkit pašlovinti, garbingi Nalšios ir Sėlių žemės žmonės, žemaičiai ir aukštaičiai, būkit pašlovinti svečiai ir anykštėnai, susirinkę šioje žemėje Vorutos pilies papėdėje, - pradėdamas Vyno šventę į susirinkusiuosius kreipėsi kunigaikštis G. Arbačiauskas. – Šiandien aš jus kviečiu pabūti šios nuostabios pilies pilėnais, pašvęsti ir pasilinksminti taip, kaip mokėjo švęsti tais Mindaugo laikais“. Aktorius G. Arbačiauskas, televizijos laidoje „Dviračio žynios“ kuriantis prezidento Valdo Adamkaus personažą, perdavė ir „šių laikų kunigaikščio sveikinimą: „Aš, skant, esu už Lietuvą be pamirštų žmonių ir todėl norėčiau jums šiandien visiems palinkėti, skant, labai geros šventės, ir kad jūs iš šitos šventės grįžtumėt su savo pačių batais, vansi, arba bent jau su batais, skant, arba bent jau grįžtumėt, o jei nuspręstumėt pasilikti čia, tai visi prisidėtumėt prie Vorutos pilies atstatymo“.Vidurnaktį Dainuvos slėnio padangę nušvietė šventinis fejerverkas, o iki paryčių vyko jaunimo diskoteka...

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.