Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) konstatavo, kad tėvai neatsako už vaikų elgesį mokykloje, net jei jie ten švaistosi peiliu. Tai paaiškėjo, kai vienas anykštėnas pasiskundė, kad policijos pareigūnas surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, o teismas skyrė įspėjimą dėl tėvų valdžios nepanaudojimo. Anykštėno atžala mokykloje švaistėsi peiliu ir mušė bendraamžius. Teisininkų nuomone, kaltę turi prisiimti... gimnazijos vadovai. Tėvai neatsako už savo vaikų elgesį mokykloje – jeigu 14 metų neturintis vaikas mokykloje sužaloja bendraklasį, atsakomybę turi prisiimti ne blogai auklėjantys tėvai, o nepilnamečius prižiūrinti ugdymo įstaiga.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) konstatavo, kad atsakomybę dėl įvykio, kai Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje vienuolikmetis peiliu švaistėsi prieš neįgalią mergaitę bei sumušė berniuką, privalo prisiimti švietimo įstaigos vadovai.

LVAT švietimo darbuotojams nepalankų sprendimą priėmė, kai į teismą kreipėsi vienas Anykščių miesto gyventojas. Jam policijos pareigūnas buvo surašęs administracinio teisės pažeidimo protokolą, o teismas skyrė įspėjimą dėl tėvų valdžios nepanaudojimo.

Tokių sankcijų buvo imtasi po incidento J.Biliūno gimnazijoje. Teismas nustatė, kad vienuolikmetis berniukas iš chuliganiškų paskatų grasino peiliu neįgaliai mergaitei bei apstumdė vyresnį berniuką. Be to, mažametis jam kelis kartus trenkė kumščiu į veidą.

LVAT sprendime nurodė, kad už vaikų saugumą mokykloje atsako ir jį užtikrina pedagogai. Be to, jie privalo stebėti vaikų elgesį ir užkirsti kelią konfliktams bei muštynėms.

Teismas taip pat pažymėjo, kad už savo vaikų elgesį mokykloje ar kitoje ugdymo įstaigoje tėvai negali atsakyti – esą jie neturi galimybių tiesiogiai realizuoti savo tėvų valdžios.

ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.