Buvusios Anykščių gaisrinės pastatą nuomojančiam Viešintų seniūnijos ūkininkui Algiui Bukauskui Anykščių rajono taryba leido atlikti pastato kapitalinį remontą. Prieš ketverius metus šis pastatas ūkininkui buvo išnuomotas sveikatingumo, apgyvendinimo bei maitinimo paslaugoms teikti.
Su remonto darbų techniniu projektu susipažinęs liberalas, architektas - dizaineris Kęstutis Indriūnas įžvelgė, kad ūkininkas A.Bukauskas siekia apeiti su savivaldybe pasirašytus įsipareigojimus ir patrauklioje Anykščių vietoje užsiimti prekyba, o ne teikti savivaldybės strateginiuose planuose numatytas paslaugas.

 


Kalbėjo, kad verslininkas „išdūrė“ Tarybą

Anykščių rajono tarybos narys L.Indriūnas, išnagrinėjęs dokumentus, išsiaiškino, kad projektiniuose remonto darbų pasiūlymuose maitinimui buvusios gaisrinės patalpose skirta 46 proc. pastato ploto, prekybai - 42 proc., apgyvendinimui - 12 proc., o sveikatingumui – nė lopinėlio.
„Ūkininkas A.Bukauskas prašo pastatų paskirtį pakeisti į maitinimo. Jei mes sutiksime, ten,vietoje apgyvendinimo ir sveikatingumo, atsiras maitinimo įstaiga. Nuomos sąlygos yra ydingos. Mes visą laiką skelbiame, kad pagrindas yra sveikatingumas ir apgyvendinimas. Tai yra mūsų vizijos tikslas. Išnuomojame geriausią, vertingiausią pastatą, kokį turi Anykščiai, geriausioje vietoje ir mes jį atiduodame maitinimui ir prekybai. Man atrodo, kad tai tikrai yra blogai“, - kalbėjo K.Indriūnas.
Keičiant sutarties sąlygas, Anykščių rajono tarybos narys K.Indriūnas siūlė, kad buvusioje gaisrinėje bent jau apgyvendinimo paslaugos sudarytų didžiąją patalpų dalį.
„Suprojektuota atmestinai, kavinė vargu ar ten atsiras, ten suprojektuota tik prekyba. Čia yra apgavimas absoliučiai. Žmogus nori tik prekiauti ir pučia mums į akis miglą“, - tęsė architektas dizaineris.
Jis kalbėjo, kad buvusios gaisrinės vieta yra „auksinė vieta prekybai“ ir siūlė kolegoms praregėti.
„Atsiranda verslininkas, kuris nori išdurti Tarybą, ir visi džiaugiasi. Džiaukitės“, - replikavo K.Indriūnas.


Užsiminė ir apie sutarties nutraukimą

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius kolegą ramino: „ Jei po sutarto termino apgyvendinimo ir kavinės neatsiras, sutartis dėl gaisrinės pastato su ūkininku A.Bukausku bus nutraukta.“
Beje, šiemet Anykščių rajono savivaldybė ūkininkui A.Bukauskui išrašė 10 tūkst. Eur baudą už pagrindinių nuomos sutarties sąlygų neįvykdymą. Ūkininkas V.Bukauskas „Anykštai“ sakė, kad buvusios gaisrinės pastato remonto darbų laiku nepradėjo dėl to, kad laiku nespėjo pasirūpinti pastato rekonstrukcijos projektu. Dėl to jis kaltino jį apgavusį architektą, o baudą geranoriškai savivaldybei sumokėjo.


Ragino leisti žmonėms dirbti

Liberalo K.Indriūno pastabomis nebuvo patenkintas Anykščių rajono tarybos narys K.Tubis. Būtent jam užimant Anykščių rajono mero pareigas, senosios gaisrinės pastatas buvo išnuomotas ūkininkui A.Bukauskui, kuris buvo vienas iš K.Tubio rėmėjų per savivaldos rinkimus.
„Žmonės tegu dirba, o kolega Kęstutis iš karto nori pritaikyti labai smulkų dalyką ir tą žmogų išvyti iš tų patalpų, nežiūrint, kiek šimtų tūkstančių ten jau investuota, sukurtos darbo vietos ir visa kita. Ko mes tuo siekiame, ar kad Anykščiai gyvuotų, ar kad nutiktų priešingai?“ - kalbėjo K.Tubis.
Jam antrino ir su K.Tubio visuomeniniu rinkimų komitetu į Anykščių rajono tarybą patekęs Audronius Gališanka, kuris teigė, kad ateityje dėl panašių dalykų Anykščius gali aplenkti privačios investicijos.


Svaidėsi kaltinimais architektams

Anykščių rajono tarybos narys K.Tubis taip pat pažėrė kaltinimų Anykščių rajono savivaldybės architektams, kurie esą trukdo verslui.
„Man žinoma atvejų, kai nepatinka architektui spalva ir užsakytas projektas, kuris jau yra apmokėtas, vėl dešimtimis tūkstančių mokama už tai, kad būtų rengiamas kitas projektas. Mes niekada nebūsime turtingi, Anykščiai niekada neturės gero vardo nei tarp architektų, nei tarp nuomininkų. Leiskime žmonėms daryti, kas įmanoma daryti“, - sakė jis.
Tiesa, „Anykštai“ apie Anykščių rajono savivaldybės architektus po Anykščių rajono tarybos posėdžio K.Tubis nieko konkretaus pasakyti negalėjo.
„Pasidomėkite savivaldybėje, kiek kartų teko perprojektuoti buvusius projektus. Galėsiu įvardinti, bet jūs pasidomėkite. Galėsiu pasakyti, bet tegu savivaldybė paaiškina, kiek kartų ir kur buvo perprojektuoti statiniai. Aš pasakysiu, kada reikės“, - žadėjo jis.


Savivaldybė: „Komentuoti galime atvirkštinį reiškinį“

Reaguodama į Anykščių rajono tarybos nario K.Tubio pasiūlymą, „Anykšta“ jo keliamus klausimus pateikė Anykščių rajono savivaldybei. „Informuojame, kad tokio atvejo nežinome, todėl komentuoti negalime. Komentuoti galime atvirkštinį reiškinį, kada keičiami sprendiniai, daromi papildomi siūlymai, teikiami ne vienas, o keli variantai – ir tai ne visada už tai kompensuojama. Daug svaresni pakeitimai daromi už tą patį atlygį, kas yra sutartyje. Ir tai nėra visiškai sąžininga. Projektavimas yra intelektualus veiksmas, neparodysi nupirkęs cemento maišo, todėl tenka konstatuoti, kad projektavimo kainos Lietuvoje (ne išimtis ir Anykščiai) yra tikrai žemos, kas dažnu atveju atliepia projekto kokybei“, - komentavo Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.


„Neapykanta augina neapykantą“

Ūkininkas A. Bukauskas „Anykštai“ sakė, kad stebėjo kovo mėnesio rajono Tarybos posėdį, kuriame buvo priimamas sprendimas dėl buvusios gaisrinės pastato kapitalinio remonto.
Pasiteiravus, kaip reagavo į posėdyje Anykščių rajono tarybos nario, architekto - dizainerio K.Indriūno išsakytas pastabas bei replikas apie buvusios gaisrinės projektinius remonto darbų pasiūlymus, A. Bukauskas kalbėjo: „Apgyvendinimui du kambariai jau yra beveik paruošti.Veiks salė, edukacija. Nežinau, gal tam žmogui ( Anykščių rajono tarybos nariui K.Indriūnui, - red.pastaba) atrodo, kad maitinimo įstaiga yra ten, kur tau pila daug „šnapso“ ir galima daug priliuobti. Mes ruošiame maistą, rengiame banketus, žmonės pagamintą maistą išsiveža. Šiuo metu juk net negalima toje salėje sėdėti. Visi mūsų paruošta produkcija patenkinti, gaminame natūraliai, turiu Lietuvos tautinio paveldo sertifikatą...Aš jau nebežinau, kaip daugiau žmogui širdį parodyti. Ta neapykanta augina neapykantą, o čia reikia geruoju. Tuo labiau, kad aš dirbu su mėsa. Jei į mėsą „įdėsi“ daug keiksmažodžių, tai ji vartotoją tokia ir pasieks. Turi būti kaip nuolankus tarnas.“
Ūkininkas A. Bukauskas džiaugėsi, kad Anykščių rajono taryboje dar yra „sveiko proto“ anykštėnų išrinktųjų. „Reikia padėkoti tiems žmonėms, kurie mąsto blaiviai. O kalbėti kažkokius niekus... Net nežinau, ką čia komentuoti“, - tęsė jis.
Per vienus savivaldos rinkimus ūkininkas A.Bukauskas buvo nušalintojo Anykščių rajono mero K.Tubio rėmėjas. „Gal visoje šioje istorijoje slypi ir kažkiek politikos?“- klausėme ūkininko A. Bukausko.
„Mes kaip draugai su K.Tubiu, aš jo žemes dirbu. Mes iš vieno krašto, nuo senų laikų pareigūnai abu. Man net neteko K.Tubio paremti, tik skrajutes padalinau per parduotuvę. Valdžios keitėsi, tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad esu visų Anykščių rajono savivaldybės renginių rėmėjas. Aš neskirsčiau, ar „rudieji“, ar „raudonieji“, - kalbėjo ūkininkas.
Pasiteiravus, kada buvusios gaisrinės pastato kapitalinį remontą planuoja pradėti, ūkininkas A.Bukauskas kalbėjo, kad „neina klausimas, kaip greičiau patvirtinti techninį projektą, o kaip „atimti – neatimti“. Ūkininkas prisipažino, kad pajutęs „sąmokslo teoriją“ su juo buvusios gaisrinės pastatų nuomos sutartį galimai nutraukti.
Senosios gaisrinės pastatų kapitalinio remonto projektinius pasiūlymus parengė architektas Rimantas Pauža.„Jis apsiėmė šį darbą, nes mato, kad viskas yra legalu, tvarkinga. Mato, kad žmonės dirba. Jei visi taip dirbtų, ir kiti užsidirbtų. Tuo labiau kad pas mane ūkyje 30 žmonių dirba ir visi gauna normalius atlyginimus“, - kalbėjo ūkininkas A. Bukauskas.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Atsakymas visiems

  Nuoroda

  Gal jau užteks mobingų Anykščių rajone, kaip prasidėjo po rinkimų taip ir nesibaigia valymai. Bjaurų ir skaityti - puse miesto stovi lūženų, o čia žmogus dirba,tai blogai. Visa respublika skaito, kaip Jums ne gėda. Labai pritariu senjorei už teisingus pastebėjimus. Kiek dar senamiestį stovės sinagogos griaučiai, per visą nepriklausomybę, niekas nemato kas dedasi. Imkitės priemonių bauskit, nacionalizuokit. Ko sėdi Indriūnai, kaip višta ant kiaušinių, parodyk iniciatyvą -dirbk, o ne karksėk. Taikos gatvėje stovi "labai gražus namas" - kiaulidė imkis tvarkyti fasadą, gražinkit miestą. Pilna aikštė kioskų - kas čia per "reklama - papuošalai", spaudos kioskelis kliuvo - čia ne. Įdomu, kur dingo Anykščių architektai, kur pažvelgsi visur griaučiai. Pabandyk eilinis žmogau, ką daryti tuoj pripuls vanagai. Važiuoja ekskursijos , vedžioja gidai po senamiestį apšnerkštą ir džiaugiasi, kaip "gražu".

  Prieš mėnesį
 • Perku Žiežmarių saltiena

  Nuoroda

  Per pus pigiau į vargo nematau. Už 7 eur pats tegu kisa iį savo pilvą. Kriautuvej paklausiau, tai buvau da iskoliotas prieš metus

  Prieš mėnesį
 • toje parduotuvėje

  Nuoroda

  pirkau dalį ,parašyta,kad paveldas, skilandžio,tai kitą rytą turėjau išmesti ,nei pats valgysi nei save gerbiančiam bomžui tiks.Visas per pusę paros pajuodo iki skūros,o buvo raudonas kaip paveldinis.Tai va kokia taikoma technologija-vienadieniai produktai.Išvyti juos ir baigta.

  Prieš mėnesį
 • Darius

  Nuoroda

  Savivaldibė uždika kuria saviem verslus...baseinas nuoma už kapeikas...roko virtuvė....gaisrinė ..vardink ir vardink

  Prieš mėnesį
 • senjorė

  Nuoroda

  p. Indriūnas nori dar vieną padaryt mieto centre namą vaiduoklį. Ko Jis tyli dėl kelis dešimtmečius stovinčios buvusios ligoninės, turbūt bijo nusikalstomo pasaulio atstovų

  Prieš mėnesį
 • kaip senasis ligoninės pastatas? Jau visai pamirštas, niekam nekliūna tas šiukšlynas miesto centre?

  Prieš mėnesį
 • diega

  atsakymas į: O Nuoroda

  Senoji ligoninė ne šiukšlynas, o nemokamas apgyvendinimo paslaugas teikianti įstaiga. Bac ir dirba be jokių ten investicijų ar projektų. Naujosios ligoninės tuštieji fligeliai- skiriami nemokamai nakvynei ir artimam bendravimui su gamta. Bac ir dar viena vieta, tiksliau rūmai, be jokių investicijų veikiantys...TAD LEISKIT BUKAUSKUI RAMIAI TVARKYTIS. GAUSIT TĄ SAVO KAVINĘ IR APGYVENDINIMĄ TIK KANTRYBĖS.

  Prieš mėnesį