Kovo 25 dieną Anykščių rajono tarybos posėdyje patvirtintas Anykščių rajono savivaldybės ligoninės 2021–2023 metų strateginis veiklos planas.

 

Prieš priimant sprendimą kilusiose diskusijose Anykščių rajono tarybos narys Audronius Gališanka pastebėjo, kad viena iš Anykščių ligoninės silpnybių ta, kad jai vadovauja laikinas vadovas. „Kad ir koks būtų tas vadovas, tai įstaigai, kaip ir ligoninės steigėjui, neprideda solidumo“, - pastebėjo jis.
Reaguodamas į Anykščių rajono tarybos nario A.Gališankos repliką, Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas kalbėjo: „Jūs žinote, kad vadovai priimami kadencijai. Tai yra taip pat laikinumas.“
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius iki šiol neturi pavaduotojo. D.Vaiginas sakė, kad tokia pareigybė atsiras, kai ligoninė turės nuolatinį vadovą.
„Pacientų srautai yra sumažėję, ligoninės pajamos sumažėjusios, buvusiam ligoninės direktoriui išmokėtos solidžios išeitinės kompensacijos.„Ekonominti“ reikia. Iš kur tas lėšas paimti, jei ne tokiu būdu. Praėjo nemažai laiko ir neįvyko nieko tokio, kad be pavaduotojo ligoninė būtų sugriuvusi“, - dėstė laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas. Jis taip pat pabrėžė, kad Anykščių ligoninė „nesugriuvo“ teikdama tiek „nekovidines“, tiek ir „kovidines“ paslaugas.
„Mūsų kaimynai pradėjo „buksuoti“. Tad matom - nei laikinas vadovas, nei pavaduotojo nebuvimas įstaigos veiklos nesutrikdė ir ją išlaikė“, - tęsė D.Vaiginas.
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas žadėjo, kad bus siekiama išlaikyti tokią Anykščių ligoninės struktūrą, kokia ji yra šią dieną.Tiesa, kalbėdamas apie Vaikų ligų skyriaus ateitį, jis pastebėjo, kad sprendimai priklausys nuo centrinės valdžios sprendimų.
Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius posėdyje kalbėjo, kada Anykščių ligoninė galėtų turėti nuolatinį direktorių.
„Kai tik aprims ši „kovidinė“ situacija, iš karto bus skelbiamas konkursas. Dabar ne tas galvoje. Reikia gelbėti žmonių gyvybes, o ne žaisti kažkokius žaidimus“, - sakė jis.
Anykščių rajono tarybos narys Gediminas Kutka domėjosi, kokia situacija yra Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos poskyryje, klausė, ar ten gali patekti visi norintys pacientai.
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas sakė, kad šio poskyrio užimtumas pandemijos metu yra „pusinis“. „Ten pakliūna visi, kas pagal indikacijas gali gauti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas. Nereikia, kad dirbtinai seniūnai ieškotų pacientų“, - sakė jis.
D.Vaiginas kalbėjo, kad jei Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos poskyryje nebus pacientų, laikyti patalpas nebus racionalu. Jam antrino Anykščių rajono meras S.Obelevičius.
„Jei visi norintieji tokių paslaugų sutilps Anykščių ligoninėje, mes tokį sprendimą turėsime svarstyti kada nors“, - sakė meras, pridurdamas, kad tokiu atveju Troškūnuose pastatas nebūtų paliktas tuščias ir jame būtų įkurti senelių namai ar reabilitacijos centras.
Anykščių rajono tarybos narys Lukas Pakeltis įžvelgė, kad, užduodama klausimus apie Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos poskyrio ateitį, opozicija siekia „skambių antraščių“.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Šlykštu L. P

  Nuoroda

  Užaugai nepriklausomoje Lietuvoje, bet elgesiu tikras "sovietikus". Viena partija, viena valdžia, viena nuomonė. Mąstantys kitaip, ar vien tik už užduotą netinkamą klausimą partijai turi būti nušalinti.

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Galime tik konstatuoti, kad valdančioji koalicija turi planų savivaldybės valdomoje sveikatos paslaugų infrastruktūroje įvesti privantautas verslo paslaugų teikimą, o savivaldybės sveikatos paslaugų sferą susiaurinti, paverčiant miesto ligoninę slaugos paslaugų ir palaikomojo gydimo įstaiga.

  Prieš mėnesį
 • Kovidasa

  Nuoroda

  Susitvarkykite savo ligonines vidini kiema.baisu eiti,kad siukslese kojos nesusipintu.

  Prieš mėnesį
 • Tai

  atsakymas į: Kovidasa Nuoroda

  Kolege, atsiprašant, neprišiukšlink, ir nereikės šitokiais būdais dergti savo lizdo !

  Prieš mėnesį
 • Proto bokštams

  Nuoroda

  Susitvarkykit likusią dalį ligonines ,nes kitaip nuvirs ,o Troškünus palikit ramybėj .Žiūrėkit po savo nosim .

  Prieš mėnesį