UAB Anykščių komunalinis ūkis direktorius Kazys Šapoka,  reaguodamas į „Anykštos“ publikaciją ,,Buvęs komunalininkas laimėjo ginčą prieš įmonę“ (Vidmantas ŠMIGELSKAS, „Anykšta“ 2021 03 20) teigia, kad iš darbo atleistas buvęs įmonės padalinio vadovas Eugenijus Šiaučiūnas jokiu būdu nėra ginčo laimėtojas.

 

„Kovo 16-ąją tarp Eugenijaus Šiaučiūno ir UAB Anykščių komunalinis ūkis sudaryta taikos sutartis, kurią savo sprendimu patvirtino Panevėžio darbo ginčų komisija.
Taikos sutartyje nurodyta, kad šalys susitaria, jog panaikinamas 2021-02-05 įsakymas Nr. P-17 ir darbo sutartis su Eugenijumi Šiaučiūnu laikoma nutraukta 2021-03-16 šalių susitarimo pagrindu. Taip pat taikos sutartimi numatyta, kad UAB Anykščių komunalinis ūkis sumoka Eugenijui Šiaučiūnui išmokas, susijusias su darbo santykiais iki 2021-03-16, pervedant jas į ieškovo asmeninę banko sąskaitą.

Norime pabrėžti, kad Panevėžio darbo ginčų komisijos sprendimu nėra pripažinta, kad E.Šiaučiūnas iš darbo buvo atleistas neteisėtai. Taikos sutartimi laikomas sandoris, kuriuo šalys, darydamos viena kitai nuolaidas, iš naujo nustato civilines teises ir pareigas bei išsprendžia tarp jų kilusį teisinį ginčą“, - „Anykštai“ nurodė K.Šapoka.
Iš darbo atleistas E. Šiaučiūnas į Panevėžio darbo ginčų komisiją kreipėsi prašydamas atleidimą pripažinti neteisėtu, grąžinti jį į darbą, priteisti kompensaciją už priverstines pravaikštas ir kompensuoti 500 eurų neturtinę žalą. Darbo ginčų komisija, vadovaudamasi įprastine praktika, pasiūlė šalims - darbuotojui ir darbdaviui - darbo ginčą baigti taikos sutartimi. Šalys sutiko derėtis. E.Šiaučiūnas atsisakė reikalavimo grąžinti jį į darbą bei priteisti neturtinės žalos atlyginimą, bet paprašė 6 mėnesių atlyginimo dydžio išeitinės kompensacijos. UAB Anykščių komunalinio ūkio administracija sutiko mokėti ne 6, o 2 mėnesių atlyginimų dydžio išeitinę kompensaciją. Tokį pasiūlymą buvęs UAB Anykščių komunalinis ūkis padalinio vadovas priėmė. Šalys pasirašė taikos sutartį, kurią patvirtino Panevėžio darbo ginčų komisija.   
Priminsime, jog E.Šiaučiūnas taikos sutarties pasirašymą „Anykštai“ įvardijo kaip savo pergalę. „Išeinu pakelta galva.  Pirmą dalį karo jau laimėjau. Bet čia dar nėra pabaiga. Jie mane apvagino, taip ramiai viskas nepasibaigs“, - po taikos sutarties pasirašymo „Anykštai“ sakė  E.Šiaučiūnas („Buvęs komunalininkas laimėjo ginčą prieš įmonę“ ; Vidmantas ŠMIGELSKAS, „Anykšta“ 2021 03 20).
Vasario mėnesį UAB Anykščių komunalinis ūkis kilo skandalas dėl medžio vagystės. E.Šiaučiūnas sakė, kad jis įmonės vadovų buvo apkaltintas vagyste, nors medį iš privataus asmens teritorijos išsivežė kitas įmonės darbuotojas. Apie E.Šiaučiūno atleidimą iš darbo rašyta ir komunalinio ūkio darbuotojų kreipimesi į Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorę Ligitą Kuliešaitę  („Komunalinio ūkio darbuotojai sukilo prieš direktorių“, Vidmantas ŠMIGELSKAS; „Anykšta“,  2021 02 27). 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • tikrai taip

  Nuoroda

  laimėjo šAPOKA ,panaikino savo parašytus du protingus atleidimo įsakymus ,sumokėjo iseikinę kompensaciją ir sau laimingas džiūgauja, kad laimėjo

  Prieš 2 mėnesių
 • Džiūgautojui

  atsakymas į: tikrai taip Nuoroda

  Išimkite tą Šapoką atsibodo žiūrėti į tą melagį.

  Prieš mėnesį
 • Darbo kodeksas

  atsakymas į: tikrai taip Nuoroda

  57 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės
  8. Atleidžiamam darbuotojui turi būti išmokėta dviejų jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, – pusės jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

  Prieš 2 mėnesių
 • Darbuotojas

  Nuoroda

  Ir vėl K. Š. nusikalbėjo , daugiau kaip pusė įmonės darbuotojų pareiškė nepasitikėjimą Juo o Jis rašo kad laimėjo bylą , Darbo Ginčų komisija išaiškino , kad atleidimas buvo neteisėtas ir pasiūlė taikos sutartį , Galėtų ;;Anykštos '' red. parašyti visą tiesa kaip buvo iš tikrųjų , E. Šiaučiūnas ir M.Š kreipėsi į policiją dėl apvaginimo , kuo toliau tuo gražiau įdomu ką papasakos K.Š. po policijos apklausos., lauksime pratesimo.

  Prieš 2 mėnesių
 • ...

  atsakymas į: Darbuotojas Nuoroda

  Svaigale, tai pacituok tą vietą darbo ginčų komisijos sprendime kur išaiškinta, kad atleidimas buvo neteisėtas.
  Negali? Tai aišku, kad negali, nes nėra tokio išaiškinimo

  Prieš 2 mėnesių
 • To atsakymas

  atsakymas į: ... Nuoroda

  Yra toks išaiškinimas , tik K. š , ir juristas su buhalterė to nemato.

  Prieš 2 mėnesių